30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t  (Přečteno 21501 krát)

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil

Zdravím ve spolek. Čtu rád D-fense a tak jsem si přečetl se zájmem FSM a docela se bavil nad tím, co lze dnes v "právním státě" zažít. No a neuplynul ani rok a mašinerie dopadla i na mou osobu. Jsa uživatelem služebního vozu vlastněného navíc leasingovou společností dostal jsem se do prekérní situace. Vozidlo pravděpodobně řízeno osobou blízkou bylo vyfoceno (to nevím určitě, ale jinak by SPZ asi neuhodli) v Pze - rychlost 71 na 50. Do prekluze zbýva cca 2 měsíce a 3 týdny.
V pondělí dorazila do leasingovky výzva k podání vysvětlení v lhůtě 5 dní. Tak rozmýšlím.

a) jít tam a zaplatit jim, co si řeknou (odhad cca 1000+)

b) požádat lízingy aby mě naprášili coby řidiče - já bych potom až bych byl osloven odmítl vypovídat v souladu s paragrafem 60 odst.1 č 200/1990 - vím, kdo řídil, ale s odvoláním na tento článek našeho právního systému odmítam vypovídat. (event. počkat do konce lhůty pro výpověd a pak tam jít naprášit toho, kdo nejspíš opravdu řídil) a doufat, že celý systém tohle nestihne zpracovat do konce prekluze.

Nebo jsem s variantou b) mimo a orgán by to překlopil do SprDele?
Dík
IP zaznamenána

kdo

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 358
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #1 kdy: 20 Ledna 2016, 17:55:55 »

Varianta b) povede k zahájení řízení o správním deliktu. Chybí-li do prekluse cca 80 dnů, je po mém soudu lepší požádat leasingovou společnost, aby Vás udala jako řidiče (-5 dní). Potom počkat, zda správní orgán vůbec udělá něco dalšího. V takovém případě Vám pravděpodobně ne dříve než za měsíc dorazí příkaz o uložení pokuty (celkem -35 dni).
Proti příkazu o uložení pokuty podáte v poslední den lhůty odpor, čímž se příkaz ruší (-49 dní, pokud byste příkaz převzal ten den, kdy byl odeslán). Následně už se s nejvyšší pravděpodobností - pokud jste správně spočítal lhůtu pro preklusi - nestane téměř jistě nic dalšího.
I kdyby Vás chtěli šikanovat, maximálně Vás stihnou pozvat cca měsíc po podání odporu k ústnímu jednání (-79 dní). I kdybyste se tam dostavil na první pokus (čili nevyužil možnosti se omluvit, potenciálně dalších -30 dní), i kdybyste nic nerozporoval a přiznal se, museli by během pár dnů vydat rozhodnutí o vině. I kdyby rozhodnutí o vině stihli vydat, máte 15 dnů na podání odvolání (-94 dní).
I kdyby všechno probíhalo mnohem, mnohem rychleji, než je obvyklé, podával byste odvolání maximálně 3 týdny před datem prekluse. MD ČR jakožto nadřízený správní orgán v tomto termínu nestihne rozhodnout - a i kdyby stihlo (to už se pohybujeme skutečně v oblasti science fiction), nestihne doručit, když nebudete chtít.
Shrnuto a podtrženo: tohle se nedá prohrát, neuděláte-li nějakou zásadní procesní chybu.
IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #2 kdy: 20 Ledna 2016, 21:43:40 »

Rozumim. Dekuji za rozsahlou odpověď. Takže žádné domino, ale držet to na sobě. Bude v tomhle pripade komplikace, pokud na fotografii pujde zretelne poznat, ze jsem za volantem nesedel ja?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #3 kdy: 20 Ledna 2016, 23:02:05 »

Z toho by mohla mít problém akorát leasingovka, ale chtějí po nemožné, aby v každém okamžiku věděla, kdo řídí.
A nikdo to řešit nebude, když bude viník.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #4 kdy: 22 Ledna 2016, 22:28:28 »

Přesně jak říkají pánové - ať leasingovka řekne, že jste řídil vy (ať už řídil kdokoliv), tím splní svojí povinnost a je z toho venku a jelikož je to v Praze, už se nic dalšího nestane a máte od toho pokoj všichni 8)
IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #5 kdy: 01 Února 2016, 18:02:51 »

Tak to vypadá, že na MHMP se do toho obuli s vervou. Už mám ve schránce oznámení, že mi po 10 dnech doruci dopis at chci nebo nechci. Tak jsem zvědavý, co to bude. Buď podání vysvětlení nebo rovnou příkaz o uloženi pokuty. Do prekluze zbyva 60 dní. Tak uvidíme. Říkám si, jestli nezačnu stříhat metr...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #6 kdy: 01 Února 2016, 18:20:36 »

To bude příkaz :-)
No tak podáte odpor a tím to skončí.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #7 kdy: 04 Února 2016, 10:52:54 »

Tohle nelze prohrát, ani kdyby všechny strany odpovídali obratem. Ale pokus pěknej, to se musí uznat  ;D
IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #8 kdy: 13 Února 2016, 22:31:55 »

Čekal jsem příkaz, ale zatím jsem dostal výzvu k podaní vysvětlení. Takže evidentně leasingovka mě určila jako "řidiče vozidla" ale musím tam jít něco vysvětlovat (údajně do 5 dnů). Mám jít udat sebe nebo ženu? Nebo jak postupovat? Díky.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #9 kdy: 13 Února 2016, 22:40:51 »

vysvětlení klidně podat písemně, udat sebe nebo kohokoliv, kdo to nebude rozporovat (že řídíl, ne, že se dopustil přestupku)... pokud přijde příkaz, podat odpor, SŘ zahájit netihnou a i kdyby, k rozhodnutí se nedoberou. Vzhledem k tomu, že je to Pha, dočkáte se IMHO max příkazu a kdo ví, jestli

IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #10 kdy: 14 Února 2016, 00:04:27 »

Můžete si pro jistotu (pokud to pro Vás není problém) ráno v den vysvětlení zvrknout kotník, zavolat na ouřad že tam tedy nedojdete , pak se nechat ošetřit, potvrzení zaslat ouřadu a čekat že Vás za pár dní obešlou znovu (samozřejmě to vyzvednete na poslední chvíli) pak tam půjdete a udáte svoji ženu, ta provede to samé a jste zase o 25-30 dní dále i kdyby vše zpracovávali obratem..takže spíše 40 - zbývá 20. No pak již ženu nejspíš odsoudí resp. vydají příkaz - než ho vyzvedne zbývá 10 do osmi dnů se odvoláte - a zbývají 2 dny :)
IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #11 kdy: 26 Února 2016, 09:47:38 »

Je to v sprdeli. Byl jsem na sluzebce mimo CR a poslal jsem jim to den pozdeji nez je tech jejich nevim kde definovanych 5 dni. Takze to preklopili na sprdel a poslali leasingovce zebracenku na 2,5k CZK. Proste jsem to procesne pro..al. No pouceni pro priste...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #12 kdy: 26 Února 2016, 18:34:49 »

Není to ztracené, jen to chce více detailů. Může být nezákonně krátká lhůta k napráskání, může se namítat, že měli šetřit 60 dní od okamžiku kdy se dozvěděli (nebo kdy se to u nich dostalo na řadu), přestupek nebyl prokázán ......
IP zaznamenána

SnekMek

  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #13 kdy: 03 Března 2016, 05:27:02 »

Tak to zkusim jeste takhle. Zmenil jsem jmena ale i casy a datumu - vse jednim smerem. Jestli na to nekdo muzete mrknout a poradit.
Vyzva odeslana 22.2. do datove schranky leasingovky.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Výzva zaměstnavateli (leasingovce) - do prekluze chybí 2m2t
« Odpověď #14 kdy: 03 Března 2016, 18:22:41 »

Zajímavější by byla ta výzva na Vás s tím nelidským termínem 5 dnů.
Měl by jste se dodatečně přiznat s tím, že jste byl služebně mimo a matka dopis uschovala a zapomněla předat.
Pokud má leasingovka koule, tak se proti sprdeli odvolá a Vás zmocní k zastupování.
Potom má smysl řešit další, teď je u oprátky leasingovka.
IP zaznamenána