30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Rychlost v obci  (Přečteno 7819 krát)

Icemann

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Rychlost v obci
« kdy: 30 Prosince 2015, 11:53:50 »

Krásný den,
jednoho pěkného dne jsem dostal jako majitel vozidla výzvu na zaplacení 900 Kč. Dle úředníků bylo mému autu naměřena rychlost 61km/h v měřeném úseku v obci. Zjistil jsem, že úsek je v neobydlené zóně, bez chodců, chodníků a je zabezpečen svodidly, ale s rychlostí 50 km/h. Oznámil jsem tedy obratem, že v určenou dobu byl automobil zapůjčen známému a poskytl identifikační údaje. Opomněl jsem uvést, že auto mi vrátil nabourané, nehoda nebyla hlášená a oprava mě stála v servisu skoro 50 tis. Kč (naštěstí placeno z povinného pojištění). 
Bohužel pár měsíců nato můj známý umřel. Nejen, že mi nezaplatí opravu, ale ještě jsem dostal o úředníka tento dopis:

Cituji:
Jelikož Vámi uvedený řidič zemřel, je tedy nedohledatelný, za dopravní přestupek jste zodpovědný Vy. Máte možnost pokutu neprodleně uhradit jako provozovatel vozidla a nikomu nebudou přičteny body. Upozorňuji, že dle novely zákona č.361/200S. a č. 297/2011 Sb., kde od 1.1.2013 má provozovatel vozidla objektivní odpovědnost za přestupky, kterých se dopustí řidiči jimi provozovaných vozidel. Z toho vyplývá, že pokud nebude uhrazena částka pokuty dle naší písemné výzvy, bude s Vámi zahájeno řízení za správní delikt, kde může správní orgán uložit pokutu až do výše 3500 Kč + náklady řízení. 

Trochu mě zarazila věta "za dopravní přestupek jste zodpovědný Vy". Myslíte, že mám dopis ignorovat?

Četl jsem mnoho příspěvků tady na fóru - zejména jkraus222. Nejsem si ale jistý, jak postupovat v tomto případě, když nechci, aby to úředníci shodili na správní delikt provozovatele? Mám nějakou šanci, nebo mám čekat na "Sprdel" a pak odpor, odvolání apod. ?
« Poslední změna: 05 Ledna 2016, 17:04:21 od Icemann »
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #1 kdy: 30 Prosince 2015, 12:13:18 »

lžou jako když tiskne , naskenuj ty papíry a anonymizované je sem hoď
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #2 kdy: 30 Prosince 2015, 16:55:57 »

Tohle snad ani nemusíte moc anonymizovat (jen sebe). Je to evidentně protiprávní výklad.
Vy jste svou povinnost sdělit řidiče splnil a dál je to jenom problém úřadu. V případě následného úmrtí měl věc odložit. Jedině, že by Váš řidič byl v době řízení umístěn na jednotce intenzivní péče nebo byl slepý, chromý, zdrogovaný. Ale tento důvod by Vám musel úřad sdělit.
IP zaznamenána

Icemann

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #3 kdy: 06 Ledna 2016, 13:45:15 »

Dobrý den,
soubory k mému případu:
001 Výzva k zaplacení 1,2
002 Sdělení údajů o řidiči
003 Výzva k podání vysvětlení 1,2
004 Dopis na úřad - reakce na výzvu
005 Dopis z úřadu - reakce na dopis
« Poslední změna: 06 Ledna 2016, 13:58:23 od Icemann »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #4 kdy: 06 Ledna 2016, 14:01:29 »

Napište jim, že údaje o řidiči jste jim sdělil a nelze vám klást za vinu, že dotyčný mezitím zemřel.
Pokud hodlají pokračovat v protiprávním postupu (který by připadat v úvahou pouze v případě, že by řidič nebyl znám), budete je následně žalovat o náhradu nákladů na právní zastoupení.
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #5 kdy: 07 Ledna 2016, 01:40:42 »

mě by zajímalo:
1) jste v prekluzní době rok nebo už víc?
2) ten poslední dopis vypadá jinak než ostatní? jak byl doručen? doporučeně nebo obyč?

ptám se, protože mi to přijde, že to není další jejich krok, ale prosební dopis od orgánu, který zkouší jestli se nechytnete a nezaplatíte. viz věta: "Máte stále možnost pokutu neprodleně uhradit jako provozovatel a nikomu nebudou přičteny body." - jak se říká, tonoucí se stébla chytá.

osobně bych v tuhle chvíli už nereagoval a čekal co bude dál, buď to nechají vyhnít nebo to zkusí na sprdel - ale tam je to jak píše opas - Vy jste údaje sdělil a nemůžete za to že umřel. Zbývá otázka nakolik máte zesnulého neprůstřelného. ;)
Každopádně je to zajímavá kauza!
IP zaznamenána

Icemann

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #6 kdy: 07 Ledna 2016, 18:22:15 »

k otázkám:
1) zatím ani ten rok
2) obyčejný dopis 

Jinak připravil jsem odpověď na jejich dopis, ale zatím neposlal. 
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #7 kdy: 07 Ledna 2016, 18:25:56 »

k otázkám:
1) zatím ani ten rok
2) obyčejný dopis 

Jinak připravil jsem odpověď na jejich dopis, ale zatím neposlal.

Mně to přijde hrozně zmatené. Jen bych suše napsal, že na jejich výzvu jsem informaci sdělil, řidič je tedy znám a to že není možno ho potrestat (protože mezitím zemřel) mi není možno klást k tíži.
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #8 kdy: 07 Ledna 2016, 20:15:07 »

pokud to přišlo obyčejnou poštou tak podle mého laického názoru nemá úřad doručeno. To Vám můžu poslat takových dopisů deset a jak budete vědět že si z Vás nestřílí nějaký kamarád? ;) za mě bych to ignoroval a nic jim už nepsal, prokazatelně jste jim na jejich výzvu k napráskání odpověděl - dokonce dvakrát - o žádném dopisu nic nevíte a nikdy nic nepřišlo. pokud se to pokusí obrátit na sprdel což je možné tak to bude další kolo jelikož Vy jste totožnost dnes již bohužel mrtvého známého sdělil. Otázkou pak zůstává jak se úřad popasuje s tím nebožtíkem, co jsem tak četl v jiných kauzách mají tendenci kontaktovat rodinu zesnulého a zjištovat více info!
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 476
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #9 kdy: 07 Ledna 2016, 23:20:12 »

Mám rozhodnutí správního orgánu o zastavení sprdele proti mě z důvodu úmrtí pachatele přestupku a nemožnosti ho obeslat. Správní orgány by měly rozhodovat stejně???
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #10 kdy: 07 Ledna 2016, 23:35:03 »

Tak to buďte rád, já viděl zase spoustu, kdy byl sprdel s mrtvolou dotáhnut do konce a potvrzen i odvolacím orgánem. Co když je právě ten Váš případ výjimkou? :) Postup SO se víceméně řídí podle zákonů, judikatury a nadřízených orgánů, rozhodnutí jiných orgánů nejsou bohužel závazná. Takže to co funguje na jednom konci ČR nemusí fungovat na druhém. Tak to prostě je.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #11 kdy: 07 Ledna 2016, 23:47:15 »

Mám rozhodnutí správního orgánu o zastavení sprdele proti mě z důvodu úmrtí pachatele přestupku a nemožnosti ho obeslat. Správní orgány by měly rozhodovat stejně???
Pošli ho Icemannovi, ať z toho použije ty správné úřední formulace.
IP zaznamenána

Seržant Pepř

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Rychlost v obci
« Odpověď #12 kdy: 18 Ledna 2016, 17:57:37 »

Správní orgán postupuje v rozporu se zákonem. Podle 125f odst 4 písm. A) silnicniho zakona se to může po nahlášení řidiče na výzvu provozovateli preklopit na sprdel pouze tehdy, pokud je řízení s nahlasenym řidičem odloženo pro nezjištěni skutečnosti oduvodnujicich zahájení řízení (66 odst. 3 písm. A) zákona o přestupcích). Pokud ste však nahlásil mrtvého řidiče, byla důvodem odložení jeho smrt (66 odst. 1 písm. C). Neni tedy možné aby bylo zahájeno řízení o sprdelu viz 125f odst. 4 písm. A) silničního zákona a contratrio.
« Poslední změna: 18 Ledna 2016, 18:02:29 od Seržant Pepř »
IP zaznamenána