30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Poškozený odmítá úhradu škody a vyžaduje zelenou kartu  (Přečteno 4727 krát)

nicolbolas

  • Příspěvků: 51
    • Zobrazit profil

Zdravím,

Narazil jsem lehce do dopravní značky a té se lehce ohnul hliníkový sloupek a trochu se vyvrátila. Ale šla vrátit do původní polohy.
Majitel vyhrožoval policií a kamerovým zásahem. Vyžaduje zelenou kartu a tvrdí, že škoda je 15.000, ačkoliv jsem sehnal nabídky za 2 - 3 tisíce od specializovaných firem.

majitel odmítá jak úhradu škody, tak opravu firmou a mermomocí trvá na řešení z PV.

Jak se tomuto bránit? Mám pojišťovnu upozornit, že se jedná asi o podvod? Je možnost trvat na tom, že škodu uhradím?

Ztrátou bonusu se propadnu do malusu a bude to hodně bolet.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Poškozený odmítá úhradu škody a vyžaduje zelenou kartu
« Odpověď #1 kdy: 15 Prosince 2015, 21:39:33 »

Za škodu je odpovědný provozovatel vozidla, přičemž systém povinného ručení je v zásadě přenesení téhle povinnosti.
Být vámi bych zkusil oslovit vaši pojišťovnu, že nehoda se stala, nějaká škoda vznikla, ale že ji hodláte hradit vy sám, abyste nepřišel o bonusy. Třeba se s nimi na nějakém řešení domluvíte.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Poškozený odmítá úhradu škody a vyžaduje zelenou kartu
« Odpověď #2 kdy: 15 Prosince 2015, 22:43:00 »

Jestli se nejedná o vydírání - http://zakony.centrum.cz/trestni-zakonik/cast-2-hlava-2-dil-1-paragraf-175, když Vás nutí k něčemu, co pro Vás je nevýhodné. Pojišťovna Vám ráda poradí když nebude muset solit.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Poškozený odmítá úhradu škody a vyžaduje zelenou kartu
« Odpověď #3 kdy: 16 Prosince 2015, 07:12:16 »

Zdravím,

Narazil jsem lehce do dopravní značky a té se lehce ohnul hliníkový sloupek a trochu se vyvrátila. Ale šla vrátit do původní polohy.
Majitel vyhrožoval policií a kamerovým zásahem. Vyžaduje zelenou kartu a tvrdí, že škoda je 15.000, ačkoliv jsem sehnal nabídky za 2 - 3 tisíce od specializovaných firem.

majitel odmítá jak úhradu škody, tak opravu firmou a mermomocí trvá na řešení z PV.

Jak se tomuto bránit? Mám pojišťovnu upozornit, že se jedná asi o podvod? Je možnost trvat na tom, že škodu uhradím?

Ztrátou bonusu se propadnu do malusu a bude to hodně bolet.

Pokud by to chtel resit pres PV, uz to davno nabonzoval, ted je to pokus o vydirani.
Silnejsi pes mrda, jestli nemate rad poker, sepiste smlouvu na 10K s tim, ze se nebude snazit po zaplaceni vymahat skodu, pokud ano, tak Vam uhradi 50K.

Doplneni: je to jen takove zastrasovani, zadna dohoda nemuze branit nasledujici zalobe ci obrane poskozeneho, je na to i nejaky judikat US/NSS
« Poslední změna: 16 Prosince 2015, 08:49:15 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil
Re:Poškozený odmítá úhradu škody a vyžaduje zelenou kartu
« Odpověď #4 kdy: 16 Prosince 2015, 11:37:47 »

Moc tomu nerozumim, kdo je majitelem te dopravni znacky? To je nejaka soukroma osoba? Kazdopadne bych to nechal na pojistovne, ta si sama nejlepe ohlida aby neplatila vic nez musi.
S bonusem a malusem uz to davno neni tak jednoduche, konkurencni boj donutil pojistovny pouzivat hlavu a nesbirat automaticky cely bonus za drobnou nehodu - vlastni zkusenost.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Poškozený odmítá úhradu škody a vyžaduje zelenou kartu
« Odpověď #5 kdy: 16 Prosince 2015, 14:33:02 »

Na to, že pojišťovny nebudou chtít platit bych moc nespoléhal. Obecně jim to snadni může být jedno, pokud se bude zdát tendence plnění vzestupná, zvýši pojistné. Sám jsem jednou zjistil, že poškozený si z mého pojištění nechal opravit vady mnou nezpůsobené, kontaktoval jsem tedy pojišťovnu a výsledkem bylo, že jim je to jedno, je na nich, co plní a domonce odmítli poslat kopii faktury, kterou poškozenému propláceli.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Poškozený odmítá úhradu škody a vyžaduje zelenou kartu
« Odpověď #6 kdy: 16 Prosince 2015, 14:36:17 »

Na to, že pojišťovny nebudou chtít platit bych moc nespoléhal. Obecně jim to snadni může být jedno, pokud se bude zdát tendence plnění vzestupná, zvýši pojistné. Sám jsem jednou zjistil, že poškozený si z mého pojištění nechal opravit vady mnou nezpůsobené, kontaktoval jsem tedy pojišťovnu a výsledkem bylo, že jim je to jedno, je na nich, co plní a domonce odmítli poslat kopii faktury, kterou poškozenému propláceli.

Takze jste pak zasel a podal trestni oznameni na neznamou osobu, protoze nepracovala s peci radne hospodare a dalsi neznamou osobu pro cin podvodu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Poškozený odmítá úhradu škody a vyžaduje zelenou kartu
« Odpověď #7 kdy: 16 Prosince 2015, 14:50:53 »

Ten byl dobrý:) Už jsem pár TO podal, na další se chystám a popravdě jsem rád, že mně zmrdi nezstřelili na služebně. Teď už jenom přes DS, je to bezpečnější.
IP zaznamenána