30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: odmítnutí orientační dechové zkoušky  (Přečteno 9749 krát)

Ervd

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
odmítnutí orientační dechové zkoušky
« kdy: 27 Listopadu 2015, 10:33:37 »

Ahoj,

mám několik dotazů k § 16 zákona 379/2005 Sb:

(2) Orientačnímu vyšetření a odbornému lékařskému vyšetření zjišťujícímu obsah alkoholu je povinna se podrobit osoba, u níž se lze důvodně domnívat, že vykonává činnosti podle odstavce 1 pod vlivem alkoholu, a dále osoba, u které je důvodné podezření, že přivodila jinému újmu na zdraví v souvislosti s požitím alkoholického nápoje. Spočívá-li orientační vyšetření zjišťující obsah alkoholu v dechové zkoušce provedené analyzátorem alkoholu v dechu, splňujícím podmínky stanovené zvláštním právním předpisem 9a), odborné lékařské vyšetření se neprovede. V případě, že osoba tento způsob orientačního vyšetření odmítne, provede se odborné lékařské vyšetření.

Mohu zákonně požádat o odborné lékařské vyšetření, například z důvodu refluxní choroby jícnu, která může výsledky dechového analyzátoru ovlivňovat? Musí mi vyhovět?
Kdo bude platit odborné vyšetření, když při kontrolní kontrole odmítnu orientační dechovou zkoušku, za předpokladu, že bude výsledek negativní? Já nebo policie?
Odveze mě polici zpět k mému vozidlu?
Máte někdo zkušenost, kolik času to celé zabere?



« Poslední změna: 27 Listopadu 2015, 11:34:14 od Ervd »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí orientační dechové zkoušky
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2015, 15:44:13 »

Tak především nesmíte odmítnout orientační dechovou zkoušku jako takovou, ale jen tento způsob orientačního vyšetření, pak vás odvezou na krev. Pokud je to negativní, měla by to platit policie.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí orientační dechové zkoušky
« Odpověď #2 kdy: 27 Listopadu 2015, 15:48:29 »

S přivezením zpět k autu po lékařském vyšetření nepočítejte, nevím o nikom koho by PČR ani MP odvezla zpátky. Známý takhle musel v hluboké noci stopovat 30 kilometrů, protože by se zpátky z většího města na místo zanechání vozidla neměl šanci dostat..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí orientační dechové zkoušky
« Odpověď #3 kdy: 27 Listopadu 2015, 17:07:17 »

Musím Vás odkázat k samostudiu, třeba na mé slavné  8) vlákno : http://30kmh.cz/index.php?topic=1980.0
IP zaznamenána

Ervd

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí orientační dechové zkoušky
« Odpověď #4 kdy: 03 Prosince 2015, 12:25:06 »

Musím Vás odkázat k samostudiu, třeba na mé slavné  8) vlákno : http://30kmh.cz/index.php?topic=1980.0

Děkuji, přesně takto jsem o tom přemýšlel ;)
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí orientační dechové zkoušky
« Odpověď #5 kdy: 04 Prosince 2015, 00:24:24 »

S přivezením zpět k autu po lékařském vyšetření nepočítejte, nevím o nikom koho by PČR ani MP odvezla zpátky. Známý takhle musel v hluboké noci stopovat 30 kilometrů, protože by se zpátky z většího města na místo zanechání vozidla neměl šanci dostat..

Mě odvezli.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:odmítnutí orientační dechové zkoušky
« Odpověď #6 kdy: 21 Prosince 2015, 15:48:52 »

S přivezením zpět k autu po lékařském vyšetření nepočítejte, nevím o nikom koho by PČR ani MP odvezla zpátky. Známý takhle musel v hluboké noci stopovat 30 kilometrů, protože by se zpátky z většího města na místo zanechání vozidla neměl šanci dostat..

Mě odvezli.

Taxik a nechat proplatit, je to primy utok statu na Vasi kapsu.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:odmítnutí orientační dechové zkoušky
« Odpověď #7 kdy: 03 Ledna 2016, 00:01:36 »

Je to napsáno přímo v FSM, viz první post v sekci. Odmítá se ZPŮSOB. Náklady na cestu a vyšetření hradí oni, důležité je mít to zadokumentované (jízdenka, lístek od taxikáře), pokud možno i s časem, když budete chtít oškodnit i toto. Důležité je od začátku trvat na tom, že jste nic nepožil, pak je zřejmé že oni ze své vůle konali a tudíž ať si za to nesou zodpovědnost.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky