30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Bezpečnostní pás  (Přečteno 21954 krát)

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
[WIN] Bezpečnostní pás
« kdy: 25 Listopadu 2015, 22:43:57 »

Šinu si to kdesi za nízkého provozu a dojíždím červenou. Vedle mě na světlech opicajti, divně na mě čumí a po rozsvícení světelné signalizace volno nedbaje asi 3 dopravních předpisů a přikázaného směru jízdy a bez rozsvícení světel to strhnou za mnou.

Zastaví mě. Klasická "preventivní prohlídka" a že mě viděli nepřipoutaného. Nepoučili mě ani u jednoho z úkonů včetně dechové zkoušky a kecy, že by si z toho jeden snad i urazil hlavu. Odmítl jsem vypovídat a že půjdeme do správního. Další hromada keců bez žádné důležité informace. Kéž bych z jejich výstupu měl videozáznam, neboť se mi vybil telefon. V zápalu jejich ignorace jsem zapomněl i na § 109.

Pár týdnů se dělo velký hovno a pak se ozval správní orgán, který je v současné době až zbytečně akční. Kromě toho, že v příkazním řízení se úplně vysral na jakékoliv dokazování přestupku natož pak na materiální aspekt, jeho rozhodnutí vykazuje věcné vady. Navíc promeškal lhůtu k zaslání spisu (15dní) dle info Z, či v dané lhůtě rozhodnout, že odmítá(7dní) vydat informace/žádá o doplnění(7dní). V neposlední řadě nařídil ústní jednání, před nejbližším možný termínem, kdy by mi spis mohl být doručen a k tomuto jednání rovnou předvolal i opicajty.


Dosavadní postup:
-přišel příkaz ->odpor + žádost o spis (dle vzorů)
- nařízení ústního jednání + výslech opicajtů + nezaslání spisového materiálu -> nejlepší další postup ?

Potřebné rady:
- jak orgán vymáchat v tom, že nedodržuje zákonné lhůty, že mě zkrátil na mých právech a že v příkazu i v předvolání píše věcné sračky a sám si protiřečí + vysral se na jakékoliv dokazování spáchání přestupku natož teoretický materiální aspekt
- nejlepší postup pro ústní jednání -> a) argumentace nezasláním spisu není o čem jednat  -> zbytečná přítomnost opic ? b) nebo omluvenka? c) nebo odmítnutí vypovídat?
- když se na jednání nedostavím/odmítnu vypovídat budu mít možnost opice dodatečně předvolat? o tuto srandu nechci přijít
- kdy je nejlepší podat návrh na podjatost daného úředníka, případně je nějaká možnost si s ním jakkoliv pohrát?
Dík

kdybyste měli jakékoliv jiné postřehy, dejte vědět.

PS: věci zaslané orgánem v příloze
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #1 kdy: 27 Listopadu 2015, 17:02:13 »

Ta pozice sice nabízí pár možností poprudit (např. stížnost na pracovníka za nezaslání spisu + stížnost za stanovení termínu), ale tím akorát strávíte spoustu volného času a efekt nijak oslnivý nebude. (prošetřili jsme ...blablabla, neshledali jsme ..blablabla, lampárnu hledejte na adrese ..... ).
Stejně tak nevypovídat není ideální procesní strategie, pokud máte vyvrátit tvrzení opic, že přestupek se nestal.
Jediné jak můžete vzdorovat je tvrdit, že jste připoutaný byl, že opicajti byli arogantní, tak proto jste nespolupracoval atd...
Omluvenky klidně, ale dobře ošetřené, aby to mohl být kvalitní bod do odvolání. Prekluze je daleko, ale aspoň se jim začně růst hromada na stole.
Podjatost kdykoli (stejně nemá efekt), zde Vám ji ještě okoření sdělením, že to , že to bude řešit správní orgán jste zařídil Vy, mohl jste zaplatit rovnou a bez keců a nic by z toho neměli.
Obecně zde taháte za kratší konec, byl jste identifikován, na místě jste přestupek nerozporoval, orgáni jsou v párečku a úředník je nezaujatý. Nerad to říkám, ale asi nevyhrajete. 


   
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #2 kdy: 29 Listopadu 2015, 14:11:57 »

Nerad to říkám, ale asi nevyhrajete.

Což předpokládám není důvod nepřidělat jim nějakou práci, už z principu. Pásy jsou sice za body a osobně být nepřipoután považuji (subjektivně samozřejmě) za nesmysl (z hlediska bezpečnosti), ale důvod se na to nevysrat hned rozhodně vnímám např. ve studijním materiálu, páč následky horší už nebudou a pan JM v tuto chvíli prakticky nemá co víc ztratit.
« Poslední změna: 29 Listopadu 2015, 14:14:02 od zceyee »
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #3 kdy: 29 Listopadu 2015, 15:49:35 »

Probrali jsme to s SZ, s detaily to tak černě nevypadá, budou trochu v důkazní nouzi.
Třeba být nepřipoután, když stojím na světlech a něco sbírám z podlahy není důvod k penalizaci. A záznam v noci z vedle stojícího auta asi taky bude k ničemu.  :)
Takže show must go on. https://www.youtube.com/watch?v=t99KH0TR-J4
IP zaznamenána

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #4 kdy: 25 Prosince 2015, 18:02:45 »

Win, in dubio pro reo, casem sem hodim celou dokumentaci, otazka vsak zni zda mam pravo pozadovat nahradu nakladu rizeni z me strany. Projizdel jsem forum a nic jsem nenasel.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #5 kdy: 28 Prosince 2015, 15:38:45 »

Nahradu nakladu rizeni musite uplatnit do osmi dnu od vzniku. Takze vicemene nemate. Viz http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2004-500#p79-4
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #6 kdy: 28 Prosince 2015, 16:51:03 »

Nemáte, podle správního řádu účastník i orgán nesou své náklady.
IP zaznamenána

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #7 kdy: 29 Prosince 2015, 00:47:23 »

nakonec se mi povedlo fulltextem vydolovat zde dvě vlákna http://30kmh.cz/index.php?topic=1164.0 a http://30kmh.cz/index.php?topic=302.0 , spř znám, za poslední měsíc jsem ho četl několikrát.

Každý účastník nese sám své náklady, avšak pokud neurčí jiný zákon jinak, jde o to najít analogii s jiným zákonem.
Ustanovení o uplatnění nákladů do 8 dnů od jejich vzniku je v tomto případě podle mě irelevantní, protože spř uvadí např opatrovníka, což nemá žádnou paralelu s domnělým přestupcem a navíc, jemu vznikají náklady po celou dobu do okamžiku vydání pravomocného rozhodnutí (a klidně i po něm) a přijde mi jako hloupost si náklady nárokovat např 10x, nemluvě o tom, že v případě, že není rozhodnutí, není podle mě podklad, na základě kterého by se daly nárokovat.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #8 kdy: 29 Prosince 2015, 08:04:32 »

Každý účastník nese sám své náklady, avšak pokud neurčí jiný zákon jinak, jde o to najít analogii s jiným zákonem.
V tomto případě je analogie nepřípustná, správní řád je celkem jasnej, přestupkáč ani 361 toto neřeší a jinej zákon nelze použít.
IP zaznamenána

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #9 kdy: 06 Ledna 2016, 15:34:53 »

první várka dokumentů
IP zaznamenána

nick-sekac

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #10 kdy: 09 Května 2016, 18:41:32 »

Bylo by mozne donahrat dalsi dokumenty? Zejmena me zajima vase argumentace - protokoly z ustniho jednani, rozhodnuti mistniho organa a pripadne odvolani. Diky
IP zaznamenána

JM

  • Příspěvků: 33
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #11 kdy: 18 Května 2016, 12:03:48 »

Final WIN, teda je pravda, že tomu je už nějaký pátek, ale stejně. Děkuji všem za vřelou pomoc. Pokud by někdo potřeboval nějaké poznatky k pásům dejte vědět.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Bezpečnostní pás
« Odpověď #12 kdy: 19 Května 2016, 13:15:13 »

Byli bychom rádi za nějaké dokumenty vyjádření/odvolání atd....
IP zaznamenána