30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: 0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)  (Přečteno 9761 krát)

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« kdy: 14 Listopadu 2015, 23:31:53 »

Panove,

zastaveni. Jako idiot, sebevedomy a neuvazujici (vim ze to rika kazdy - ale spechal jsem za pritelem, ktery byl v nouzi, jen to asi nebyla "krajni nouze" na kterou by se vztahoval zakon) jsem kontrole dal ridicak.

Pred tim jsem mel par "nealkoholickych" piv. Vysledek mereni viz nadpis.

Absolutne jsem se jim k tomu nevyjadroval, ani se mne na nic neptali, nic jsem nepodepsal, ani to po mne nechteli. Ridicak si nechali. Poucili mne ze nesmim ridit. Ridicak si samozrejme nechali. Na krev se nejelo, ackoliv jsem se k nicemu nepriznal.

Dulezite je pro mne moci co nejdrive ridit. Vidite nekdo neco rychlejsiho nez se proste jit priznat?

Dekuji...
« Poslední změna: 14 Listopadu 2015, 23:49:52 od Rudá Zmije »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« Odpověď #1 kdy: 15 Listopadu 2015, 11:10:38 »

Obávám se, že taháte za kratší konec lana. Je to přesně ta situace, do které je lepší se nedostat. Jedině se oženit do Ameriky a změnit si jméno.
Sazby znáte ( http://www.12bodu.cz/bodove-prestupky.php ) , tady se dá očekávat ocenění -15T a 9m. Jediná dobrá zpráva je, že než se to vyřídí, tak snad dojde k úpravě bodového systému, aby jste nemohl být pomocí těch 7 bodů trestán 2x. Poprvé teď a podruhé, až něco překročíte nebo zaparkujete. Je na to čerstvý judikát. 
IP zaznamenána

Rudá Zmije

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 103
    • Zobrazit profil
Re:0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« Odpověď #2 kdy: 15 Listopadu 2015, 11:47:56 »

Tusil jsem to. Hlava dubova, ze jsem jim ten ridicak dal, pritom velmi dobre vim, jak na to...
IP zaznamenána

am6

  • Příspěvků: 224
    • Zobrazit profil
Re:0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« Odpověď #3 kdy: 15 Listopadu 2015, 19:08:19 »

Jediná dobrá zpráva je, že než se to vyřídí, tak snad dojde k úpravě bodového systému, aby jste nemohl být pomocí těch 7 bodů trestán 2x. Poprvé teď a podruhé, až něco překročíte nebo zaparkujete. Je na to čerstvý judikát. 
Sry za OT, ale tenhle judiktát jsem pořád vůbec nepochopil. Může mi někdo prosím vysvětlit po lopatě co se do teď dělalo špatně a jak by to mělo být správně?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« Odpověď #4 kdy: 15 Listopadu 2015, 22:10:12 »

Jak to má být správně se ještě neví. Ale když Vám seberou papíry a ještě dostanete 7 bodů, tak jste už maximálně potrestán a těch 7 bodů by se nemělo promítnout do součtu u dalšího přestupku, jinak jste trestán 2x za stejný čin, a to by být nemělo. Kapišto ?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« Odpověď #5 kdy: 16 Listopadu 2015, 11:21:24 »

Takže bráno extenzivně, tak to je konec bodového systému, nebo konec pokut, protože Vám budou moci dát buď body nebo pokutu ale ne obojí (trestali by dvakrát) Méně extenzivní výklad vidím tak, že pokud za něco jdou papíry do čistírny, pak k tomu nemůžou přidat ještě body. 
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« Odpověď #6 kdy: 16 Listopadu 2015, 11:25:51 »

kverulant: Ale připouští to i výklad že dvojí trest to je jen když je zákaz řízení za všechny přestupky kterými se řidič vybodoval.

Nechci být pesimista, ale ani k tomu upínat velké naděje.
Paradoxně ale takový výklad by nahrával víc třebas někomu kdo jezdí pravidelně pod vlivem proti někomu kdo dostane pár bodů za kraviny a pak si nevšimne že mu někdo při parkování urazil SPZku.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« Odpověď #7 kdy: 16 Listopadu 2015, 22:11:13 »

Jednoduché (příliš) řešení je nedávat body za přestupky, kde se bere řidičák a po dosažení 12 bodů automaticky bodové konto vynulovat. Nebo se na to vysrat.
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« Odpověď #8 kdy: 17 Listopadu 2015, 15:44:08 »

Jak to má být správně se ještě neví. Ale když Vám seberou papíry a ještě dostanete 7 bodů, tak jste už maximálně potrestán a těch 7 bodů by se nemělo promítnout do součtu u dalšího přestupku, jinak jste trestán 2x za stejný čin, a to by být nemělo. Kapišto ?

Jediný výsledek bude ten, že u řidičů, kteří se přestupku dopustili před novelou zákona a pravomocně byli uznáni vinným až po novele, se počet bodů upraví tam, kde novela body snížila, viz držení telefonu ze 3b na 2b. Všechno ostatní zůstává při starém.

Zásadní změna se ještě nějakou chvíli konat nebude.

...není vyloučeno, že pokud by přesvědčili NSS, případně Ústavní soud, že byli skutečně trestáni za jednu věc dvakrát, byl by to zřejmě úplný konec bodového systému v současné podobě - to už by soudy udělaly dávno, ale neudělal to ani ESLP, ani ÚS a teď to znovu popírá i rozšířený senát NSS
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« Odpověď #9 kdy: 18 Listopadu 2015, 13:07:36 »

Nicméně se zatím všichni shodují v om, že by měli být o přidělení bodů řidiči informováni. Což by prospělo k osvětě mezi lidmi, protože jsem už nejméně dvakrát narazil na týpka, co meldoval, že dostal a zaplatil 2000 pokuty za sedumdesát na padesátce a že to radši zaplatil než by prej dostal body...no a když jsem je pak dokopal aby si nechali poslat výpis, tak čuměli jako vejři a že prej jim ty kurvy policajtský meldovaly že když zplatí, tak body nee.....
A když se za tím zamyslíte, tak pokud takovej vohnout moc nejezdí a chytnou ho jednou za dva roky, tak se mu body po roce vždy vymažou a on je stále přesvědčenej, že je lepší zaplatit na místě. 
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:0,84 - 0,73 - 0,75 (PRED odectenim tolerance)
« Odpověď #10 kdy: 21 Listopadu 2015, 13:26:13 »

pk202:  ale pokud si udělá výpis z bodového konta, tak se mu tam zobrazí i body, které už nemá společně s datumem odečtu, takže by mu mělo dojít, že to pouze za pokutu nebylo.. ;)
IP zaznamenána
In dubio pro reo