30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel  (Přečteno 19342 krát)

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #15 kdy: 19 Listopadu 2015, 16:43:23 »

Smím se ještě zeptat, který orgán si dal tu práci, že Helmuta ověřoval?

Mně hornouherský Helmut s bytem v HK nebo Praze funguje naprosto bez problémů. Mexického se údajně pokusili obeslat a teď to řeším, se zpochybněním jeho existence ale nevyrukovali.

Mimochodem - o vstupu Američana do CZ záznam existovat nemusí. Většinou bude asi existovat informace o vstupu do Schengenského prostoru, ale soudě podle praxe na chorvatsko-slovinské hranici nebo amsterdamském letišti se také nezapisují úplně všechny příchody (byť teď možná trochu přitvrdí).
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #16 kdy: 19 Listopadu 2015, 19:16:46 »

Ostrava.

« Poslední změna: 17 Března 2017, 08:46:36 od standap »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #17 kdy: 19 Listopadu 2015, 19:31:30 »

Včil mne v souvislosti s imigranty a oním #přijímám napadlo — co tak si zřídit schránku Abdula?
Abdul je imigrant se syrským řidičákem. Nyní má dočasné bydliště na adrese, kde je mu zřízena i schránka. Umí strašně lámanou angličtinou. A imigrantům se má pomáhat.
K přestupku se samozřejmě přizná, ale pak prchne za lepší budoucností…
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #18 kdy: 27 Listopadu 2015, 13:21:14 »

hlásím posun, žádost o spis zamítli. To jsem tak nějak čekal, četl jsem že to Ostrava dělá.
No nic, pro spis někoho pošlu a podám odvolání, ať je nějak zaměstnám. Jen nevím čím argumentovat. Je možné použít toto: http://30kmh.cz/index.php?topic=1576.0 ?

Když pošlu někoho pro spis, musí být plná moc ověřená?
« Poslední změna: 17 Března 2017, 08:47:34 od standap »
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #19 kdy: 27 Listopadu 2015, 13:32:24 »

Pokud vím, nemusí, ale je výhodné ji poslat datovkou rovnou úřadu - pak ji určitě nezpochybní.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #20 kdy: 30 Listopadu 2015, 11:57:21 »

Klidně ti tam zajdu nahlédnout ;-)
Plnou moc bych předložil bez ověření podpisu => dejme orgánu šanci udělat nějakou chybu.
(pro případnou eliminaci problémů a časových prodlev bych byl pro, aby byly vystaveny 2 plné moci v listinné podobě, jedna neověřená, druhá ověřená - předložil bych neověřenou; a kdyby byl problém, ten samý den později bych došel s ověřenou)
Kdybys měl zájem, tak pošli SZ.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #21 kdy: 30 Listopadu 2015, 13:56:53 »

Plnou moc bych předložil bez ověření podpisu => dejme orgánu šanci udělat nějakou chybu.

Pokud mne paměť neklame, tak plná moc k zastupování nemusí být ověřena.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #22 kdy: 30 Listopadu 2015, 16:14:59 »

Jde o formulaci té Plné moci. NOZ ověření nepožaduje.
http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/novy-obcansky-zakonik-2014/smlouva-dohoda-plna-moc-nalezitosti-noz-2014/18044-plna-moc-podle-noveho-obcanskeho-zakoniku-2014.html

Pokud je to ke konkrétnímu úkonu (nahlížení, zajištění kopie apod.), tak ověřena určitě být nemusí. Pokud je generální = ke všem právním úkonům, tak se dá požadavek ověření podpisu s jistotou očekávat. 
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #23 kdy: 30 Listopadu 2015, 17:52:44 »

Očekávat se dá, lze mu ovšem důsledně čelit. Protože v SŘ podle mne není požadavek úředně ověřeného podpisu zakotven stačí se vzepřít a požadovat zaprotokolování, že plná moc nebyla akceptována a odejít. Následně nadřízený orgán  případně soud nebude mít jinou možnost než věc vrátit k novému projednání. Zažil jsem to když jsem zastupoval souseda v SŘ na stavebním úřadě který se nemohl se zůčastnit, kde ouřednice frajerka nechtěla plnou moc akceptovat, když jsem na tom trval, tak volala právníkům a chtěla mne víceméně vyhodit, tak jsem pohrozil zavoláním policie pokud mi nevydá písemné rozhodnutí že toho a toho dne v tolik a tolik hodin neakceptovala plnou moc ve věci té a té atd... tak volala právníkům znovu a ti najednou otočili, a že prý by stejně potom bylo to rozhodnutí v nepřítomnosti neplatné....takže to chce asi jenom vydržet ten nátlak.
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #24 kdy: 30 Listopadu 2015, 18:46:10 »

Pánové díky za rady.
Na první pokus dám prostor dobrému známému, který si chce zvýšit skill level v jednání s úřady. Tak uvidím, jaky bude drsoň  :D.
No původně jsem mu to nechtěl ulehčovat a aby to neměl tak jednoduché, chtěl jsem poslat plnou moc datovkou cca 15min předtím, než tam napochoduje.  :D
Ale zbytečně bych upozornil na nově zřízenou datovku, i když pan vedoucí ji odhalil a rozhodnutí poslal do ní. Sprdel řeší jeho podřízený a teoreticky to může ještě posrat a dále zasílat poštou.

Dám mu tedy plnou moc do ruky a předám rady. Budu informovat.
Pokud budu potřebovat někoho na druhy pokus tak se ozvu. Zatím se po odporu nic neděje, tak není kam spěchat.



 

« Poslední změna: 30 Listopadu 2015, 18:48:28 od standap »
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #25 kdy: 01 Prosince 2015, 08:07:08 »

Plnou moc bych předložil bez ověření podpisu => dejme orgánu šanci udělat nějakou chybu.

Pokud mne paměť neklame, tak plná moc k zastupování nemusí být ověřena.
A přesně to měl být ten účel, třeba by orgán vyžadoval ověřenou plnou moc :-)
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #26 kdy: 09 Prosince 2015, 23:08:21 »

Tak známy uspěl na výbornou. První úřednice neověřená plna moc nezajímala, ale pod tíhou argumentů znejistěla a šla hledat o co jde. Když zjistila, že je to živý spis, poslala ho za úředníkem co to má na starost. Ten plnou moc přijal bez připomínek.

Úředník hned ze startu provedl fatální chybu, když ho uvedl se slovy, že má štěstí, že chtěl jít zrovna domů. Domů šel za hodinu a půl.  ;D 8) 

V příloze jsem nahrál dokumenty, na základě kterých provedli lustraci nahlášené osoby. Aktuálně mám lhůtu na seznámení se s podklady a možnosti se vyjádřit. Zvažuji jak dále postupovat:

1) nic nepožadovat a počkat na rozhodnutí a následně sepsat odvolání - úřad neučinil nezbytné kroky ke zjištění pachatele neboť dotyčného nekontaktoval a jen předpokládal, že by se písemnost vrátila jako nedoručená, atd...
2) nějakým způsobem dodat důkaz o kontaktovatelnosti dané osoby
       - dodat poštou nebo emailem přiznání, případně prohlášení že poštu přebírá
       -  požádat o předvolání dané osoby jako svědka, s tím že na dané adrese poštu přebírá. Měli by mu poslat předvolání...
3) zprudit úředníka dalšími požadavky na doplnění spisu
        - manuál
        - "plombu" http://30kmh.cz/index.php?topic=2210.msg19943#msg19943
        - ???

Co radíte? Neuškodím si trojkou při odvolání, tím že jsem jasný potížista, který se vyhýbá postihu obstrukcemi?
« Poslední změna: 17 Března 2017, 08:56:17 od standap »
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #27 kdy: 09 Prosince 2015, 23:16:17 »

další...
« Poslední změna: 17 Března 2017, 09:02:14 od standap »
IP zaznamenána

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #28 kdy: 09 Prosince 2015, 23:18:01 »

fotky a ověřovací list
« Poslední změna: 17 Března 2017, 09:03:10 od standap »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re: lustrací v registrech Helmut nedohledán - sprdel
« Odpověď #29 kdy: 10 Prosince 2015, 19:35:05 »

A máte pana Kaprczaka nebo je to nějaká bájná postava ?
IP zaznamenána