30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] 108 na 50  (Přečteno 9947 krát)

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
[WIN] 108 na 50
« kdy: 27 Října 2015, 14:02:06 »

Dobrý den,

často brouzdám po tomto fóru z čisté zvědavosti a také, abych si vybudoval nějaký přehled o dané problematice. Ale teprve okolnosti mne přiměly se zde zaregistrovat. Při této příležitosti bych chtěl poděkovat všem, kteří se snaží pomáhat nám, pouhým ovcím.

A teď k věci. Ačkoliv normálně jezdím jako dědulák, dejme tomu třeba předevčírem mne změřil policajt na motorce. Polecamem. Státní. Naměřil mi 108 (třeba) a při váhání jestli mi teda sebere papíry nebo ne, mi sdělil, že tedy ano. Že to oznámí. Jel jsem kolegovým Saabem (na příklad) a nechal jsem se vyprovokovat řidičem vozu, třeba, BMW M5. Trvalé bydliště mám například v Klatovech.

Ačkoliv najedu nesmyslné kilometry ročně a řidičák ke své práci velmi potřebuji a velmi si jej vážím, jednou jedinkrát jsem trochu přidal.

Chtěl bych se zeptat. Jak bych měl postupovat? Jak budou postupovat úřady? Na co si dát pozor? (v místě trvalého se často nevyskytuji)

Budu velice vděčný, pokud se mne někdo ostřílený ujme a pomůže mi.

Mockrát Vám děkuji!!




IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #1 kdy: 27 Října 2015, 14:46:06 »

Dobrý den,
  brouzdáte-li často po tomto fóru, asi tušíte, jaké odpovědi se Vám na Váš příspěvěk dostane. V této fázi a s informacemi, které jste poskytl, se nedá říct, jak byste měl postupovat či jak bude postupovat úřad, tím méně pak, na co si dát pozor. Univerzálni kuchařka neexistuje; podobných případů, ze kterých se můžete poučit, jste zde ale jistě četl mnoho - fórum se vlastně nevěnuje ničemu jinému.

Čekejte na dopis, vyzvedněte ho poslední den lhůty, naskenujte, dejte sem. Pokud je to s přístupem k bydlišti opravdu zlé, založte si na poště Datovou schránku. Volný čas doporučuji vyplnit dalším čtením.

Offtopic: Váš popis skutku mi připomenul následující scénku: Na stojaka, Lukas Pavlasek - Denik, HBO.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #2 kdy: 27 Října 2015, 14:54:13 »

Naměřil mi 108 (třeba) a při váhání jestli mi teda sebere papíry nebo ne, mi sdělil, že tedy ano. Že to oznámí.

Uplne nerozumim. Sebral Vam RP nebo ne? Sepsal na miste oznameni? Podepisoval jste neco?
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #3 kdy: 27 Října 2015, 15:36:32 »

Zdravím,

právě proto, že je ve hře mnoho proměnných, rozhodl jsem se postupovat za asistence profíků. Hodně pročítám i Dfens a všímám si, možností je mnoho.

Nic jsem nepodepsal. on myslím že si něco sepisoval.Řidičák mám. skóre 0bodů a žádný "záznam"

díky :)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #4 kdy: 27 Října 2015, 15:40:48 »

Zdravím,

právě proto, že je ve hře mnoho proměnných, rozhodl jsem se postupovat za asistence profíků. Hodně pročítám i Dfens a všímám si, možností je mnoho.

Nic jsem nepodepsal. on myslím že si něco sepisoval.Řidičák mám. skóre 0bodů a žádný "záznam"

díky :)

Pak je to ta lepsi varianta, muzete zatim klidne spat. Az (pokud vubec) prijde psani, vyzvednete posledni mozny den, anonymizujte a fouknete sem ...
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #5 kdy: 27 Října 2015, 15:53:23 »

Taky i za sebevětší rychlost řidičák sebrat nelze.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #6 kdy: 27 Října 2015, 16:18:34 »

Taky i za sebevětší rychlost řidičák sebrat nelze.

... na místě. Za 40/50km/h+ to ale hrozí ve správním, 6-12 měsíců myslím. Doporučil bych taky po doručení co nejrychleji nahlédnout do spisu a získat představu o tom, co mají za důkazy (video, ...) a zda půjdou zpochybnit. Eventuálně nasdílet anonymizované i zde.
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #7 kdy: 27 Října 2015, 17:14:56 »

Mockrát Vám všem děkuji!

Zvažuji založení Datové schránky. Pokud dopis přijde na místo trvalého, dozvím se to hned. Má to cenu? Aby pak komunikace se správním orgánem nebyla zbytečně až moc rychlá.
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #8 kdy: 27 Října 2015, 18:39:04 »

Mockrát Vám všem děkuji!

Zvažuji založení Datové schránky. Pokud dopis přijde na místo trvalého, dozvím se to hned. Má to cenu? Aby pak komunikace se správním orgánem nebyla zbytečně až moc rychlá.

Pokud byste se na tomto fóru pohyboval a pročítal ho často, jak píšete, tak byste přesně věděl kdy datovku zřídit a je k tomu i samostatná sekce "doručování", kde se vše probírá, takže stačí nastudovat... asi čtvrté téma od vrchu je téma "datová schránka v průběhu"... jen to nechce být líný a hledat
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #9 kdy: 27 Října 2015, 21:36:47 »

Vzhledem k tomu, že změření policejní motorkou není převažující metodou, tak se dá očekávat dost možností zpochybnění správnosti. Takže zatím je ještě čas stahovat kalhoty.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #10 kdy: 27 Října 2015, 22:07:02 »

to mě zajímá už jen kvůli tomu měření z mašiny a rychlost je má oblíbená disciplína :). je jich v republice jak šafránu, to je celkem pech

jinak přesně, jak říkají předřečníci - jakmile něco přijde, okamžitě to sem postni, pak se teprve bude řešit postup. zatím si nastuduj SŘ a zde uveřejněné kauzy o rychlosti, zejména ty, které se týkají PolCamu
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #11 kdy: 28 Října 2015, 05:54:19 »

Mimochodem, byl ten limit 50 v obci, nebo mimo ni (např. na nějaké zklidněné dálnici)? Hranice pro zákaz řízení je totiž 90 v obci, ale 100 mimo obec, takže Váš manévrovací prostor se bude poněkud lišit.

Ani s Datovkou nemusí být komunikace, jak říkáte, zbytečně až moc rychlá - na mail Vám přijde upozornění na novou zprávu, ale otevřít si ji můžete až později, po deseti dnech. Jediný rozdíl proti papírové formě je ten, že ono magické doručení zprávy může nastat i ve dnech pracovního klidu, protože internety nemají volno. Ovšem jak píše Dan, potenciál Datové schránky je především v tom, že do ní úřad doručovat zapomene. A je dobré mu v tom pomoct. :) Založte až po prvním dopisu.
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #12 kdy: 29 Října 2015, 15:10:28 »

Zdravím,

limit byl v obci.
IP zaznamenána

Saabista

  • Příspěvků: 37
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #13 kdy: 20 Června 2018, 15:57:09 »

Dobrý den,

případ převzali z Nezaplatim.cz a po několika emailech se magistrát odmlčel a propadlo to v prekluzi. Jsou to profíci. :-)

A asi před měsícem jsem se bavil s jedním dopravákem a mašiny s radary už nejezdí. Prý to bylo za jízdy nebezpečné obsluhovat. :-D

Díky.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 422
    • Zobrazit profil
Re:108 na 50
« Odpověď #14 kdy: 20 Června 2018, 23:08:59 »

A asi před měsícem jsem se bavil s jedním dopravákem a mašiny s radary už nejezdí. Prý to bylo za jízdy nebezpečné obsluhovat. :-D
Dobrá zpráva, díky za ni. Já si kdysi říkal jak to ten motorkář zvládá všechno najednou, ale jak vidno, až tak vypatlaní (ti fízlomotorkáři) nejsou, aby se kvůli honění zrakvili.
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.