30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Datová schránka  (Přečteno 17164 krát)

kekle

  • Příspěvků: 116
    • Zobrazit profil
Datová schránka
« kdy: 20 Října 2015, 13:54:23 »

Dobrý den


Včera jsem si šel zřídit datovou schránku, myslel jsem že to bude hned ale moje žádost šla do správního řízení na Ministerstvo vntira... nechápu proč.

Dnes mi do schránky přišel lístek o vyzvednutí zásilky je poslední termín je 30.10.. Ale jelikož jsem si šel zařídit datovku tak už to není moje věc ne ?
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 090
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #1 kdy: 20 Října 2015, 14:13:41 »

Odpověděl bych otázkou: Měl jste DS zřízenou v den, kdy zásilka z úřadu odešla?
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #2 kdy: 20 Října 2015, 14:29:46 »

Dnes mi do schránky přišel lístek o vyzvednutí zásilky je poslední termín je 30.10.. Ale jelikož jsem si šel zařídit datovku tak už to není moje věc ne ?
Tímhle přístupem akorát tak tvrdě narazíte.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #3 kdy: 20 Října 2015, 17:53:19 »

Do datovky musí doručovat až od doby kdy je DS takzvaně "zpřístupněna". POkud Vám něco poslali před tím než byla Vaše DS "zpřístupněna" pak to musíte převzít. BTW jestli říkáte, že Vám nezřídili datovku hned, pak ten dopis budou nejspíše přihlašovací údaje do té Vaší DS :)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #4 kdy: 21 Října 2015, 09:12:11 »

Do datovky musí doručovat až od doby kdy je DS takzvaně "zpřístupněna". POkud Vám něco poslali před tím než byla Vaše DS "zpřístupněna" pak to musíte převzít. BTW jestli říkáte, že Vám nezřídili datovku hned, pak ten dopis budou nejspíše přihlašovací údaje do té Vaší DS :)

Já jsem přístupové údaje obdržel hned. Jen když jsem se chtěl přihlásit, napsalo mi to, že to musí posvětit nejvyšší ouřada na ministerstvu. Zkusil jsem to asi za dva dny a už to fungovalo. Žádnou informaci jsem už neobdržel.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #5 kdy: 21 Října 2015, 09:22:13 »

Hned? Já je dostal poštou asi po týdnu, možná ještě po delší době. Cca 2 roky zpátky.
Pokud v jeden den zařizoval datovku, tak pochybuju, že hned druhý den mu dorazily přihlašovací údaje.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #6 kdy: 21 Října 2015, 09:28:22 »

Hned? Já je dostal poštou asi po týdnu, možná ještě po delší době. Cca 2 roky zpátky.
Pokud v jeden den zařizoval datovku, tak pochybuju, že hned druhý den mu dorazily přihlašovací údaje.

Já byl ca měsíc zpět na poště. Řekl jsme že chci schránku jako FOO (FOP mám). Pán opsal údaje, dostal jsem papír s prvontíma údajema k přihlášení. A jak jsem psal, večer to nefachalo, cca po dvou dnech ano.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #7 kdy: 21 Října 2015, 09:51:07 »

Cool, tak už to funguje úplně jinak. Já tehdy taky žádal na poště a přihlašovací údaje dostal až po týdnu do schránky ;-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 880
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #8 kdy: 21 Října 2015, 11:14:40 »

Dneska lze na CZECH-POINTU DS založit během 10 minut. Funkční je cca do 1-2 prac. dnů. 
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #9 kdy: 21 Října 2015, 12:22:57 »

Ano, na Czech-Pointu dostanete na papíru kód, který slouží k aktivaci schránky. K jeho zadání jste vyzváni e-mailovou zprávou na zvolenou adresu. Žádný dopis k tomu není zapotřebí, takže do druhého dne schránka může fungovat.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 235
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #10 kdy: 21 Října 2015, 13:33:43 »

Presne tak, na poste jsem byl cca pet minut, asi jim tam fyzicke osoby s timto pozadavkem moc casto nechodi, ale nakonec bez problemu. Ten email zapipal asi pet minut po odchodu z posty, pak se hned dala schranka pouzivat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #11 kdy: 21 Října 2015, 16:13:11 »

Dneska lze na CZECH-POINTU DS založit během 10 minut. Funkční je cca do 1-2 prac. dnů.

Challenge : Teď ještě vymyslet, jak založit DS Helmutovi.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #12 kdy: 21 Října 2015, 16:48:26 »

Nelze. Datovka je spojená s registrem obyvatel.
Maximálně založit datovku na bezdomovce a hezky si ji obsluhovat sám.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #13 kdy: 21 Října 2015, 17:03:44 »

Otázka je, jestli ji zruší např. slovenskému soudruhovi, který po přechodném pobytu v našem ráji si dovolí umřít někde doma nebo emigrovat do Sýrie, když se to nedozví. https://www.datoveschranky.info/obcan/
A také je tu ta pěkná možnost aktivovat DS pro filiálku zahraniční společnosti plnou Helmutů.
To je ještě na hlubší diskuzi, dala by se tu objevit štěrbinka plná světla.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #14 kdy: 21 Října 2015, 17:06:55 »

Slovák si u nás může zařídit datovku? Leda když má trvalý pobyt.
IP zaznamenána