30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí  (Přečteno 17173 krát)

virten

  • Příspěvků: 50
    • Zobrazit profil
Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« kdy: 10 Října 2015, 12:40:40 »

http://zpravy.idnes.cz/policejni-kontroly-alkoholu-a-nezletilych-f2t-/domaci.aspx?c=A151009_200844_domaci_zt


Podle jakého zákona smí Policie na ulici dávat dýchat náhodným lidem, pokud se zjevně nedopouští žádného přestupku, něco neničí nebo podobně? Dále se musím smát odstavci v článku :

„Na tohohle kluka už jsem narazila dvakrát. Už se známe,“ komentuje Jelínková kontrolu sedmnáctiletého chlapce. „Fakt jsem se poučil. Od toho posledně jsem nic nepil, až dneska,“ vysvětluje mladík. Není mu to však nic platné, na služebně kvůli 0,07 promile skončí i potřetí.

Co si o tom myslíte?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #1 kdy: 10 Října 2015, 14:33:26 »

Já jsem to kdysi dávno hledal a nenašel jsem nic, co by je k tomu opravňovalo.

Kdo je povinen podrobit se vyšetření přítomnosti alkoholu nebo jiné návykové látky, říká zákon 379/2005 Sb. v § 16 a napasovat to na nezletilé a mladistvé snad ani nepůjde. Nevím o žádném dalším zákonu, kde by to bylo rozšířeno.

Navíc, pokud je ve věku do 15-ti let a odmítne, nic mu nehrozí (do 15-ti je kdokoliv za přestupek téměř nepostižitelný, ale rodičům hrozí navštěva z OSPODu).
IP zaznamenána

JJ

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 323
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #2 kdy: 10 Října 2015, 20:43:59 »

Cože? 0,07 promile?! Vždyť to je na hranici přesnosti té foukací hračky a naprosto bezpečně v mezích přirozené fysiologické hladiny...
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #3 kdy: 10 Října 2015, 23:58:19 »

To ale bohužel dotyčný chlapec neví a navíc přiznal, že pil. Osvětu nutno šířit i mezi neřidiče..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

chom

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 108
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #4 kdy: 17 Října 2015, 13:19:21 »

Nejen mezi neřidiče, ta osvěta by měla probíhat nejprve doma dětem :-)
IP zaznamenána

Cheriko

  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #5 kdy: 01 Listopadu 2015, 19:01:50 »

Já jsem to kdysi dávno hledal a nenašel jsem nic, co by je k tomu opravňovalo.

Kdo je povinen podrobit se vyšetření přítomnosti alkoholu nebo jiné návykové látky, říká zákon 379/2005 Sb. v § 16 a napasovat to na nezletilé a mladistvé snad ani nepůjde. Nevím o žádném dalším zákonu, kde by to bylo rozšířeno.

Navíc, pokud je ve věku do 15-ti let a odmítne, nic mu nehrozí (do 15-ti je kdokoliv za přestupek téměř nepostižitelný, ale rodičům hrozí navštěva z OSPODu).

mluví o tom 273/2008 Sb. §67 1) b
PaChové mají právo vyzvat kohokoliv dle výše uvedeného §  v souvislosti s odhalováním přestupku (prodej alkoholu nezletilým). Mladiství však není osobou povinnou dle 379/2005 Sb. a proto může policistu odmítnout, bez jakýchkoliv právních následků. Zároveň jako poučený mladistvý by si měl celý úkon nahrávat a případně podat stížnost, pokud se policista dopustil nepoučení při provádění úkonu, či dokonce překročení pravomoci.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #6 kdy: 11 Února 2016, 17:21:30 »

Můžeme tohle nějak rozseknout? Nestalo se mě jednou, že do hospody vpadlo 5 MPček a začli tam od všech vybírat občanky + komu bylo pod 18, tj. typicky 17 let, 11 měsíců a 30 dní a slavil tam narozeniny okamžitě dejchnout a pokutu barmance.

Až se to stane příště, chtěl bych s nima vyjebat. Našel jsem následující:

§ 67
Získávání informací v souvislosti s odhalováním a šetřením přestupků
(1) Policie je v souvislosti s odhalováním a šetřením přestupku oprávněna vyžadovat
a) výpis z evidence Rejstříku trestů v případech, ve kterých by předchozí trestní postih mohl vést k posouzení skutku jako trestného činu,
b) provedení orientačního vyšetření při podezření na ovlivnění alkoholem nebo jinou návykovou látkou pomocí dechové zkoušky nebo odběrem slin anebo potu,
c) odborné lékařské vyšetření ke zjištění alkoholu nebo jiné návykové látky včetně odběru krve, moči, slin nebo potu, a to i v případě, že osobu nelze předem pro její zdravotní stav ke strpění příslušných úkonů vyzvat, nebo
d) jiné odborné vyjádření.
(2) Policista je dále oprávněn provádět ohledání místa přestupku, ohledání věci mající vztah ke spáchanému přestupku a v souvislosti s tím zjišťovat a zajišťovat stopy.
(3) Úkonům uvedeným v odstavci 1 písm. b) nebo c) je osoba povinna se podrobit, není-li to spojeno s nebezpečím pro její zdraví.
(4) Odběr krve musí být proveden, požádá-li o to osoba podezřelá z přestupku.

a níže

§ 114
Každý je povinen bez zbytečného odkladu a bezplatně uposlechnout výzvy anebo pokynu nebo vyhovět žádosti policie nebo policisty; to neplatí, pokud tento zákon nebo jiný právní předpis stanoví jinak. Nelze-li účelu výzvy, pokynu nebo žádosti dosáhnout pro odpor osoby, je policista oprávněn tento odpor překonat.

Jenže to je zákon o Policii, nikoliv o MP.

Zákon o obecní policii je zde: http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1991-553 a tady vůbec nevidím jakoukoliv pravomoc provádět kontrolu hladiny alkoholu v dechu a to ani u řidičů.

Asi se špatně dívám, má někdo lepší radu kam se mám koukat?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #7 kdy: 11 Února 2016, 20:23:40 »

http://www.cspsd.cz/320-pravomoci-obecni-policie-v-silnicni-doprave
http://tn.nova.cz/clanek/zpravy/domaci/zasahy-mestskych-strazniku-co-si-k-vam-mohou-dovolit-a-co-nesmi.html
Mají pravomoc kontrolovat alkohol u řidičů. Pokud veřejná vyhláška např. zakazuje pit na veřejném prostranství, tak mají právo prudit, ale dýchat Vás nemohou přinutit. Takže jenom lustrace a nabonzování.
IP zaznamenána

Jiricek_decin

  • Příspěvků: 53
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #8 kdy: 11 Února 2016, 23:43:00 »

v tom článku píšou že: rodiče "si potomka vyzvednou, zaplatí pokutu a policie případ nahlásí orgánům sociální ochrany dětí."

Za co zaplatí pokutu rodiče? není trestné podávání a prodej alkoholu nezletilým? za co by měl teda platit pokutu rodič?
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #9 kdy: 12 Února 2016, 10:08:49 »

v tom článku píšou že: rodiče "si potomka vyzvednou, zaplatí pokutu a policie případ nahlásí orgánům sociální ochrany dětí."

Za co zaplatí pokutu rodiče? není trestné podávání a prodej alkoholu nezletilým? za co by měl teda platit pokutu rodič?

Nesmíte těm presstitutkám tak věřit...je jim totiž jasné na co slyší vohonouti - pokuta (mastná),  zatočit, pyrát, milion, zakázat, přikázat atd....
IP zaznamenána

jezekif

  • Příspěvků: 75
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #10 kdy: 12 Února 2016, 13:20:15 »

Takže jakej by byl správnej postup, když už by potomek byl takový trdlo dýchal a následně by někdo chtěl po rodiči peníze?
Ohradit se proti pokutě (říct nic platit nebudu neb jsem nic nespáchal), eventuelně podat trestní oznámení na "neznámého pachatele" že pitomkovi nalil?..neboť určitá zodpovědnost rodiče je.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #11 kdy: 12 Února 2016, 14:26:16 »

Ale on žádnou pokutu platit nebude. Platí akorát barman, když se svědeckou výpovědí prokáže, že to těm dětem nalil.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #12 kdy: 12 Února 2016, 14:59:57 »

Vzpomínám si, že tohle už jsem viděl v televizi kdysi dávno a rozhodnutí bylo, že když ten potomek sedí u stolu a má před sebou sklenici s pivem, tak ho stejně můžou sebrat i bez dejchání, protože je jasný že sklenice je jeho a barmana opentlit. Akorát si nepamatuju jestli to byl rozsudek, nebo policejní výmluvčí, co si zase ohejbala zákon jak bylo potřeba.

Asi nejlepší co můžu v tu chvíli udělat je takovýmu člověku říct, že dejchat nemusí, bavit se s nima taky nemusí a nejlíp udělá, když si založí ruce do klína a bude čumět do blba. Ještě zbývá zjistit, jestli neplnoletý člověk musí na vyzvání jít s MPčkem na služebnu, i když se ničeho nedopustil, tj. obligátní "tak s náma pudeš na služebnu"
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #13 kdy: 12 Února 2016, 15:04:07 »

Vzpomínám si, že tohle už jsem viděl v televizi kdysi dávno a rozhodnutí bylo, že když ten potomek sedí u stolu a má před sebou sklenici s pivem, tak ho stejně můžou sebrat i bez dejchání, protože je jasný že sklenice je jeho a barmana opentlit. Akorát si nepamatuju jestli to byl rozsudek, nebo policejní výmluvčí, co si zase ohejbala zákon jak bylo potřeba.

Asi nejlepší co můžu v tu chvíli udělat je takovýmu člověku říct, že dejchat nemusí, bavit se s nima taky nemusí a nejlíp udělá, když si založí ruce do klína a bude čumět do blba. Ještě zbývá zjistit, jestli neplnoletý člověk musí na vyzvání jít s MPčkem na služebnu, i když se ničeho nedopustil, tj. obligátní "tak s náma pudeš na služebnu"

Jít musí, protože v danou chvíli nemá reálně možnost se bránit. Nicméně nic nebrání následně úřad zažalovat o výdaje s tím spojené (cesta rodičů na MP a jejich čas) a opentlit to TO za zneužití pravomoci.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Policie při zátahu načapala desítky opilých dětí
« Odpověď #14 kdy: 14 Února 2016, 23:19:47 »

ještě by mohl zvolit Rumlův přístup
tedy lehnout si klidně na zem a nechat se odnést
je ovšem otázkou, zda dnešní hovada se chovají stejně jako ta bolševická
tedy že ho odnesou
IP zaznamenána