30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Výzva, magistrát Brno  (Přečteno 21942 krát)

Lukyn.P

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
[WIN] Výzva, magistrát Brno
« kdy: 05 Října 2015, 19:13:26 »

Zdravím pánové a dámy,
Chtěl bych se jen zeptat, nebo spíše jen ověřit postup, jak konat dál. Protože už na mě konečně taky došlo a určitě si zasloužím jako každý za tento hrdelní zločin být potrestán. Dne 28.5.2015 byl vozidlem firmy, ve které pracuji, údajně spáchán přestupek. Zaměstnavatel konal tak, jak dle zákona měl a nabonzoval mě magistrátu. Rád bych sem vložil upravený dopis, ale mam krátce novej noťas s virusem windows 8 a ještě jsem se s tím nenaučil, tak kopíruji upravené jako prostý text...Mám se dostavit na magorstrát k podání vysvětlení pro podezření ze spáchání
přestupku dle ustanovení § 125c odst. 1 písm. k) zákona o silničním provozu, spočívající
v porušení povinnosti dle § 25 odst. 3 zákona o silničním provozu – porušení povinnosti při stání
zachovat jízdní pruh široký nejméně 3m pro každý směr jízdy nebo při zastavení zachovat jízdní
pruh široký nejméně 3m pro oba směry (neprůjezdnost). Dostavte se k podání vysvětlení dne 19. 10. 2015 od 8:30 do 10:30 hodin nebo od 13.00 do
16.00 hodin do budovy Magistrátu města Brna, Odbor dopravněsprávních činností, Oddělení
sankčních řízení, ulice Kounicova 67.
S sebou vezměte: tuto výzvu, průkaz totožnosti a řidičský průkaz.
Vzhledem k místu Vašeho trvalého pobytu, které je vzdáleno místu konání podání vysvětlení,
lze domluvit jiný termín (na uvedeném telefonním čísle) nebo může být podání vysvětlení
učiněno písemnou formou a to nejpozději ke dni podání vysvětlení.
Pokud jste se jako řidič dopustil uvedeného přestupku, nabízíme Vám možnost, před zahájením
správního řízení, vyřešit uvedenou záležitost v blokovém řízení. Dle ustanovení § 84 zákona
o přestupcích, lze přestupek projednat uložením pokuty v blokovém řízení, jestliže je spolehlivě
zjištěn, nestačí domluva a obviněný z přestupku je ochoten pokutu zaplatit. Proti uložení pokuty
v blokovém řízení se nelze odvolat. Blokové řízení je méně administrativně náročné a pro účastníka
řízení přináší nižší časovou zátěž. Účastník blokového řízení nehradí náklady správního řízení
a výše ukládaných pokut v blokovém řízení je zpravidla nižší, a to do 1000 Kč. Máte-li zájem
o vyřešení věci v blokovém řízení, dostavte se v uvedený den (popřípadě telefonicky domluvený
jiný termín) na Magistrát města Brna. Správní orgán plně respektuje Vaše zákonná práva
a v případně vedeném správním řízení Vám k jejich realizaci poskytne potřebný prostor. Proto také
tento způsob vyřízení věci v blokovém řízení využijte v případě, kdy spáchání přestupku
nerozporujete.

Igor Putin
11.9.2011
Nefachčenkovova 17
255 00 Leninovy Lázně
ČJ.:
SPIS. ZN.:
A.Č.:
VYŘIZUJE:
TEL.:
FAX:
E-MAIL:
DATUM:
Poučení osoby podávající vysvětlení
V souladu s § 60 zákona o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, je každý povinen podat správním
orgánům nezbytné vysvětlení k prověření došlého oznámení o přestupku. Podání vysvětlení může být
odepřeno, jestliže by takovým osobám nebo osobám jim blízkým, hrozilo nebezpečí postihu za přestupek,
případně za trestný čin, nebo by porušily státní nebo služební tajemství anebo zákonem výslovně uloženou
nebo uznanou povinnost mlčenlivosti (§ 68 odst. 4 zákona o přestupcích).
Tomu, kdo se bez závažných důvodů nedostaví na výzvu ke správnímu orgánu k podání vysvětlení, nebo
tom, kdo bezdůvodně podání vysvětlení odmítá, může správní orgán uložit pořádkovou pokutu až do výše
5.000,- Kč.
Podání učiněné písemnou formou musí být v souladu s ust. § 37 zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, ve
znění pozdějších předpisů (dále jen ,,správní řád“). Z podání musí být patrno, kdo jej činí, které věci se týká
a co navrhuje. Fyzická osoba (podatel) uvede v podání jméno, příjmení, datum narození a místo trvalého
pobytu. Podání je možno zaslat prostřednictvím poštovních služeb opatřené podpisem nebo v elektronické
podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem.


 otisk razítka
 Anežka Peetschová, v.r.
 

Omlouvám se, zatím to jinak ve wirusu 8 neumím. Osobní údaje jsou mírně upravené, snad se v ní dotyčná osoba nepozná.

Postup tedy bude takový, že v den, kdy se mám dostavit, jim napíšu, že jim nic neřeknu, nebo zažádám o odložení z důvodu pracovní cesty a následné dovolené alespoň o měsíc? (Co když se pak nedostavím bez omluvy? Jak to vlastně je s tou pořádkovou pokutou? ).. a teprve potom oni zahájí správní řízení, které nějakou dobu budu moci zdržovat, nemocí, podjatostí, zástupcem apod. a do prekluze stihnou velký kulový, protože pro tento přestupek platí ještě roční.
Pokud se nějak mýlím, tak mě prosím opravte.

Děkuji za trpělivost a přeji hezký večer.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #1 kdy: 05 Října 2015, 19:17:15 »

klasické SŘ a na všechny otázky jsou zde na fóru odpovědi, návody a alternativy. learn and fight. hint: omluvy, time-management, podjatost, lhůty, vyjádření ke spisu, žádost o spis etc.
IP zaznamenána

Lukyn.P

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #2 kdy: 05 Října 2015, 19:58:05 »

klasické SŘ a na všechny otázky jsou zde na fóru odpovědi, návody a alternativy. learn and fight. hint: omluvy, time-management, podjatost, lhůty, vyjádření ke spisu, žádost o spis etc.

Klasické SŘ? Co to tam tedy ta fanča píše o blokovém řízení? Pokud jí dobře chápu, tak tohle je ještě blokové řízení, u kterýho bych neměl platit tisícovku jako ve správním řízení. Teprve po tom, co se nedostavím na tuhle výzvu, nebo se včas neomluvím, tak potom zahájí správní řízení, ne? Je to můj první vlastní případ, tak se prosím nezlobte, pokud tomu blbě rozumím. Výzvy v tomhle smyslu obvykle posílají městský opice a ne rovnou ouřady, nebo ne?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #3 kdy: 05 Října 2015, 20:21:34 »

ano a to z hlediska time-managementu maximálně hraje do karet
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #4 kdy: 05 Října 2015, 20:28:34 »

Ouřad to poslal zaměstnavateli, ten tě prásknul a teď jde ouřad po tobě. Musíš se domluvit se zaměstnavatelem, jak pokračovat. (To's měl udělat už před tím, než tě prásknul.)  Nemusíš tam ani chodit, stačí jim napsat, že odmítáš vypovídat (pochopitelně odůvodněnou podle vzoru tady na fóru). Ale pak se to vrátí zpět zaměstnavateli. Nebo můžeš bojovat sám, a prokázat třeba, že's měl poruchu.

burtonbell: nevím, jestli je to lepší pozice  :(
« Poslední změna: 05 Října 2015, 20:30:49 od uziv »
IP zaznamenána

Lukyn.P

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #5 kdy: 05 Října 2015, 20:33:18 »

ano a to z hlediska time-managementu maximálně hraje do karet

Takže můžu maximálně zdržovat toto, dokud si bude služebnice lidu myslet, že mám zájem to projednat v blokovém řízení, které mi tím dopisem nabízí.  Až to přeroste nějakou mez, tak potom teprve zahájí se mnou správní řízení, kde rozhodnou o udělení nějaký pokuty +1000,- za SŘ? Chtěl bych se vyvarovat nějaké chyby, po které by to mohli ještě před prekluzí překlopit na sprdel a obtěžovat firmu. Co nesmím dělat aby se tak nestalo?

To Uziv: To aby mě napráskal a nestrhával mi z výplaty určenou částku jsem samozřejmě po zaměstnavateli chtěl. Už z principu nehodlám těm darmožroutům nic platit a chci jim v rámci mých možností přidělat co nejvíc zbytečný práce. Co když se mi při tom parkování stala nehoda? Můj firemní koráb má vepředu promáčklej nárazník.

Jinak se dovolím ještě blbě zeptat. Od okraje vozidla k protější krajnici bylo cca 4,5m, jenže je tam ještě autobusová zastávka, tzn + další 2 metry v místě, kde mě svěřené vozidlo zrovna stálo. Nedá se to nějak využít? K tomu ještě v řadě, kde jsem parkoval, jsou na přechodnou dobu z důvodu stavebních úprav umístěny popelnice (tím opravdu nemyslím ostatní auta), které také nenechávají předepsané místo, jsou jen o necelý metr užší, než moje vozidlo. Dá se s tím taky blokové řízení, nebo správní řízení nějak zdržovat? Nevím, zda tam je pro ty popelnice povolen zábor a zda náhodou nemá být nějak ohrazen.
« Poslední změna: 05 Října 2015, 20:56:56 od Lukyn.P »
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #6 kdy: 05 Října 2015, 20:50:09 »

Při parkování nelze spáchat nehodu (tu lze spáchat jedině aktivním pohybem vozidla), to už jsme zde sáhodlouze řešili. Bohužel by to magisrát úspěšně shodil…
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #7 kdy: 05 Října 2015, 20:56:21 »

ano a to z hlediska time-managementu maximálně hraje do karet

Takže můžu maximálně zdržovat toto, dokud si bude služebnice lidu myslet, že mám zájem to projednat v blokovém řízení, které mi tím dopisem nabízí.  Až to přeroste nějakou mez, tak potom teprve zahájí se mnou správní řízení, kde rozhodnou o udělení nějaký pokuty +1000,- za SŘ? Chtěl bych se vyvarovat nějaké chyby, po které by to mohli ještě před prekluzí překlopit na sprdel a obtěžovat firmu. Co nesmím dělat aby se tak nestalo?

To Uziv: To aby mě napráskal a nestrhával mi z výplaty určenou částku jsem samozřejmě po zaměstnavateli chtěl. Už z principu nehodlám těm darmožroutům nic platit a chci jim v rámci mých možností přidělat co nejvíc zbytečný práce. Co když se mi při tom parkování stala nehoda? Můj firemní koráb má vepředu promáčklej nárazník.

jasně, že je to lepší pozice - půl roku v hajzlu a ještě ani nebylo zahájeno SŘ a ještě se to oddálí, když bude dělat hodnýho, ale zaneprázdněnýho... do Vánoc podle mě není šance ani uskutčnit ústní jednání a to dotáhne do prekluze i chromej :)
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #8 kdy: 05 Října 2015, 21:04:07 »

ano a to z hlediska time-managementu maximálně hraje do karet

Takže můžu maximálně zdržovat toto, dokud si bude služebnice lidu myslet, že mám zájem to projednat v blokovém řízení, které mi tím dopisem nabízí.  Až to přeroste nějakou mez, tak potom teprve zahájí se mnou správní řízení, kde rozhodnou o udělení nějaký pokuty +1000,- za SŘ? Chtěl bych se vyvarovat nějaké chyby, po které by to mohli ještě před prekluzí překlopit na sprdel a obtěžovat firmu. Co nesmím dělat aby se tak nestalo?

To Uziv: To aby mě napráskal a nestrhával mi z výplaty určenou částku jsem samozřejmě po zaměstnavateli chtěl. Už z principu nehodlám těm darmožroutům nic platit a chci jim v rámci mých možností přidělat co nejvíc zbytečný práce. Co když se mi při tom parkování stala nehoda? Můj firemní koráb má vepředu promáčklej nárazník.

Jinak se dovolím ještě blbě zeptat. Od okraje vozidla k protější krajnici bylo cca 4,5m, jenže je tam ještě autobusová zastávka, tzn + další 2 metry v místě, kde mě svěřené vozidlo zrovna stálo. Nedá se to nějak využít? K tomu ještě v řadě, kde jsem parkoval, jsou na přechodnou dobu z důvodu stavebních úprav umístěny popelnice (tím opravdu nemyslím ostatní auta), které také nenechávají předepsané místo, jsou jen o necelý metr užší, než moje vozidlo. Dá se s tím taky blokové řízení, nebo správní řízení nějak zdržovat? Nevím, zda tam je pro ty popelnice povolen zábor a zda náhodou nemá být nějak ohrazen.

to všechno přijde na řadu, až budeš vědět, co je ve spise za důkazní materiál, tozn. jakým způsobem je bez pochybností a stanoveným měřidlem dokázáno, že zbylá šířka byla pod zákonnou mez ;)
IP zaznamenána

Lukyn.P

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #9 kdy: 15 Prosince 2015, 05:58:21 »

Tak žádost o spis dle inf. z. zamítnuta, rozhodnuto bez vypořádání se s námitkou podjatosti (jasné dle spisu, který jsem si opatřil jiným způsobem), rozhodnutí ještě nedošlo. Dle fotodokumentace není jasné odkud pan Opička měří atd.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 199
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #10 kdy: 15 Prosince 2015, 08:31:05 »

Tak žádost o spis dle inf. z. zamítnuta, rozhodnuto bez vypořádání se s námitkou podjatosti (jasné dle spisu, který jsem si opatřil jiným způsobem), rozhodnutí ještě nedošlo. Dle fotodokumentace není jasné odkud pan Opička měří atd.
Je to Brno, pripravte se na protipravni jednani ze strany magistratu, jako jsou: nedolozena tvrzeni, kdyz budou argumenty, tak to je argument zaka ZS s neustalym opakovani a citaci zakonu.

Na zaklade inf. zakonoa si pozadejte MP elektronicky o:
- vsechny pokuty rozdane ten den na te ulici
- RZ (aby slo videt, jestli nadrzuji brnenskym RZ) - staci prvni 3 znaky
 fotodokumentaci - nenechte se odbyt PDF, ale zadejte original (MP vam ho neposkytne, ale to nevadi, pro vas to jsou 3 radky a pro opice hodina prace a navic argument)
- zazadejte magistrat o poskytnuti fotodokumentace, nebo rozporujte vyrazne odlisnou kvalitu na zaklade ktere rozhoduji a toho co dali do spisu.
- zadejte(ale az pozdeji) o dolozeni meridla, kterym merili a jeho platnost overenou MI
pripadne mi poslete spis a ja Vam mohu poskytnout tyto informace, podle Vasi situace.


« Poslední změna: 15 Prosince 2015, 08:50:55 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 142
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #11 kdy: 15 Prosince 2015, 09:49:13 »

Mohu potvrdit na šesti po sobě jdoucích případech, co nyní řeším. Brno zásadně ignoruje lhůty, zákony i správní řád a úředníci ve svých rozhodnutích lžou až se jim od huby práší. Klidně popřou i to, že dostali napráskaného řidiče a pokud se do odvolání napíše (a doloží), že řidič byl ve lhůtě řádně napráskán, v následujícím to ignorují a tváří se jako by se nic nestalo.
Chystám velmi šťavnaté a rozsáhlé TO, pokud by se chtěl někdo připojit, rád obdržím soukromou zprávu… Je zapotřebí Brno i s celým krajským úřadem náležitě proprcnout…
IP zaznamenána

kmr

  • Příspěvků: 54
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #12 kdy: 15 Prosince 2015, 10:59:37 »

Přijde mi, že brněnský magistrát těžce nestíhá.

Řeším jedno správní řízení, promlčení nastane za necelé 2 měsíce. Jejich jediná aktivita zatím byla příkaz, v dubnu.

Jestli sem si dobře spočítal všechny lhůty, tak při jen velmi malé snaze a s odvoláním, které zdůvodním jen tím, že sou to zmrdi, už nemají šanci to dotáhnout do konce. :)
IP zaznamenána

Lukyn.P

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #13 kdy: 15 Prosince 2015, 12:17:00 »

Tak žádost o spis dle inf. z. zamítnuta, rozhodnuto bez vypořádání se s námitkou podjatosti (jasné dle spisu, který jsem si opatřil jiným způsobem), rozhodnutí ještě nedošlo. Dle fotodokumentace není jasné odkud pan Opička měří atd.
Je to Brno, pripravte se na protipravni jednani ze strany magistratu, jako jsou: nedolozena tvrzeni, kdyz budou argumenty, tak to je argument zaka ZS s neustalym opakovani a citaci zakonu.

Na zaklade inf. zakonoa si pozadejte MP elektronicky o:
- vsechny pokuty rozdane ten den na te ulici
- RZ (aby slo videt, jestli nadrzuji brnenskym RZ) - staci prvni 3 znaky
 fotodokumentaci - nenechte se odbyt PDF, ale zadejte original (MP vam ho neposkytne, ale to nevadi, pro vas to jsou 3 radky a pro opice hodina prace a navic argument)
- zazadejte magistrat o poskytnuti fotodokumentace, nebo rozporujte vyrazne odlisnou kvalitu na zaklade ktere rozhoduji a toho co dali do spisu.
- zadejte(ale az pozdeji) o dolozeni meridla, kterym merili a jeho platnost overenou MI
pripadne mi poslete spis a ja Vam mohu poskytnout tyto informace, podle Vasi situace.

Odkaz na spis poslu do zpravy. Tak trochu jsem cekal jejich drzost. Na fotkach je nekolik dalsich aut, tak si mp o ty informace pozadam. Pokud budu kolegovi mit cim prispet k TO, rad pomuzu.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 199
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Výzva, magistrát Brno
« Odpověď #14 kdy: 15 Prosince 2015, 12:54:36 »

Tak žádost o spis dle inf. z. zamítnuta, rozhodnuto bez vypořádání se s námitkou podjatosti (jasné dle spisu, který jsem si opatřil jiným způsobem), rozhodnutí ještě nedošlo. Dle fotodokumentace není jasné odkud pan Opička měří atd.
Je to Brno, pripravte se na protipravni jednani ze strany magistratu, jako jsou: nedolozena tvrzeni, kdyz budou argumenty, tak to je argument zaka ZS s neustalym opakovani a citaci zakonu.

Na zaklade inf. zakonoa si pozadejte MP elektronicky o:
- vsechny pokuty rozdane ten den na te ulici
- RZ (aby slo videt, jestli nadrzuji brnenskym RZ) - staci prvni 3 znaky
 fotodokumentaci - nenechte se odbyt PDF, ale zadejte original (MP vam ho neposkytne, ale to nevadi, pro vas to jsou 3 radky a pro opice hodina prace a navic argument)
- zazadejte magistrat o poskytnuti fotodokumentace, nebo rozporujte vyrazne odlisnou kvalitu na zaklade ktere rozhoduji a toho co dali do spisu.
- zadejte(ale az pozdeji) o dolozeni meridla, kterym merili a jeho platnost overenou MI
pripadne mi poslete spis a ja Vam mohu poskytnout tyto informace, podle Vasi situace.

Odkaz na spis poslu do zpravy. Tak trochu jsem cekal jejich drzost. Na fotkach je nekolik dalsich aut, tak si mp o ty informace pozadam. Pokud budu kolegovi mit cim prispet k TO, rad pomuzu.

Takze klasika - pro ostatni:
- neposkytly dukazy ve spisu, na zaklade kterych Vas hodnoti - z tech fotokopii na papire jde prd videt, zadat o originaly a stezovat si nadale na to, ze Vas magistrat umyslne kratil na Vasich pravech na obhajobu a postupoval jednostranne , rad poskytnu dukaz z me kauzy, ze se tak deje opakovane a ucelove, nechte si ho poslat maiem
- necertifikovane meridlo?
- neni jasne odkud,kam  a cim (zadne cislo meridla) opice merila = patrne to je ve spisu, ale v tom souboru, co jste mi poslal ho nevidim, mozna jsem slepy - osobne vidim, takovy dukaz je nepripustny, pro jeho neoveritenost
- ta popelnice opicim nevadi? zadost na MP dle infr zakona na pocet pokud, spoctete orientacne, jestli se to tyka i te popelnice, pokud ano, mate bod, prekazku v provozu tvorila a MP nejednala
- pocet pokut ten den a pripadne dle poctu nejlepe i fotky z nich - tak to je bezplatne, pri fotkach by uz neco chteli a my chceme, aby urednik makal a nemel cas na <> a nedostal za to od nas zadne prachy  ;)


IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin