30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Výzva provozovatele vozidla, s nímž došlo ke spáchání přestupku, k uhrazení ....  (Přečteno 6758 krát)

celektr

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil

Zdravím Vás,

přišla mi výzva k uhrazení určené částky z Magistrátu MB, odbor dopravněsprávních činností viz příloha.
Překvapuje mě, že nikdo nechce vysvětlení a rovnou mám zaplatit za špatné parkování 700,-.Jedná se o to, že:
1)částka je naprosto nehorázná!!!!
2)nikdo nechce podat vysvětlení, rovnou chtějí prachy
3)podáním vysvětlení je pouze napráskání osoby řidiče.

Problém je v následující věci:
-místo, kde v centru Brna parkuji je velmi často využíváno i jinými řidiči, kteří však obesláni nebyli
-parkoval jsem já, ale auto je psáno na blízkého rodinného příslušníka
-nechci, aby s tím měl jakékoli starosti, ale rozhodně jim toto výpalné nemíním dát

Přemýšlel jsem o tom, že by mě mohl uvést jako řidiče a předpokládám, že já bych potom byl obeslán s podáním
vysvětlení přičemž bych měl možnost se vyjádřit osobně, minimálně snížit požadovanou částku a nebo
alespoň si řádně ulevit někomu face to face.Je to možné nebo se mýlím?

Prosím o radu.

Děkuji.





IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Milý Plho,
dobrá zpráva je, že jsi tady na správném místě.
Ta špatná je, že to tu nikdo za Tebe nevyřeší. (Všichni už dostali Tvou výzvu)
Pokud nechceš být trvale umístěn na seznamu OO (oslíčku otřes se), musíš si pročtením pár vláken zde zvolit svou strategii a tu případně konzultovat s rádci.
Třeba Tě to začne bavit a pochopíš, že boj s hydrou, která má nesmírný počet hlav, volí si místo a způsob boje a může používat všechny špinavosti, bude vyžadovat velkou lstivost a nebojácnost. Tak do toho a přijdi s nějakým návrhem, jak dál. Nemusí být hned neprůstřelný, ale bude Tě kvalifikovat do dalšího kola. Zatím jsi v ohrádce a zjistil jsi, že psi nejsou hodní.
IP zaznamenána

mikky

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 282
    • Zobrazit profil

Milý Plho,
dobrá zpráva je, že jsi tady na správném místě.
Ta špatná je, že to tu nikdo za Tebe nevyřeší. (Všichni už dostali Tvou výzvu)
Pokud nechceš být trvale umístěn na seznamu OO (oslíčku otřes se), musíš si pročtením pár vláken zde zvolit svou strategii a tu případně konzultovat s rádci.
Třeba Tě to začne bavit a pochopíš, že boj s hydrou, která má nesmírný počet hlav, volí si místo a způsob boje a může používat všechny špinavosti, bude vyžadovat velkou lstivost a nebojácnost. Tak do toho a přijdi s nějakým návrhem, jak dál. Nemusí být hned neprůstřelný, ale bude Tě kvalifikovat do dalšího kola. Zatím jsi v ohrádce a zjistil jsi, že psi nejsou hodní.

Tohle by měl být Sticky FAQ v tomhle subfóru :)
IP zaznamenána
Je-li vám 35 a méně, jsme vrstevníci => budeme si tykat. Je-li vám více než 35, jsem pro vás děcko => můžete mi tykat.

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil

Koukám, že Lazarová se rozhodla posílat krásné šablony. Mám na stole stejnou výzvu, akorát přestupek je "stání - nedodržení vzdálenosti od nejbližší kolejnice". Od spáchání údajného přestupku řidičem vozidla uplynulo již 6,5 měsíce (tj. březen 2015).

Potřebuji radu:
- Dle věty "Nezjistí-li po učiněný nezbytných kroků osobu pachatele přestupku, zahájí řízení o správním deliktu s provozovatelem vozidla." Sprdel ještě nezačal, je tedy prekluze 1 rok? Pak by mohlo být vhodné se přiznat a začít dělat obstrukce, jak měřili vzdálenost od kolejnice apod. (po odeslání přiznání zbývá cca. 5 měsíců na prekluzi a jedná se o Brno). V těch časových termínech hodně plavu.
- Helmut - bohužel Helmuta nemám, neprůstřelný (viz http://30kmh.cz/index.php?topic=1841.msg17284#msg17284) mi oznámil, že na konci měsíce se stěhuje. Ostatní kamarádi jsou ovce a nenechají si nic vysvětlit, všeho se bojí a raději zaplatí poslušně výpalné.

Co tedy dál? Dík.
« Poslední změna: 05 Října 2015, 15:35:53 od x-bat »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 200
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil

Koukám, že Lazarová se rozhodla posílat krásné šablony. Mám na stole stejnou výzvu, akorát přestupek je "stání - nedodržení vzdálenosti od nejbližší kolejnice". Od spáchání údajného přestupku řidičem vozidla uplynulo již 6,5 měsíce (tj. březen 2015).

Potřebuji radu:
- Dle věty "Nezjistí-li po učiněný nezbytných kroků osobu pachatele přestupku, zahájí řízení o správním deliktu s provozovatelem vozidla." Sprdel ještě nezačal, je tedy prekluze 1 rok? Pak je vhodné se přiznat, podat odpor a začít zjišťovat, jak měřili vzdálenost od kolejnice apod. V těch časových termínech hodně plavu.
- Helmut - bohužel Helmuta nemám, neprůstřelný (viz http://30kmh.cz/index.php?topic=1841.msg17284#msg17284) mi oznámil, že na konci měsíce se stěhuje. Ostatní kamarádi jsou ovce a nenechají si nic vysvětlit, všeho se bojí a raději zaplatí poslušně výpalné.

Co tedy dál? Dík.

Dostal jsem to same, chybel merici protokol, fotky nejsou dukaz, bez odborneho posudku.
Nakonec v protokolu nebyla ani vzdalenost udana.
Prestupek se stal pred rokem, majitel vozidla odmitl udavat 1 mesic od prestupku-> odpor na SprDel cca 3 mesice, nasledne vyrozumeni pisemne do spisu pote co prestupek preludoval. Nezohlednen materialni aspekt a dalsi ...
Zatim stav, prekludoval prestupek, a jestli se nepletu prekludovala nyni i SprDel.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

- Helmut mi oznámil, že na konci měsíce se stěhuje...
Co tedy dál? Dík.
Ještě máte ve hře Vaše varianty 1 a 3 s tím, že doporučuji nějaké uvěřitelné jméno, které u ouřady nevzbudí podezření.
(např. Erik, Gabriel, Fridrich, Rudolf .... Gruber, Schneider, Bayer, Herman... může být Čech, Slovák, Němec, ....)
IP zaznamenána

x-bat

  • Příspěvků: 93
    • Zobrazit profil

Ještě nápad k té dvojce - vadí vlastně, když udám reálného kamaráda v cizině, který se za měsíc přestěhuje? Představuji si scénář, že na uvedenou adresu dojde dopis. Kamarád tam již nebude, úřad se bude snažit případ překlopit na Sprdel s tím, že se nepodařilo řidiče kontaktovat. Jde se hájit tím, že je reálný, ale že se přestěhoval, za což nemůžu a dotlačit to tak do prekluze? Kamarád klidně doloží, že na dané adrese bydlel a v době doručení tam již nebyl.

Jinak to pořeším trojkou. Dík.

Dotaz pro rozšíření obzorů: Případ se uzavře, Helmut bude shledán vinným. Jaká je šance, že po nějaké době mě bude úřad/kdokoli dále otravovat, ať např. pomůžu s dohledáním, s podezřením apod.? Nebo to nechají vyhnít s tím, že prostě zmizel a nevyplatí se jim do toho dál šťourat?
« Poslední změna: 05 Října 2015, 21:36:47 od x-bat »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Ještě nápad k té dvojce - vadí vlastně, když udám reálného kamaráda v cizině, který se za měsíc přestěhuje?
Nějak jsem tady ten dotaz přehlédl (přeskočil....).

V zásadě je to schůdná varianta, zvlášť když po neúspěchu doručení překlopí úřad na sprdel a Vy budete bojovat a někdy v budoucnu jim Helmut napíše přiznání.
Už je pár judikátů (časem bych dohledal), kde soud řekl, že úřad neučinil vše co bylo v jeho silách a neúspěch doručení nemusí nutně vést ke sprdeli. 
IP zaznamenána