30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě  (Přečteno 11886 krát)

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny přítomné,

jelikož jsem už zaznamenal, že spousta z vás má zkušenost s MP/MÚ Židlochovice, přidávám info o plánovaném buzeračním  měření v Rajhradě:
http://novy.rajhrad.cz/mp-zidlochovice-novy-straznik-pro-rajhrad/

Otázka do pléna, je ještě nějaká hypotetický procesní možnost jak jim v tom zabránit nebo to alespoň zdržet?
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #2 kdy: 15 Září 2015, 19:15:13 »

Co já vím, tak jeden prý informativní je u nového přechodu u zastávky Stará pošta, váš odkaz ukazuje směr dál na Syrovice, tam už jsem nějakou dobu nejel.
IP zaznamenána

uziv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 843
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #3 kdy: 03 Prosince 2015, 09:33:29 »

Tak radar Stará pošta už rozesílá výpalné.
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #5 kdy: 04 Prosince 2015, 00:03:46 »

Dneska jsem Rajhradem projížděl a na každou kameru rozverně plazil jazyk. Sakra že jsem si to tu nepřečetl odpoledne - myslel jsem že jsou ty radary jen informativní. To zas budou fotky..  ;D
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #6 kdy: 04 Prosince 2015, 01:39:14 »

Nebojte, všichni jsme mungo.
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #7 kdy: 04 Prosince 2015, 07:43:16 »

Mam silné podezření, že o fotky obličejů v tomto případě vůbec nejde, takže jste vyplazoval zbytečně:-)

Podle toho co a jak tam v každém místě stojí to vypadá, že informativní radar vás děsí ve směru jízdy a o pár (desítek) metrů dál udělá fotečku zezadu to druhé zařízení, které tam všude vyrostlo.

Žádost o informace o projekt a financování už je ve stádiu přípravy, jsem teď vytížený víc, než jsem původně předpokládal.

Před uvedením zmíněných zařízení do provozu nebyly moc sdílné ani Židlochovice, ani Rajhrad, odpovědnost za to kdo to vymyslel přehazují vzájemně na sebe, Rajhrad tvrdí, že je to v kompetenci Židlochovic, protože od dubna s nimi mají veřejnoprávní smlouvu na sběrače hoven, Židlochovice tvrdí, že místa pro měření vybral Rajhrad. Samozřejmě nikdo nedělal ani náznak studie o nebezpečnosti/nehodovosti v daných úsecích, obyvatel Rajhradu, alespoň co já vím, se nikdo neptal, ale místní ovce už bečí že jak je to skvělé mít radar na hlavní ulici, že se cítí o moc bezpečněji (že se tam za posledních 5 let nikdy nestala žádná vážná dopravní nehoda se zraněním nebo usmrcením, že se tam dokonce nikdy nestala žádná dopravní nehoda způsobená nedodržením rychlosti, to samozřejmě nikoho nezajímalo).

Pro Židlochovice dobrá kasička, kterých má v okolí teď už desítky. Plán rozpočtu na výběr pokut Židlochovice plní na plno, ke konci srpna vybráno přes 8M z plánovaných 15M (mimochodem jim to dělá pěkných ~15% příjmů do rozpočtu).

Rajhradští radní/zastupitelé se od nich nechali krásně utáhnout na vařené nudli nebo spíš programově prodali vlastní obyvatele za jednoho půjčeného sběrače hoven.
Potvrzené náklady na tento excelentní kus pracovníka jsou okolo 600k ročně, veřejnoprávní smlouva je bezplatná, takže Židlochovice si potřebují pokrýt investici.

A obyvatelé hýkají blahem, je to k pláči.

IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #8 kdy: 04 Prosince 2015, 09:35:36 »

v té obci na dalekém jihu by se určitě vyplatilo nezaplatim.cz vyvěsit obrovský reklamní baner :)
IP zaznamenána

mungo

  • OSBID
  • *
  • Příspěvků: 234
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #9 kdy: 04 Prosince 2015, 15:41:58 »

kverulant: ano, od tohohle sympatického zvířátka jsem si vypůjčil přezdívku

Zdá se, že si o tom jak to tam teď chodí budu muset přečíst víc, dneska mi přišla výzva k uhrazení určené částky - skoro lidové, no nezaplaťte to. Kdyby tak všechny úřady fungovali s takovouhle pílí a rychlostí. Rozmyslím si strategii a možná se uvidíme v Židlochovickém topicu :)
IP zaznamenána

Delphin

  • Příspěvků: 38
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #10 kdy: 23 Února 2016, 19:46:34 »

Taky jsem dostal výzvu. Jinak Židlochovice nakoupily 2 ks Ramer 10P a 4 ks sloupů pro Rajhrad, Rajhradice a Holasice. Takže aktivní budou vždycky jen 2 sloupy.
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #11 kdy: 23 Února 2016, 19:49:02 »

Je tam někde 30km/h? Zkusil bych zaprasit na bicyklu.
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #12 kdy: 24 Února 2016, 08:04:36 »

50 km/h, ale z mirneho kopce, stalo by to za pokus ;-)
IP zaznamenána

cyklista

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 458
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #13 kdy: 11 Března 2016, 20:45:15 »

Někde jsem viděl komentář židlochovického starosty ohledně bezohledných pyrátů.
Tak jsem si našel na http://maps.jdvm.cz/cdv2/apps/nehodyvmape/Search.aspx ty židlochovické nehody:

1) 2007 - 2015  celkem 201 nehod (jednotlivé roky 39, 27, 11, 19, 27, 23, 20, 23, 12) nejvíc nehod se stalo v centru po obou stranách mostu přes Svratku, jako příčiny jsou uvedeny (označení necituji úplně přesně)
97    srážka s jedoucím vozidlem
46    srážka se stojícím vozidlem
27     pevná překážka
12    havárie
9    chodec
6   jiný
3   lesní zvěř
1   domácí zvíře

2) Nehoda s následkem smrti jedna v roce 2010 v oblasti Kozí hory (mimo cedule obec, dlouhá rovinka)
3) Nehoda s těžkým zraněním jedna v roce 2009 v tom samém místě
4) Nehody s lehkým zraněním 2007 - 2015 počty 1, 3, 5, 6, 6, 4, 10, 3, 3. Takže jen rok 2013 nějak vyčnívá s 10 zraněními. To už se mi nějak dál rozebírat nechce, to by nám starosta mohl poskytnout nějakou skutečnou kvalifikovanou analýzu. Mimochodem, podle mapy se 6 z těch 10 nehod stalo v centru, ostatní více méně rovnoměrně na příjezdových trasách.
IP zaznamenána

ishick

  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
Re:MP Židlochovice se rozlézá a bude fízlovat i v Rajhradě
« Odpověď #14 kdy: 12 Března 2016, 08:26:07 »

Starosta nic neposkytne, protože nikdy žádnou analýzu nedělali, ani v Židlochovicích, ani v jiných městech, kde teď měří. Vyzkoušeno přes 106ku.
IP zaznamenána