30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto  (Přečteno 10159 krát)

Execfg

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« kdy: 10 Září 2015, 14:56:49 »

Dobrý den, na jare jsem mel v Brne pozitivní dech. zkoušku, chtel jsem na krev, kde namerili 0,33 promile. Bohužel mimo jiné nezvládl  rádne se omluvit z predvolání, takže orgán rozhodl (8 mesícu bez rp, 10kkc). Po nahlédnutí do spisu jsem podal odvolání dle zde postnutého vzoru, nicménen vcera prišlo rozhodnutí o zamítnutí odvolání. Protože se mi to stalo poprvé, mužete mi nekdo poradit, kde jsem udelal v procesu chybu(y), krome tech zásadních jako že jsem jim dal do ruky rp a jel na krev?  Předem díky za všechny komenty
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #1 kdy: 10 Září 2015, 15:35:17 »

Nechť to potvrdí zkušenější, ale dle mého názoru je zejména ta část rozhodnutí, kde zdůvodňují Vaši výpověď za účelovou jen na základě toho, že jste s ní přišel až v odvolání v rozporu s judikaturou NSS. Sprostý obviněný může ke své obhajobě využít jakoukoli strategii -- a tedy veškeré námitky použít až v odvolání.

Co hraje bohužel proti Vám jsou ty zarudlé oči a to, že byl cítit alkohol v dechu.

Skutečně to z Vás "táhlo", když jste měl evidentně pouze zbytkáč?
« Poslední změna: 10 Září 2015, 15:37:11 od e-m »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #2 kdy: 10 Září 2015, 17:13:41 »

... kde jsem udelal v procesu chybu(y),..
Mě se Váš postup líbil a byl přesně v intencích toho, co zde radíme a sdílíme. Zvažte žalobu, protože správní orgány si hrají do ruky a mohou se s námitkami vypořádat přezíravě, ale soud musí veškeré závěry logicky odůvodnit. A ten citovaný judikát 7As 105/2010 hraje ve Váš prospěch. V neprospěch hraje vyšší úroveň než v daném případě a pozdější argumentace. Možná by to chtělo oslovit toho právníka z této kauzy, jeho názor, zda jít dále, by měl mít váhu.   
IP zaznamenána

Execfg

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #3 kdy: 10 Září 2015, 21:38:39 »



Skutečně to z Vás "táhlo", když jste měl evidentně pouze zbytkáč?

To pochybuji, je to prostě účelově napsané, stejně jako zarudlé oči a nekoordinované pohyby...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #4 kdy: 10 Září 2015, 22:42:25 »

Zde je novější judikát, který ten Vámi uvedený podržel a jsou tam i některé použitelné závěry o tom, že je to správní orgán, kdo nese důkazní břemeno (správněji prokazuje skutečný skutkový stav) a musí se přezkoumatelně vypořádat se všemi nabízenými vysvětleními.
http://www.zakony.cz/soudni-rozhodnuti/nejvyssi-spravni-soud/2014/201/judikat-nss-5-As-126-2011-GNSS2014342/
« Poslední změna: 11 Září 2015, 00:27:37 od kverulant »
IP zaznamenána

Execfg

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #5 kdy: 10 Září 2015, 23:28:25 »

Zde je novější judikát, který ten Vámi uvedený podržel a jsou tam i některé použitelné závěry o tom, že je to správní orgán, kerý nese důkazní břemeno (správněji prokazuje skutečný skutkový stav) a musí se pžezkoumatelně vypořádat se všemi nabízenými vysvětleními.
http://www.zakony.cz/soudni-rozhodnuti/nejvyssi-spravni-soud/2014/201/judikat-nss-5-As-126-2011-GNSS2014342/
Díky za ten link, je to určitě zajímavé, nicméně sepsat to rozumně a postavit žalobu tak, aby měla šanci uspět, je na mě už vyšší dívčí, nehledě na finanční otázku věci v případě neúspěchu (pochybuji že těch 11 kkč  v případě pokuty by pokrylo náklady na právníka, ale třeba se pletu a někdo se tady najde? :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #6 kdy: 11 Září 2015, 00:34:40 »

Zeptejte se u pramene, kolik by stálo zastupování v podobné případu jako 7As 105/2010. Řidičák to nevrátí, ale prachy by měli vhodnějšího adresáta. Nechám to na Vás, kdyby chtěl poslat nějaké dokumenty.
Fořt Vojtěch, Mgr.
Právní služby - Advokáti
Adresa: Npor. O. Bartoška 15, 344 01 Domažlice
Telefon:379 720 560
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #7 kdy: 11 Září 2015, 09:27:54 »

kde jsem udelal v procesu chybu(y), krome tech zásadních jako že jsem jim dal do ruky rp a jel na krev?

Bohužel tyto chyby byly ty zásadní. Pokud byste jim nedal řidičák, nechtěl dýchat na krev a nebavil se s nimi, pak byste dnes hrál o prekluzi a místo 0,33 byste uhrával o polovinu nižší hodnotu (0,14).

Zjistil jsem tady závažný překlep....samozřejmě že odmítnout dýchat by byla chyba ještě větší...neměl pouze sám chtít na krev....tak jsem to myslel ale  blbě napsal
 
« Poslední změna: 11 Září 2015, 16:47:11 od pk202 »
IP zaznamenána

Execfg

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #8 kdy: 11 Září 2015, 12:39:20 »

kde jsem udelal v procesu chybu(y), krome tech zásadních jako že jsem jim dal do ruky rp a jel na krev?

Bohužel tyto chyby byly ty zásadní. Pokud byste jim nedal řidičák, nechtěl dýchat a nebavil se s nimi, pak byste dnes hrál o prekluzi a místo 0,33 byste uhrával o polovinu nižší hodnotu (0,14).
 
To už je mi teď jasné, holt drahé poučení. Pochopil jsem správně, že teoreticky po  půlce trestu můžu požádat o navrácení řp, po absolvování psychoptestů? ŘP  mi byl odebrán v březnu, rozhodnutí 1. instance 9.6., takže už mohu požádat o navrácení?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #9 kdy: 11 Září 2015, 13:20:29 »

Tak jsem to přečetl celé a já osobně bych už radši jen požádal o vrácení po půlce. Dál už bych to netahal, myslím že šance jsou téměř nulové, na fyziologickou hladinu ani zvýšenou fyziologickou hladinu to podle mě uhrát nepůjde, nadýcháno bylo dost a je to ještě potvrzené vyšetřením. Odvolání neshodili jen proto, že argumenty nebyly uvedené dřív v průběhu řízení, ale protože byly v rozporu s důkazy a ty jsou docela průkazné.
IP zaznamenána

Execfg

  • Příspěvků: 5
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #10 kdy: 11 Září 2015, 13:37:00 »

Diky za nazor. Ta pulka se pocita ode dne kdy mi zadrzeli rp nebo od doby kdy rozhodli?
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Odvolání 0,33 prom. v krvi zamítnuto
« Odpověď #11 kdy: 11 Září 2015, 15:45:51 »

Ode dne zadržení.
IP zaznamenána