30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [LOST] 0,48 a 0,47, ŘP neodebrán  (Přečteno 11886 krát)

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
[LOST] 0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« kdy: 07 Září 2015, 10:46:15 »

Zdravím,

stalo se kamarádovi, že mu 17.7. v Blansku naměřilo městapo 0,48 a po pár minutách 0,47 promile. Protokol o měření podepsal a k pití se doznal -> je to trochu v iči. Řidičák mu nevzali, PČR nezavolali, krev se nekonala a řidiči nebylo zakázáno pokračovat v jízdě (!).

Nevím, co je ve spisu a zda jsou naměřené hodnoty po odchylce přístroje či nikoliv, to se snad dozvím co nejdříve.

Jako jedinou možnost vidím obstrukce, do prekluze však zbývá 10,5 měsíců.

Nemá náhodou obecní opicajt povinnost podniknout kroky k tomu, aby zamezil v jízdě?
« Poslední změna: 08 Srpna 2016, 10:05:57 od plikous »
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 509
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« Odpověď #1 kdy: 07 Září 2015, 11:35:51 »

Obecní pohůnci nemohou zabraňovat v jízdě a zadržovat řidičáky.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2015, 12:07:32 »

To vím. Ale jestli tedy neměli povinnost zavolat PČR :-)
Protože mi přijde trochu na hlavu postavený, že naměří alkohol a pak nashle, jeďte.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 124
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2015, 13:42:36 »

„…že naměří alkohol a pak nashle, jeďte.“
v tom okamžiku zřejmě sami uznali, že se nejedná o žádné ohrožení veřejnosti a tedy nebyl naplněn materiální aspekt přestupku :-)
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« Odpověď #4 kdy: 09 Září 2015, 10:37:45 »

GAME OVER

Přestupce mě neposlechl a trest přijal  :-\ 10000 Kč, půl roku čistírna, bez bodu (po odečtení do 0,3 promile)
IP zaznamenána

Mhzz

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 233
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« Odpověď #5 kdy: 09 Září 2015, 11:02:57 »

Komu není rady, tomu není pomoci.
IP zaznamenána

Lexx

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 295
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« Odpověď #6 kdy: 09 Září 2015, 11:33:34 »

Doplním pár informací, jak to proběhlo, teď už je to jedno :-)

Nebylo to v Blansku, ale ve Vyškově; nenaměřilo se 0,48 a 0,47, ale 0,46 a 0,45; jiný den; nebyl to kamarád, ale kamarádka...

O víkendu jsem se dozvěděl, že něco provedla a že v pondělí jde podat vysvětlení, tak jsem ji instruoval, aby naskenovala, co jí bylo zasláno orgánem. Cca v 23 hod. v neděli jsem obdržel na mail sken výzvy. V 6 ráno v pondělí jsem si to přečetl (v 10 hod. měla být na MěÚ) a cca v 9 jí volám:

Já: Hele, tak tam dneska nechoď. Máš nějakou možnost jít k doktorovi s něčím nebo něco jiného, co by se mohlo omluvit?
Ona: No, já už jsem tady.
Já: Oukej, nevadí, tak to uděláme jinak, normálně tam běž a jen jí řekni, že si uděláš kopii spisu a že se k tomu do 14 dnů vyjádříš. Normálně to nafoť na mobil.
Ona: OK. A kdyby se na něco ptala?
Já: Tak jí zopakuj, že se vyjádříš do 14 dnů.

Volám odpoledne a dozvídám se, že poté, co řekla, že si jen ofotí spis, tak jí úřednice oznámila, že jestli se bude vykrucovat, tak to bude jenom horší (a v tom okamžiku se to všechno posralo :-D ). Prý byla úřednice velice hodná (!) a dala jí pouze 10.000 Kč pokutu - méně prý nemůže, to se dává jen cyklistům (...the hell?!!) a bylo by to podezřelé, bez bodu, protože se odečetlo 0,24. A kdyby se vykrucovala, tak by se na ní příště dívali skrz prsty (!! - jo, teď určitě nebudou, když byla pravomocně "odsouzena"). Za 3 měsíce řidičák zpátky, pokud bude latina.

No, moje prachy to nejsou.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« Odpověď #7 kdy: 09 Září 2015, 14:24:05 »

sorry to say, ale kamarádka ja blbá jak kýbl bublin...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« Odpověď #8 kdy: 09 Září 2015, 17:05:11 »

Doplním pár informací, jak to proběhlo, teď už je to jedno :-)

Nebylo to v Blansku, ale ve Vyškově; nenaměřilo se 0,48 a 0,47, ale 0,46 a 0,45; jiný den; nebyl to kamarád, ale kamarádka...

O víkendu jsem se dozvěděl, že něco provedla a že v pondělí jde podat vysvětlení, tak jsem ji instruoval, aby naskenovala, co jí bylo zasláno orgánem. Cca v 23 hod. v neděli jsem obdržel na mail sken výzvy. V 6 ráno v pondělí jsem si to přečetl (v 10 hod. měla být na MěÚ) a cca v 9 jí volám:

Já: Hele, tak tam dneska nechoď. Máš nějakou možnost jít k doktorovi s něčím nebo něco jiného, co by se mohlo omluvit?
Ona: No, já už jsem tady.
Já: Oukej, nevadí, tak to uděláme jinak, normálně tam běž a jen jí řekni, že si uděláš kopii spisu a že se k tomu do 14 dnů vyjádříš. Normálně to nafoť na mobil.
Ona: OK. A kdyby se na něco ptala?
Já: Tak jí zopakuj, že se vyjádříš do 14 dnů.

Volám odpoledne a dozvídám se, že poté, co řekla, že si jen ofotí spis, tak jí úřednice oznámila, že jestli se bude vykrucovat, tak to bude jenom horší (a v tom okamžiku se to všechno posralo :-D ). Prý byla úřednice velice hodná (!) a dala jí pouze 10.000 Kč pokutu - méně prý nemůže, to se dává jen cyklistům (...the hell?!!) a bylo by to podezřelé, bez bodu, protože se odečetlo 0,24. A kdyby se vykrucovala, tak by se na ní příště dívali skrz prsty (!! - jo, teď určitě nebudou, když byla pravomocně "odsouzena"). Za 3 měsíce řidičák zpátky, pokud bude latina.

No, moje prachy to nejsou.

tak kamaradka musi byt prudce suk..lna, protoze to je uplna <>
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« Odpověď #9 kdy: 09 Září 2015, 17:50:33 »

Doplním pár informací, jak to proběhlo, teď už je to jedno :-)

Nebylo to v Blansku, ale ve Vyškově; nenaměřilo se 0,48 a 0,47, ale 0,46 a 0,45; jiný den; nebyl to kamarád, ale kamarádka...

O víkendu jsem se dozvěděl, že něco provedla a že v pondělí jde podat vysvětlení, tak jsem ji instruoval, aby naskenovala, co jí bylo zasláno orgánem. Cca v 23 hod. v neděli jsem obdržel na mail sken výzvy. V 6 ráno v pondělí jsem si to přečetl (v 10 hod. měla být na MěÚ) a cca v 9 jí volám:

Já: Hele, tak tam dneska nechoď. Máš nějakou možnost jít k doktorovi s něčím nebo něco jiného, co by se mohlo omluvit?
Ona: No, já už jsem tady.
Já: Oukej, nevadí, tak to uděláme jinak, normálně tam běž a jen jí řekni, že si uděláš kopii spisu a že se k tomu do 14 dnů vyjádříš. Normálně to nafoť na mobil.
Ona: OK. A kdyby se na něco ptala?
Já: Tak jí zopakuj, že se vyjádříš do 14 dnů.

Volám odpoledne a dozvídám se, že poté, co řekla, že si jen ofotí spis, tak jí úřednice oznámila, že jestli se bude vykrucovat, tak to bude jenom horší (a v tom okamžiku se to všechno posralo :-D ). Prý byla úřednice velice hodná (!) a dala jí pouze 10.000 Kč pokutu - méně prý nemůže, to se dává jen cyklistům (...the hell?!!) a bylo by to podezřelé, bez bodu, protože se odečetlo 0,24. A kdyby se vykrucovala, tak by se na ní příště dívali skrz prsty (!! - jo, teď určitě nebudou, když byla pravomocně "odsouzena"). Za 3 měsíce řidičák zpátky, pokud bude latina.

No, moje prachy to nejsou.

Takovym lidem bohuzel nelze pomoci. :( a chodi k volbam ...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,48 a 0,47, ŘP neodebrán
« Odpověď #10 kdy: 09 Září 2015, 22:29:43 »

Je potřeba se jí během té nucené odstávky asi tak 6x zeptat jestli by nebylo lepší se pokusit to vyhrát.
Ať červíci pracují pro příště.
IP zaznamenána