30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Chybějící žárovka a opicajt kameraman  (Přečteno 15361 krát)

Kořas

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[WIN] Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« kdy: 06 Září 2015, 21:40:00 »

Zdravím,

nebudu to protahovat a půjdu rovnou k věci. Při klasické kontrole mě zastavili dva opicajti a přišli na to, že mi chybí hlavní žárovka H4 (já vím, jsem pirát a auto bylo půjčené  :-\ ). Začalo klasické vyhrožování, odmítl jsem řešit přestupek na místě a nebavil se, další canc papíru o přestupku jsem samozřejmě nepodepisoval. Na to konto, že jsem odmítl cokoliv podepsat a poskytnout údaje jako tel. číslo a mail, vytáhl opicajt z auta z batůžku směšný fialový fotoaparát, který zapnul a řekl něco ve smyslu "jste pan xxx?" a já "ano" a on "takže nesouhlasíte s řešením přestupku na místě" a já "ne". Tím to celé skončilo a před pár dny mi dorazila výzva pro podání vysvětlení za cca 14 dní. Moje otázka zní: Jak se účinně bránit ve správním řízení? Normálně bych odmítl vypovídat a počkal, jak se k tomu úřad postaví. Ale mám strach aby nestačila výpověď dvou opicajtů, protože dle kamerového záznamu a fotek vozu, které si opicajt na místě také pořídil, je patrné, že jsem byl na místě. Lze se tedy účinněji bránit ve smyslu, že žárovka praskla po cestě, já jí vyměnil, a proto jsem jí neměl? Jen pro pořádek uvedu, že to bude moje první správní řízení, kde budu jako pachatel. FSM si myslím, že mám načtený.

Předem děkuji za rady.
« Poslední změna: 14 Ledna 2017, 23:28:20 od pk202 »
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2015, 21:56:27 »

Na podání vysvětlení nechoďte, napište jim, že nebudete vypovídat ani odpovídat na žádné otázky, proto se nedostavíte. Pošlete jim to dva dny před termínem podání a uvidíte, jestli zkusí zahájit správní řízení nebo to hodí ze skály rovnou.
Tohle podle mě nemají šanci zvládnout, budete mít svědka, který s vámi jel až do nějaké blízké vesnice, kde vám cestou praskla žárovka. Vy jste ji vyměnil (ostatně i proto je povinnost vozit rezervní) a cestou žádná benzinka ani obchod nebyl, abyste si ji hned dokoupil. Pokud úřad trvá na tom, abyste vozil dvě rezervní, tak to nemá oporu v zákoně a zakazovat vám ji vyměnit také ne.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #2 kdy: 07 Září 2015, 01:35:39 »

Předpokládám, že jste těm opicajtům o výměně žárovky řekl, ale protože Ti zabedněnci trvali na tom, že jste udělal přestupek, tím že jste z klobouku nevytáhl další, tak jste s nimi nadále odmítl cokoli řešit, protože s ozbrojenými blbci se nebavíte. No zkuste si to milý pane (paní) představit.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #3 kdy: 07 Září 2015, 10:54:34 »

Já se hádal s policajtem (Zlínský kraj) asi půl hodiny na téma "jaktože nemáte rezervu?" "protože ji mám na autě a právě na ní jedu"
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

Kořas

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #4 kdy: 07 Září 2015, 16:50:04 »

Předpokládám, že jste těm opicajtům o výměně žárovky řekl, ale protože Ti zabedněnci trvali na tom, že jste udělal přestupek, tím že jste z klobouku nevytáhl další, tak jste s nimi nadále odmítl cokoli řešit, protože s ozbrojenými blbci se nebavíte. No zkuste si to milý pane (paní) představit.
Nene, mám to už tak nastavené, s policajty se nebavíme a neříkal jsem tak vůbec nic :D Při celém procesu jsem se usmíval a extra úsměv jsem předvedl do foťáku. Když opicajt sepisoval, pochopitelně asi 15 minut, další lejstro, které jsem stejně nepodepsal, uklízel jsem si v klidu bordel v autě (zastavovali mě kousek od eko kontejnerů). Dle jejich výrazů nic z toho asi v životě nezažili.

V každém případě děkuji za radu, na řízení se tedy nedostavím a pošlu jim to poštou, že v této věci odmítám vypovídat a na řízení se tak nedostavím.
IP zaznamenána

root

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #5 kdy: 07 Září 2015, 18:26:32 »

Z řekl něco ve smyslu "jste pan xxx?" a já "ano" a on "takže nesouhlasíte s řešením přestupku na místě" a já "ne".

Takze vyzva k podani vysvetleni :-) Poucil Vas pred ni o moznosti odeprit? Idealni by bylo odeprit odpoved i na tyto dve otazky.
IP zaznamenána

Kořas

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #6 kdy: 07 Září 2015, 19:40:35 »

To mě bohužel nedošlo, samozřejmě mě nepoučil. Ale tím, že není na videu nahráno poučení, dle mého názoru video stejně není průkazné.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #7 kdy: 07 Září 2015, 21:24:33 »

.... pošlu jim to poštou, že v této věci odmítám vypovídat a na řízení se tak nedostavím.
Není potřeba být tak zarputilý. Naopak si to vlákno ještě jednou přečtěte a podejte písemně vysvětlení, že žádný přestupek se nestal, protože jste žárovku 30 minut předtím vyměnil a že nemáte důvod se hádat s ozbrojencem s IQ houpacího koně. Že si myslíte, že na úřadu sedí někdo, kdo ač neozbrojen, to dokáže pochopit lépe.
IP zaznamenána

dccz

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #8 kdy: 08 Září 2015, 11:41:59 »

Ahoj, když už tu máme takový thread. Zajímalo by mě jak je to s náhradními žárovkami u "nových" automobilů, u kterých se bez servisu nedostanete k ničemu jinému než k měrce oleje? Mám divný pocit že náhradní jsem tam nikdy neměl.

Díky moc
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #9 kdy: 08 Září 2015, 13:03:09 »

Pokud nejde o žárovky, ale o LED světla, tak asi mít nemusíte. Ale nevěřím, že to ozbrojenec pochopí - takže poslat do správního.
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #10 kdy: 08 Září 2015, 13:12:12 »

Vím o případu, kdy se známý neshodl s PČR v Praze, že podle policajta i auta s xenonovými světlomety musí s sebou vozit náhradní xenonovou výbojku, přestože je předepsána výměna pouze v servisu. Myslím, že to je teď ve stádiu "čeká se na prekluzi"..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

standap

  • Příspěvků: 109
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #11 kdy: 08 Září 2015, 13:48:49 »

S náhradním xenonem jsem měl taky problém. Ukázal jsem PČR uživatelskou příručku, kde je uvedeno: "Xenonové výbojky nechte vyměnit školeným technikem. Je zde nebezpečí úrazu elektrickým proudem." a argumentoval jsem, že takto bylo vozidlo schváleno k provozování v ČR. Dál pak pokoj. Po výměně vozím starou nefunkční žárovku.  8) 
IP zaznamenána

3rl

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 239
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #12 kdy: 10 Září 2015, 05:35:05 »

Minulá vyhláška měla výjimkou na výbojky, nová vyhláška má výjimku na výměnné zdroje, kam spadnou i různé LEDky. Pokud to policista na cestě nechápe, tak poslat do správního.
IP zaznamenána

e-m

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 254
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #13 kdy: 10 Září 2015, 15:51:59 »

Ano přesně tak. Xenony a LED v autě mít nemusíte.

A pokud Vám chybí nějaká žárovka, stačí univerzální "Před chvílí jsem ji měnil" :)
IP zaznamenána

Kořas

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Chybějící žárovka a opicajt kameraman
« Odpověď #14 kdy: 14 Ledna 2017, 18:48:49 »

Jen jsem chtěl pro doplnění, kdyby měl někdo podobný problém, uvést, že z úřadu již nic dalšího nepřišlo a pravděpodobně to tak smetli ze stolu.
IP zaznamenána