30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Ústí jednání - stání na silniční vegetaci  (Přečteno 4129 krát)

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Ústí jednání - stání na silniční vegetaci
« kdy: 30 Srpna 2015, 11:07:48 »

Ahoj,
mám první případ kdy moje dopisování s úřadem došlo dál, tak snad mi tady zkušenější poradí abych něco při dalším postupu nezvrtal :-)

Dne 17.4.2015 byl na moje vozidlo umístěn lístek za stěrač za stání na silniční vegetaci. Na lístek jsem nereagoval
Následně mi úřad začal doručovat dopisy poštou, ač mám jako fyzická osoba zřízenou DS
Po obdržení příkazu k zaplacení za spáchání správního deliktu jsem napadl doručování poštou a žádal o navrácení v předchozí stav.
Mojí žádosti vyhověli, začali komunikovat přes DS a příkaz k zaplacení za spáchání správního deliktu mi poslali znovu do DS
Na to jsem reagoval odporem, trestním oznámením na příslušnou úřednici a žádostí o spis.

Ve spisu mám následující:
27.4.2015 Výzva provozovateli vozidla (doručováno poštou-nevyzvedl jsem)
23.6.2015 Záznam o odložení věci - podle § 66 odst. 3 písm. g) zákona 200/1990 (nebylo doručováno ani poštou ani přes DS)
23.6.2015 Příkaz k zaplacení za spáchání správního deliktu (doručováno poštou-nevyzvedl jsem-vhozeno do schránky)
15.7.2015 Moje námitka na neplatnost doručení poštou Příkazu k zaplacení za spáchání správního deliktu
17.7.2015 Vyhovění mojí námitce na neplatnost doručování poštou
17.7.2015 Příkaz k zaplacení za spáchání správního deliktu (doručen do DS)
4.8.2015 Odpor proti příkazu

Nyní mi přišlo OZNÁMENÍ a PŘEDVOLÁNÍ zahájení řízení o správním deliktu provozovatele vozidla. Prosím o tedy o radu čím u ústního rednání argumentovat a jak se hájit?

Díky předem za rady
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Ústí jednání - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #1 kdy: 30 Srpna 2015, 12:25:25 »

Měl by jste napadnout to, že nesprávným doručováním (které uznali) přeskočili cca 2 měsíční etapu, kdy by měli možnost komunikovat s Vámi udaným řidičem a tím Vás zkrátili na Vašich právech. Prostě zastavit řízení o správním deliktu a vrátit se do výchozího bodu řešení přestupku s neznámým řidičem.
Řidiče jim zatím v rámci řešení správního deliktu sdělovat nemusíte dokud opět nenastane přestupkové řízení. Prostě jim dejte vyžrat to nesprávné doručování. Budou vědět, že by jim to odovolačka nebo nedej bože soud shodil na "zásadní vadě řízení, která vedla k nezákonnému rozhodnutí".
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Ústí jednání - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #2 kdy: 30 Srpna 2015, 13:13:54 »

Ano, argumentujte, že nedoručili první výzvu (odpustek). Tedy řízení v zásadě ani nebylo zahájeno správně a jedná se v tuto chvíli o nezhojitelnou vadu řízení.
IP zaznamenána

BoarD

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Ústí jednání - stání na silniční vegetaci
« Odpověď #3 kdy: 12 Října 2015, 18:19:54 »

Děkuji za odpovědi, argumentováno nesprávným doručováním. Už mi přišlo i rozhodnutí o zastavení řízení.
IP zaznamenána