30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně  (Přečteno 18662 krát)

kačenka

  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #15 kdy: 14 Srpna 2015, 13:44:07 »

Jediná správná odpověď na všechno je "odmítám podat vysvětlení", možná ještě rozšířená o "protože na to mám právo". Žádná osoba blízká, žádné vysvětlování a vymlouvání a omlouvání. Čím míň řeknete, tím je menší šance to po...kazit.
Teď to neberte osobně, ale lidi sou nějak moc slušně vychovaný nebo co, prostě si myslí, že když se mě někdo na něco zeptá, že já MUSIM něco odpovědět.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #16 kdy: 14 Srpna 2015, 13:45:16 »

Správná odpověď je: K osobě řidiče se nebudu vyjadřovat, nebudu odpovídat na žádné otázky.
Úřad nijak neprokázal, že jsem řídil já. Názor úřadu není důkaz - úředník nemá potřebnou kvalifikaci. Posudek znalce ve spisu není.
IP zaznamenána

udo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #17 kdy: 14 Srpna 2015, 14:52:08 »

Ok, díky. Se slušným vychováním a (ne)vysvětlováním problém nemám - jde mi o to, že když je v zákoně, že jako provozovatel nesmím svěřit řízení osobě, o níž neznám údaje, tak mi z toho selskorozumově vyplývá, že bych je asi (nějaké) měl být schopný úřadu sdělit, pokud mi v tom nebrání některá z "povolených" skutečností. Jinak by tenhle paragraf byl nesmyslný, neb nevymahatelný. Čili jestli prosté "odmítám vypovídat" mi nenafaří flastr za tohle (5-10k).
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #18 kdy: 15 Srpna 2015, 17:55:09 »

nemusíš se bát, je tvé ústavní právo nevypovídat a žádný obyčejný zákon to nezmění :)
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #19 kdy: 15 Srpna 2015, 20:05:32 »

jde mi o to, že když je v zákoně, že jako provozovatel nesmím svěřit řízení osobě, o níž neznám údaje

No právě.. neznat údaje řidiče je přestupek.
A hypoteticky.. kdyby je provozovatel opravdu neznal.. musel by po pravdě říct že je nezná a tím se přiznat k přestupku.
Ale podle Ústavy má právo nevypovídat sám proti sobě.

A tak může provozovatel vždycky mít důvod nevypovídat i když neřídila osoba blízká.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #20 kdy: 16 Srpna 2015, 12:06:55 »

Jak dlouho vlastně musí znát provozovatel údaje řidiče?
Do doby než auto převezmě od něj zpět?
Týden, měsíc, rok poté? Dva roky? Deset let?

Je v pořádku odpověď: „ano, jako provozovatel jsem svěřil vozidlo osobě, o níž jsem v té chvíli znal údaje. Nejsem si ale schopen tyto údaje pamatovat delší dobu, než je nezbytně nutné — a to bylo po dobu zapůjčení vozidla… nyní onen vůz daná osoba rozhodně neřídí a proto už nejem povinen uschovávat (i s ohledem na zákon o osobních údajích) či donekonečna pamatovat veškeré údaje, jenž jsou navíc již neaktuální…“?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #21 kdy: 16 Srpna 2015, 14:30:34 »

Šel jsem osobně v souladu s FSM, protože předvolání podle zákona o policii, to písemně nelze,.......
Zde začaly Vaše problémy. Pro příště použijte toto : http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
« Poslední změna: 16 Srpna 2015, 21:48:56 od plikous »
IP zaznamenána

udo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #22 kdy: 26 Října 2015, 08:50:50 »

Ende gut, alles gut. Prostě to zkusej předložit jako hotovou věc a když to neprojde bez odporu, tak otočej a pohoda.

Po podání oporu následovalo sice úmorně nudné, ale překvapivě korektní projednání a je to černé na bílém, zastaveno. Nemám dostatečný podklad pro to, abych někoho z blízkých označil, takže nikoho označovat nebudu a basta. Tady to bylo na hraně, ale možná je fakt pravda, že i kdyby se člověk na fotce usmíval jak měsíček na hnoji, tak bez ztotožnění na místě je v suchu. V čem jsme se neshodli, je chápání toho, jestli "jenom" nesmím svěřit řízení neznámé neblízké osobě, anebo jestli musím její údaje sdělit pod pokutou 10k. Ale evidentně nebyl důvod to tímhle směrem hrotit, takže jen tak pro info.

Díky chlapi!
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #23 kdy: 26 Října 2015, 10:22:02 »

Ende gut, alles gut. Prostě to zkusej předložit jako hotovou věc a když to neprojde bez odporu, tak otočej a pohoda.

Po podání oporu následovalo sice úmorně nudné, ale překvapivě korektní projednání a je to černé na bílém, zastaveno. Nemám dostatečný podklad pro to, abych někoho z blízkých označil, takže nikoho označovat nebudu a basta. Tady to bylo na hraně, ale možná je fakt pravda, že i kdyby se člověk na fotce usmíval jak měsíček na hnoji, tak bez ztotožnění na místě je v suchu. V čem jsme se neshodli, je chápání toho, jestli "jenom" nesmím svěřit řízení neznámé neblízké osobě, anebo jestli musím její údaje sdělit pod pokutou 10k. Ale evidentně nebyl důvod to tímhle směrem hrotit, takže jen tak pro info.

Díky chlapi!

Jsem rad, ze jste zabojoval, ze to dobre dopadlo a ze tady mame dalsi dusi vysvobozenou z MATRIXu ... Gratulace.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #24 kdy: 26 Října 2015, 20:25:57 »

Ende gut, alles gut. Prostě to zkusej předložit jako hotovou věc a když to neprojde bez odporu, tak otočej a pohoda.

Díky chlapi!
Prošel jsem si vlákno a fakt to byla z naší strany velmi trpělivá každodenní drobná organizátorská práce, která Vás - panice - odlákala od studia medicíny (třeba voňavé gynekologie) k drobnému zamyšlení nad úrovní Vaší sebeúcty.
Byl to jen malý krok pro uda, ale obrovský skok pro místní sebranku.  :)
 
IP zaznamenána

udo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #25 kdy: 27 Října 2015, 08:14:28 »

:-)
Když už tedy rozebíráme morální ponaučení z tohoto bagatelního příběhu, dovolím si pár postřehů. Každý to máme jinak, někteří možná využijí svého práva se mnou snad i nesouhlasit :-), já to vidím tak:
- popírání jakéhokoliv provinění a vyhýbání se jakémukoliv trestu za jakoukoliv cenu jakýmikoliv prostředky nepovažuju za nic dospělého a s pozitivním vlivem na sebeúctu. Zvlášť mělo-li by vést k nevyhratelné bitvě a trucování.
- aby ale mohlo dojít k přijetí trestu, musí tento přicházet od (vnímané) autority, za ne úplně zanedbatelný prohřešek (zde platí jednoduché kritérium, jestli by mi totéž vadilo u jiných), zjištěný a předložený férovým způsobem. O toto se zde ta rádoby autorita svojí pohodlností/drzostí připravila - posuzováno i jen optikou daného případu, bez ohledu na dlouhodobou pověst.
- stát při tom předvedl kolosální neschopnost, respektive schopnost se zaměstnat prostřednitvím vlastní neschopnosti (btw nikdy bych nevěřil, že ty protokoly smolí volně v texťáku, včetně nového a nového přepisování nacionále. Přitom 95% případů je určitě jednoduchý pavouk, kde by stačilo naklikat varianty a mohlo by být za pět minut hotovo. A tohle si chceme platit?)
- stát, místo aby nám sloužil udržovat se navzájem v přijatelných mezích chování, si tímto způsobem vytváří zavilé nepřátele (kteří se takto učí nerespektovat nic a nikoho) a přichází o zbytky důvodů pro svoji existenci.
Takže tak.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #26 kdy: 27 Října 2015, 10:55:18 »

....
- popírání jakéhokoliv provinění a vyhýbání se jakémukoliv trestu za jakoukoliv cenu jakýmikoliv prostředky nepovažuju za nic dospělého a s pozitivním vlivem na sebeúctu.....
Za sebe myslím, že to zde má spousta lidí stejně. Až na pár nedospělců, neochotných přijmout zodpovědnost, jich většina nemá problém zaplatit za své chyby. Ale platit se má tomu, koho poškodím a ne nějaké bandě lovců, co vytváří pasti za účelem inkasa v potu tváře vydolovaných kreditů. Zde se stát chová přesně jako mafie - nabízí placenou službu, kterou nikdo nechce a vynucuje si platbu svými výběrčími pod pohrůžkou násilí. Takže ta sebeúcta je o tom, postavit se těmto vyděračským praktikám nebo si holt nechat nandat na hřbet.   
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 423
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #27 kdy: 27 Října 2015, 11:13:42 »

Zde se stát chová přesně jako mafie - nabízí placenou službu, kterou nikdo nechce a vynucuje si platbu svými výběrčími pod pohrůžkou násilí.


NAPROSTO PŘESNĚ!
IP zaznamenána