30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně  (Přečteno 18660 krát)

udo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil

Ahojte,
situace: rychlost měřila PČR ručním ProLaserem (tedy nikoliv bezobslužný prostředek), na místě nezastavovali. Přišla mi výzva k podání vysvětlení jako provozovateli, na tu jsem se dostavil a bez čehokoliv konkrétního jsem odmítnul podat vysvětlení. Ukázali mi fotku, co mají k dispozici - obličej je docela zašuměný a zastíněný. Podoba je celkem jasná, když se uznat chce, ale kdyby na to přišlo, rozporovat by se to možná dalo. Teď přišel Příkaz, že na základě porovnání s evidencí obyvatel je totožnost řidiče nepochybná. Má cenu podávat odpor a zkoušet rozporovat tu fotku? (bez dalších důkazů, svědectví apod.) Nebo bych si spíš jenom připlatil za náklady řízení a zpozdil bohdá odepsání bodů po roce?
Díky...
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #1 kdy: 12 Srpna 2015, 16:32:19 »

Samozřejmě že má cenu podávat odpor.
Minimálně musí někdo prokázat, KDO a JAK fotku porovnával a čím se k tomu cítí oprávněn.
IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #2 kdy: 12 Srpna 2015, 16:44:21 »

Proč jste tam chodil? Stačilo se vyjádřit písemně že jim nic neřeknete. Pokud tedy chcete ještě zabojovat tak určitě odpor a rozporovat důkazy, úředník není odborník na rozpoznávání obličejů.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #3 kdy: 12 Srpna 2015, 17:04:28 »

Jaké z toho plyne ponaučení? Příště nikam nechodit, nic neposílat a podobný bláboly od policie hodit rovnou do koše.
IP zaznamenána

udo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #4 kdy: 13 Srpna 2015, 11:55:49 »

Šel jsem osobně v souladu s FSM, protože předvolání podle zákona o policii, to písemně nelze, jedině zkusit ignorovat.
V tom rozhodnutí (Příkaz o uložení pokuty, od magistrátu) je, že policejní orgán provedl porovnání podoby (vyfoceného) řidiče s podobou v Centrálním registru osob. Takže ne civilní úředník, nýbrž policie, bez bližšího upřesnění.

Předpokládám, že když podám odpor, automaticky mi to navýší o 1000 za správní řízení - otázka je, jestli ne víc za nějaký znalecký posudek, pátrání v cizině apod.  Nevím, jestli připadá v úvahu poloúspěch pokračováním do SprDel, když to nebylo automatizovaným bezobslužným prostředkem?

Ta vyměřená pokuta je snesitelná, ale nechci zbytečně sbírat body. Je to můj první bodový případ, tak jsem v tomhle panic (a nemám zmrdobijectví jako sport a znám lepší oblasti, kam bych chtěl směrovat svoji energii a zvyšovat sklil), jednak teda v zásadě zatím jde celkem o prd, ale náhoda je blb.

IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #5 kdy: 13 Srpna 2015, 12:15:18 »

Víc než 1000 určitě ne.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #6 kdy: 13 Srpna 2015, 15:11:18 »

Šel jsem osobně v souladu s FSM, protože předvolání podle zákona o policii, to písemně nelze, jedině zkusit ignorovat.
V tom rozhodnutí (Příkaz o uložení pokuty, od magistrátu) je, že policejní orgán provedl porovnání podoby (vyfoceného) řidiče s podobou v Centrálním registru osob. Takže ne civilní úředník, nýbrž policie, bez bližšího upřesnění.

Předpokládám, že když podám odpor, automaticky mi to navýší o 1000 za správní řízení - otázka je, jestli ne víc za nějaký znalecký posudek, pátrání v cizině apod.  Nevím, jestli připadá v úvahu poloúspěch pokračováním do SprDel, když to nebylo automatizovaným bezobslužným prostředkem?

Ta vyměřená pokuta je snesitelná, ale nechci zbytečně sbírat body. Je to můj první bodový případ, tak jsem v tomhle panic (a nemám zmrdobijectví jako sport a znám lepší oblasti, kam bych chtěl směrovat svoji energii a zvyšovat sklil), jednak teda v zásadě zatím jde celkem o prd, ale náhoda je blb.

Pak je otazka, jak Vam muzeme poradit. Je to na Vas - platit, platit a platit - nebo si najit trochu casu, venovat ho do samovzdelani a zachovat si pater rovnou. Pokud "mate lepsi oblasti, kam smerovat svoji energii" nepodavejte odpor zaplatte a mate klid a mistni crew se muze venovat nekomu, kdo pomoc potrebuje.
IP zaznamenána

udo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #7 kdy: 13 Srpna 2015, 15:37:52 »

No to já vím. Jde o poměr náklady/přínosy, chtěl jsem říct, že nedělám podobné věci pro zábavu a ani nejsem okolnostmi tlačen do krajní vytrvalosti. Tak se ptám na baj voko odhad, best effort přístup, to by se mohlo myslím hodit více lidem s podobným případem, ale třeba v kritičtější situaci. A oblastí, kde by se vyplatilo intenzivní samovzdělávání, je povícero, a všechno nelze. Třeba medicínu taky místní crew asi příliš nestuduje.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #8 kdy: 13 Srpna 2015, 15:42:32 »

No to já vím. Jde o poměr náklady/přínosy, chtěl jsem říct, že nedělám podobné věci pro zábavu a ani nejsem okolnostmi tlačen do krajní vytrvalosti. Tak se ptám na baj voko odhad, best effort přístup, to by se mohlo myslím hodit více lidem s podobným případem, ale třeba v kritičtější situaci. A oblastí, kde by se vyplatilo intenzivní samovzdělávání, je povícero, a všechno nelze. Třeba medicínu taky místní crew asi příliš nestuduje.

Nechapu primer s medicinou. Tady se bavime o Vasi proste znalosti Vasich prav. K medicine by to slo prirovnat tak, ze tusite co nedelat abyste nastydl a kdyz uz nastydnete, co delat, abyste nemarodil mesic.

Mistni crew Vam muze pomoci, ale vyzaduje to Vasi aktivni spolupraci. Proto pisi, ze se musite rozhodnout. Zacnete tim, ze si prectete podobne pripady zde, hned ziskate predstavu, co Vas muze cekat. Jestli pod pojmem "best effort" myslite nejmensi ztratu za co nejmene prace - pak je asi treba zaplatit. Pokud se chcete branit, je treba to delat naplno, jinak je to opravdu plytvani energii Vas i ostatnich s min. uzitkem.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #9 kdy: 13 Srpna 2015, 15:42:53 »

No to já vím. Jde o poměr náklady/přínosy, chtěl jsem říct, že nedělám podobné věci pro zábavu a ani nejsem okolnostmi tlačen do krajní vytrvalosti. Tak se ptám na baj voko odhad, best effort přístup, to by se mohlo myslím hodit více lidem s podobným případem, ale třeba v kritičtější situaci. A oblastí, kde by se vyplatilo intenzivní samovzdělávání, je povícero, a všechno nelze. Třeba medicínu taky místní crew asi příliš nestuduje.

to není o zábavě, ale prioritách, vlastním svědomí, morálce a životních hodnotách, tozn. chci bejt ovce a krmit zmrdy, nebo nechci a tak zabojuju? rozhodnutí nechť si každý učiní sám dle svých preferencí
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #10 kdy: 13 Srpna 2015, 16:13:04 »

jsou věci které se nedělají pro prachy, bránit se úřední zlovůli je jedna z nich
IP zaznamenána

udo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #11 kdy: 14 Srpna 2015, 11:45:13 »

S medicínou jsem to myslel tak, že taky když jdete k doktorovi, tak nemáte dopodrobna nastudované předepsané diagnostické metody, na jakou terapii máte za takových a makových okolností od pojišťovny nárok a jak si to ten doktor může nebo nemůže zdůvodnit. Nebo co to vlastně podepisujete ve všech těch "informovaných souhlasech". Zkrátka že těch oborů, kde by člověku nezaškodilo dosáhnout podstatně vyššího levelu než "ovce", je víc, nejenom na silnici živ je člověk.

Zpět k věci: V Úředním záznamu od PČR (z podání vysvětlení provozovatelem) je: "Vozidlo v danou dobu řídil zcela bezpečně výše jmenovaný a je i na fotodokumentaci. Podle CEO nepřichází nikdo jiný z jeho rodiny v úvahu, že by vozidlo řídil."  Snímek je jedna velká tmavá šmouha, dají se jen tušit kontury obličeje a ramena, nikdo to myslím nemůže prohlásit za jednoznačnou shodu podoby. A nevím, jaké další důkazy by si v dané situaci sháněli - z městského kamerového systému apod.asi zvlášť po půl roce nic dalšího vytahovat nebudou, žejo.

Předpokládám teda (i když to nutně nepotřebuju), tak za tícku rizika navíc má smysl podat odpor bez jakéhokoliv odůvodňování a při jednání by mělo stačit odmítnout o identitě řidiče vypovídat s tím, že já to nejsem a že bych osobě blízké (což nemusí být ta jejich rodina) způsobil bla bla bla - to imho není svěření řízení osobě, o níž neznám údaje, a nemělo by to jít převést ani na variantu nula bodů plus 5-10 tisíc výpalné. Není-liž pravda?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #12 kdy: 14 Srpna 2015, 11:48:39 »

Ne. K osobě řidiče se nebudete vyjadřovat. Úřad nijak ověřitelně neprokázal, že se jedná o vás.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #13 kdy: 14 Srpna 2015, 12:08:19 »



... při jednání by mělo stačit odmítnout o identitě řidiče vypovídat s tím, že já to nejsem a že bych osobě blízké (což nemusí být ta jejich rodina) ....

Není to tak úplně pravda:

§ 22 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník
Osoba blízká je příbuzný v řadě přímé, sourozenec a manžel nebo partner podle jiného zákona upravujícího registrované partnerství (dále jen „partner“); jiné osoby v poměru rodinném nebo obdobném se pokládají za osoby sobě navzájem blízké, pokud by újmu, kterou utrpěla jedna z nich, druhá důvodně pociťovala jako újmu vlastní. Má se za to, že osobami blízkými jsou i osoby sešvagřené nebo osoby, které spolu trvale žijí.


IP zaznamenána

udo

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:[WIN] Přišel Příkaz, rychlost měřená policistou, fotka na hraně
« Odpověď #14 kdy: 14 Srpna 2015, 12:44:58 »

Hmm... A jaká teda je korektní formulace "s tímhle si vytřete a dál nikoho neotravujte"?
Na otázku, jestli jsem to (byl) já, je správná odpověď co? Nejsem, nebo že k tomu se nebudu vyjadřovat? A na otázku, komu jsem auto svěřil, existuje teda nějaká korektní neodpověď? Když ne Helmut nebo rodina? Pokud nebudu tvrdit, že žiju s dvoumetrovým Afričanem, tak asi teda nestačí jenom "osoba, jejíž údaje znám, ale nejsem povinen je sdělit"? Nebo?
IP zaznamenána