30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 0,06 promile alkoholu v krvi  (Přečteno 9840 krát)

MarekA

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
[?] 0,06 promile alkoholu v krvi
« kdy: 27 Července 2015, 13:44:17 »

Dobrý den,

byl jsem v květnu zastaven hlídkou kvůli překročení rychlosti 0 15 km v h. v obci, zároveň mi byl naměřen alkohol a to 3x - poprvé 0,3, prodruhé 0,44 a potřetí 0,29. Na místě mi byl zadržen řidičský průkaz a podrobil jsem s krevnímu testu, který prokázal 0,06 promile v krvi. Test proběhl cca za hodinu od dechové zkoušky, přičemž jsem žádný alkohol před jízdou nepřiznal a ani jsem jej nepožil. Přiznal jsem večer 2 malá piva 10. Po 14 dnech mi přišlo vyrozumění, že odpodl důvod zahájení řízení ve věci odebrání řidičského průkazu, jelikož hladina naměřená neprokazuje požití alkoholu. Dnes mi přišla výźva k zahájení správního řízení, kde jsem podezřelý ze spáchání přestupku za jízdu pod vlivem alkoholu. Můžou mne takto potrestat, ačkoliv má černé na bílem že není prokazatelné požití alkoholu?

děkuji
IP zaznamenána

Taxi_Driver

  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Re:0,06 promile alkoholu v krvi
« Odpověď #1 kdy: 27 Července 2015, 13:53:53 »

A ridicak v tom květnu vráceny máte, když se neprokázal alkohol? Pokud ano, neřešil bych a obratem bych poslal kopii vyjadreni, že se řízení zastavuje a jste vlastně nevinen :) dal bych se nezajímal.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:0,06 promile alkoholu v krvi
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2015, 14:08:47 »

Rozumim tomu, ze sebrali ridicak na zaklade neprukazne dechove zkousky, protoze v zadnych dvou po sobe jdoucich merenich nebyla odchylka mensi nez 10%?
IP zaznamenána

MarekA

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:0,06 promile alkoholu v krvi
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2015, 14:47:18 »

řidičák mi vrátili, jelikož mi alkohol neprokázali. Brali 0,06 jako neprokazatelné, ale teď se mám jít hájit ve stejné věci znovu. Je pravdou, že ŘP zadrželi i při těch odchylkách, což jsem nevěděl že nemají být
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:0,06 promile alkoholu v krvi
« Odpověď #4 kdy: 27 Července 2015, 14:54:19 »

Pokud souhlasí datumy (datum zastavení s nynějším datumem přestupku), poslal bych jim okopírované oznámění o zastavení. Předpokládám, že všechny papíry přišly ze stejného úřadu. Pokud ne, je možné, že jeden zastavil a druhý netuší a tak jedná. Každopádně bych jim to poslal a vyzval je slušně aby si ten bordel pořešili a neotravovali slušného občana platícího daně.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:0,06 promile alkoholu v krvi
« Odpověď #5 kdy: 27 Července 2015, 14:55:11 »

Jasná a pokud by i tak prudili, stačí popřít jakýkoliv alkohol u správka a měli by mít po prdeli.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,06 promile alkoholu v krvi
« Odpověď #6 kdy: 27 Července 2015, 16:56:27 »

Nevím, jak jste to dokázal, ale tohle je velmi zajímavý případ a mohl by posloužit jako argument a precedens jiným "opilcům" co byli přichyceni s hladinou kolem 0,3 prom. a nešli na krev. Jen by jste musel být ochoten ten Váš případ nějak zveřejnit, aby se na něj dalo odkazovat.
IP zaznamenána

MarekA

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:0,06 promile alkoholu v krvi
« Odpověď #7 kdy: 27 Července 2015, 21:54:13 »

Nemám problém to zveřejnit a rád to udělám, jelikož jsem opravdu nic před jízdou nepil. Problém je v tom, že teď řeší stejnou věc jiný úředník, než který řešil odebrání ŘP, což neprošlo a teď řeší jiný ten samý přestupek plus ten druhý - tedy překročení rychlosti v obci o 15 km/hod. Musím poznamenat, že ročně najedu cca 50 000 km za rok z důvodu své práce, tedy podobný omyl je skoro na dením pořádku. Momentálně situaci řeším s právníkem, což mne něco asi bude stát, ale nehodlám dopustit jakémukoliv obvinění

MA
IP zaznamenána