30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Doručení fikcí VS datová schránka  (Přečteno 10901 krát)

mistrx

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Doručení fikcí VS datová schránka
« kdy: 26 Července 2015, 21:09:35 »

Dobrý den všem,

Dostal jsem nedávno dopis od Hlavního města Prahy, že jsem někde projel rychle 46 na 30 (nedůležité), pointa ovšem je, že dopis byl doručen poštou, nereagoval jsem a čekal až se objeví ve schránce jako nedoručený - což se stalo, příkaz o uložení pokuty bla bla ...

Datovou schránku mám již zřízenou pár let, otázka co teď? Počkat až tomu bude rok a ozvat se? (předpokládám že body mě samozřejmě napařili s tím, že fikce stačí a datovkou si nikdo nelámal hlavu) a komu se pak ozvat? Jak to celé řešit aby body nezůstaly?

Případně ozvou se sami že jim nepřišli peníze za pokutu? Díky za rady
IP zaznamenána

mistrx

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí VS datová schránka
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2015, 21:12:35 »

Jěště mě napadlo, oni musí do toho příkazu napsat že mě udělejí body, či se udělují automaticky?
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí VS datová schránka
« Odpověď #2 kdy: 27 Července 2015, 08:59:17 »

pravděpodobně tě odsoudili za správní delikt, protože neznají řidiče, pokud tě někde vyloženě nestavěla policie. v tom případě se body nepřidělují. dej vědět za co tě odsoudili.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí VS datová schránka
« Odpověď #3 kdy: 27 Července 2015, 09:15:02 »

Důležité je, pokud vás trestají jako řidiče – fyzickou osobu mít datovou schránku fyzické osoby (FO). Pokud byste měl pouze datovou schránku podnikající fyzické osoby (PFO), tak do té by vám teoreticky nemuseli doručovat a šla by uplatnit fikce poštou.

Jinak bych čekal, že se tak do půl roku ozve nějaký odbor pohledávek a bude dělat bububu s případnou exekucí. V takovém případě napíšete, že o daném rozhodnutí nevíte a není podle vás pravomocné a vykonavatelné. Pokud se nebude nic dít, ozvete se po roce sám, třeba s odkazem na to, že jste náhodou kontroloval vaše bodové konto řidiče...
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

mistrx

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí VS datová schránka
« Odpověď #4 kdy: 28 Července 2015, 14:21:27 »

Opravdu chytili mě jako fyzickou osobu na místě! Přišel příkaz o uložení pokuty (poštou) schránky pro fyzickou osobu samozřejmě mám, proto je nesmysl že to poslali obyčejnou poštou a čekám co teď s nima bude :)
« Poslední změna: 28 Července 2015, 17:06:41 od mistrx »
IP zaznamenána

mch

  • Příspěvků: 184
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí VS datová schránka
« Odpověď #5 kdy: 28 Července 2015, 14:29:34 »

Opravdu chytili mě jako fyzickou osobu na místě! Přišel příkaz o uložení pokuty (poštou) schránki pro fyzickou osobu samozřejmě mám, proto je nesmysl že to poslali obyčejnou poštou a čekám co teď s nima bude :)

Pokud mas dat. schranku pro FO, pak musi tam. A je to obcas sranda,kdyz exekutor dohleda ale 2 soudci predtim se ani neobtezuji a pak ten cirkus okolo :)
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Doručení fikcí VS datová schránka
« Odpověď #6 kdy: 02 Srpna 2015, 08:49:40 »

Opravdu chytili mě jako fyzickou osobu na místě! Přišel příkaz o uložení pokuty (poštou) schránki pro fyzickou osobu samozřejmě mám, proto je nesmysl že to poslali obyčejnou poštou a čekám co teď s nima bude :)
Pokud mas dat. schranku pro FO, pak musi tam. A je to obcas sranda,kdyz exekutor dohleda ale 2 soudci predtim se ani neobtezuji a pak ten cirkus okolo :)

pokial mas DS, urad ma zo zakona povinnost dorucovat do DS.

pokial dorucoval postou a ty si to neprevzal (10-ty den vhodeny do schranky sa nepovazuje za oboznamenie sa), maju smolu, ako keby nic neposlali.

uradu je to vsak jedno, bude dalej tocit svoje koliecko. pokial vies, ze ti normalna posta chodi bez problemov tak nepreberat a pockat, kym ti v schranke pristane exekucny prikaz od sudu (exekucny prikaz nerovna sa, ze hned druhy den ti zacnu exekuovat majetok) a nasledne napisat na ten sud, ze konaju na zaklade od pociatku neplatneho ukonu (to konanie o ulozeni pokuty kde vadne dorucovali). nechat to zrusit na tom sude a nasledne sa s chutou vrhnut na mestsky urad so ziadostou o nahradu skody pre nespravny uradny postup. vyskusane, je to sranda ako potom uradnici zazeraju ked musia vyplatit tak desatnasobok toho, co povodne chceli ;-)
IP zaznamenána