30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předvolání k podání vysvětlení - jízda na čtyřkolce v lese a údajně v potoku  (Přečteno 26265 krát)

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

...

OK, v tom pripade se omlouvam. Ja nejsem ani nijak dramaticky starsi, ani mi nevadi ctyrkolky. Vadi mi kokoti co jezdi na motorkach a ctyrkolkach skrz lesy, mimo cesty apod. Coz zrejme neni Vas pripad.
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

...

OK, v tom pripade se omlouvam. Ja nejsem ani nijak dramaticky starsi, ani mi nevadi ctyrkolky. Vadi mi kokoti co jezdi na motorkach a ctyrkolkach skrz lesy, mimo cesty apod. Coz zrejme neni Vas pripad.

Ok, jsem rád, že v to máme jasno. Já ještě za sebe musím říct, že prodírat se čtyřkolkou někde mezi stromy není až tak přijmná záležitost. To je spíš zábava motorek.
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Zdravím všechny, tak máme tady pokračování. A teď opravdu nevím co dál. Díky za rady.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Určitě bych začal tím, že na první straně píší o vzniku podezření, a to z jiného důvodu, než je dále vyjmenováno a na následné věci se již jede řešení přestupku. Požadavkem je minimálně znalecký posudek, který stanoví rozsah poškození údolní nivy průjezdem čtyřkolky a trvalost tohoto poškození. teprve pokud bude poškození prokázáno, lze začít hovořit o přestupku. Posudek je možno oponovat atd. a také stojí peníze.
Naprosto analogicky jako nestačí, že policajt má podezření, že jste jel rychle nebo pil nebo ....
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Každopádně tam půjde můj zástupce. Nevím jestli se pouštět do posudků, když jádro pudla je, že na čtyřkolce sedí člověk v helmě a nikdo neví kdo to je. Můžu využít práva nevypovídat? Ať si zjistí kdo to je. Nebo je to blbost.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Vrátil jsem se na začátek vlákna, už jsem si nepamatoval tu vstupní situaci.
Každopádně Vy jste vypovídat odmítl (to je zákonné právo) a Váš zástupce může začít s tím, ať úřad prokáže, že jste řídil Vy.
Ten posudek by musel zajistit úřad pokud chce tvrdit, že se něco stalo, podezření na pokutu nestačí.
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Díky za radu. Náhodou není tady někde vzor plné moci k zastupování.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Nemusí to být nijak složité. Pokud by se úřadu nelíbilo, tak musí vyzvat k úpravě, opravě, apod.

Plná moc

Zmocňuji pana XY, nar. ...., bytem .... k zastupování při správním řízení u (...úřad), číslo jednací .......
Plná moc platí do .......

.......

Se zmocněním souhlasím ....... XY.....

V ...... dne .......

Podle mě ani nemusí být ověřeny podpisy, zvlášť pokud jim to předem pošlete v kopii např. mailem nebo přes DS.
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Tak ještě nečekaný zvrat na celém předvolání je jedna zásadní chyba. Paní se sekla o v roce, je to začerněné. Cituji: které se bude konat dne 31.8.2014 (pondělí) od 10:00 hodin. Dopis je na konci podepsán 6.8.2015. Tak že jsem tam měl být už před rokem. Mám tam chodit?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

31.8.2014 byla neděle ( http://kalendar.pohotove.cz/2014/08/ ).

V tomto rozsudku je vyslovena teze, že chyba v datu předvolání zakládá zásadní vadu řízení.
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2012/0021_9As__120_20120220115042_prevedeno.pdf

strana 3, 2.odstavec

Takže pokud to dotáhnete až k NSS je šance, že Vám nedostavení se uznají a následné vydání rozhodnutí zruší.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Dal bych tam plnou moc a zástupce by se hned omluvil s tím, že bohužel nevlastní stroj času. Až nařídí termín, který se dá stihnout, tak tam poslat zástupce. Ať koukne do spisu a pokud tam něco bude, tak si nechá stanovit lhůtu na vyjádření.
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil

Hele, já nechápu, proč psát úřadu o tom, že udělal chybu ? Není lepší to ignorovat a rozporovat to v jeho dalším kroku ? Takhle se získá extra čas :)
IP zaznamenána

enzym

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 2 091
    • Zobrazit profil

Jest otázkou, zda datum 31.8.2014 (pondělí) nebude považovat správní orgán/odvolací orgán/krajský soud/NSS za evidentní překlep, když 31.8.2015 pondělí jest. V citovaném rozhodnutí NSS šlo o jiný den i měsíc, datum bylo zjevně nesmyslné, patrně efekt následnosti copy-paste-phone-oběd-šéf-padla.
Dle mého názoru - bez ohledu na to, jak se budete stavět k aktivnímu přístupu k délce řízení a jako toto dopadne, přeji příjemnou zábavu - bych svůj základní postoj neměnil (vím, kdo stroj řídil a to je všechno, co v této věci mohu sdělit). Je to podle přestupkového zákona, na sprdel překlopit nelze.
« Poslední změna: 28 Srpna 2015, 11:25:23 od nenym »
IP zaznamenána
Varování: pokud jsou v příspěvku rady a názory k procesním postupům a taktikám, berte je s velkou rezervou. Jsem technik.

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

Je to úřední dokument, který zve na datum které zjevně není správné. Nelze požadovat, aby adresát řešil, jaké datum měl úředník na mysli a na své náklady to zjišťoval. Obviněný není povinen nijak spolupracovat a pokud je chybné datum, nechť si to vyřeší úřad.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil

V tomhle se přikláním k názoru který vyslovil nenym. Jde tady o zjevnou chybu v psaní a nesázel bych na to, že by to kvůli tom kraj shodil.
IP zaznamenána