30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Předvolání k podání vysvětlení - jízda na čtyřkolce v lese a údajně v potoku  (Přečteno 26241 krát)

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Zdravím,

přišlo mi předvolání k podání vysvětlení za jízdu v lese u nějakého potoka. Údajně strážce přírody nás někde blejsknul a přišlo toto předvolání. Na fotce bude několik čtyrkolek a řidiči v helmě. Vzhledem k tomu, že dopis přišel dnes a předvolání je na zítra, zaslal jsem po domluvě mail s omluvou, že nepřijdu a zároveň cituji: Podání  vysvětlení: k celé zaležitosti odmítám podat vysvětlení. Co na to zde chytré hlavy? Díky za reakce. V příloze je obdržené předvolání.
« Poslední změna: 14 Července 2015, 12:02:02 od five5 »
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - jízda v lese a údajně v potoku
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2015, 22:14:45 »

To odmítnutí podání vysvětlení by šlo vyšperkovat nějakýma paragrafama, ale jinak cajk.
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - jízda v lese a údajně v potoku
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2015, 22:19:03 »

To odmítnutí podání vysvětlení by šlo vyšperkovat nějakýma paragrafama, ale jinak cajk.

Taky mě to napadlo, psal jsem to trochu ve stresu. Mám trochu obavu, aby to nebylo v křížku z poučením, které je na předvolání. viz. níže.

 Tomu, kdo se bez závažných důvodů nedostaví na výzvu ke správnímu orgánu k podání vysvětlení podle odstavce 1, nebo tomu, kdo bezdůvodně podání vysvětlení odmítá, může správní orgán uložit pořádkovou pokutu až do výše 5 000 Kč.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - jízda v lese a údajně v potoku
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2015, 22:23:18 »

Pro sichr to mělo vypadat nějak takto: http://30kmh.cz/index.php?topic=1491.0
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Předvolání k podání vysvětlení - jízda v lese a údajně v potoku
« Odpověď #4 kdy: 14 Července 2015, 12:00:26 »

Co myslíte, co bude následovat?
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil

Obavam se, ze po odmitnuti vypovidat ze zakonnych duvodu se uz nebude dit vubec nic a nasledne bude prestupek odlozen.
IP zaznamenána

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Od kdy se počítá promlčovací lhůta? Od doručení dopisu, nebo od doby spáchání přestupku?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

1 rok od spáchání.
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil

Uz jen kdyz vidim tu vasi predposranost, bych vam jeste za tenhle prohresek napraskal brezovym proutkem.
Kazdopadne jak jsem psal drive - osoba blizka a nasledne po roce az dvou odskrtnout.
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

A krome technicke stranky procesu, proc jezdite ctyrkolkama po lese???
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil

A krome technicke stranky procesu, proc jezdite ctyrkolkama po lese???

Na to se nemusíte ptát, to víme všichni, ne? Na druhou stranu to není důvodem, proč mu neporadit.
Nakonec mu to třeba i dojde a jezdit tam už nebude.
IP zaznamenána

iWarp

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 511
    • Zobrazit profil

Řekl bych, že z podobných důvodů, z kterých někteří jezdí třeba na prknech z kopce...
IP zaznamenána
Jen klid, jen klid. Včera jsem se v baru díval na Matlocka. Sice nešel zvuk, ale myslím, že vím jak na to.

five5

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil

Trochu jsem čekal, že se celé téma přesune tímto směrem. Pokud bude zájem můžu na toto téma založit jiné vlákno. Ale teď k reakcím od Vás. Celá věc je zamotaná v tom, že na stejné trase jezdí běžne auta a traktory k místní osadě. Je to napsané i v tom dopise, ale je to začerněné. (myslím tím osadu)  Bohužel je tam i jeden brod přes potok. To, že tím potokem projede auto je v pohodě a místnímu udavači to je to jedno, ale když tam projede čtyřkolka, tak je to jak červený hadr býka. A v podstatě je jedno, kde jedete. Bežně se mi stáva, že i na silnici na mě kolemjdoucí ukazují různé posunky. Celý problém je v tom, že většinou starší generace mají se čyřkolkou vnitřní problém. A není to v tom ,že bych měl otevřený výfuk a dělal zbytečný rámus. Mám v podstatě úplně nový stroj, jehož emisní stupeň a hlučnost by mohla závidět jakákoliv octávia. Ano máte pravdu v lese se nejezdí, v podstatě s tím souhlasím, ale snažím se využívat lesní cesty, které jsou jako učelové komunikace a vztahují se na ně cca 3 zákony a každý zákon legálnost zmíněného vykláda jinak. A proto, že se snažím jezdit slušně si nezakrývám SPZ jako většina kolkářků, bohužel se začínám přiklánět k názoru, že je to nutnost. Až zakáže stát sbírat houby, začneme fotit houbaře a ty potom bude předvolávat úřad. Na druhou stranu tento stát zůstáva kolkařům a offroudu dost dlužen, když vezmu jen kolik DPH se vybere při prodeji kolky.  Pak už zbývá otázka, proč si kolku kupuješ. Odpověď: Líbí se mito, je to zábava, člověk je tvor hravý a nechce být zavřený doma a tak si hledá zábavu. Někdy i na hraně zákona. Ale to pak mužeme položit otázku, která bude směrovat k tématu tohoto webu. Proč všichni porušujete rychlost a špatně parkujete a přejíždíte plné čáry a...? Závěrem děkuji za všem za rady a příspěvky do tohoto vlákna. Budu doufat, že to nějak projde bez újmy.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Trochu jsem čekal, ...... Proč všichni porušujete rychlost a špatně parkujete a přejíždíte plné čáry a...?
Dobrej argument.
Já třeba proto, že jsem svéprávný a řídím se přednostně svým rozumem a ne pravidly, které si vymýšlí kdejaký kokot, co má v prdeli díru.  :)
IP zaznamenána

medved

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 924
    • Zobrazit profil

A krome technicke stranky procesu, proc jezdite ctyrkolkama po lese???
To je spatne polozena otazka, spravne to ma byt: "... proc jezdite ctyrkolkama po lese s citelnyma RZ???" :-)

(A mimochodem - ze se najdou emdusini i tady - to jsem tedy fakt necekal.)
IP zaznamenána