30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Jak pojistit zpetne - legalne  (Přečteno 6617 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Jak pojistit zpetne - legalne
« kdy: 13 Července 2015, 18:18:44 »

Kamosovi poslala AXA info, ze neni pojisteny az 14 dnu po zaniku pojisteni - timto tem ko..um dekuje.

Benga ho necaply, jestli kamerovy system, to nevi.

Mate nekdo prakticke zkusenosti?
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #1 kdy: 13 Července 2015, 19:00:11 »

těžko říct,
ale když si někdo dobrovolně zvolí pojišťovnu, která má v každé obci buzerační bilbord - i z jeho peněz- ...

dle zákona mu vozidlo vpodstatě zaniklo
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2015, 19:51:55 »

A kde je problém? Online se pojistím někde jinde...
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2015, 20:31:23 »

Nerozumim tomu, v cem je problem. Sjedna si online nejake nove pojisteni a hotovo.
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 750
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2015, 23:15:40 »

nejen novela, ale už v předchozím znění bylo, že nepojištěné vozidlo v registru zanikne
tam bude asi ten problém
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2015, 23:38:09 »

http://www.novinky.cz/domaci/362064-vlastniky-nepojistenych-aut-chteji-urady-skripnout-drive.html

Zdá se, že když naši slovutní zákonodárci odebrali buzerační možnosti ČKP, tak se toho chytili jiní trotlové a chtějí to řešit ve správním řízení. 
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #6 kdy: 14 Července 2015, 12:57:26 »

A existuje nejaka moznost, jak by se to urad automaticky dozvedel?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #7 kdy: 14 Července 2015, 20:25:54 »

A existuje nejaka moznost, jak by se to urad automaticky dozvedel?
Zkuste si znovu přečíst ten článek v mém odkazu, třeba toto : 
„Česká kancelář pojistitelů (ČKP) sděluje své údaje o pojištění vozidel ministerstvu dopravy. To je porovná s Centrálním registrem vozidel (CRV). Výsledek pak zasílá zpět ČKP, která vyhodnocuje údaje z hlediska platnosti či neplatnosti pojištění,“ vysvětlil Právu mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold.

Registrační místa pak podle něho dostávají informaci o nepojištěných vozidlech a černou listinu vlastníků předávají obecním úřadům do správního řízení.
IP zaznamenána

.qoyi

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 419
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #8 kdy: 14 Července 2015, 22:13:18 »

Myslím, že kolega se chtěl zeptat spíše, zda je možnost, že by se to úřad AUTOMATIZOVANĚ dozvěděl, né automaticky. :)
IP zaznamenána
Think for yourselves. Don't be sheep.

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #9 kdy: 15 Července 2015, 02:30:47 »

Jeste jinam muj dotaz smeroval - slysel jsem, ze CKP na to pote, co uz nema jak vybirat, na to tak nejak sere. Proto me zajimalo, jestli ma nekdo nejake konkretni informace.
Pokud jde o nepojisteni, za poslednich 10 let jsem zaplatil v souctu asi 4 mesice CKP (4 ruzne useky po mesici) a asi pred osmi lety mi udelil magistrat mesta Ostravy 2500,- za nepojistene vozidlo. Pak uz nikdy. Odpor jsem tehdy bohuzel neinformovane promeskal..
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 172
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #10 kdy: 15 Července 2015, 15:09:08 »

Jeste jinam muj dotaz smeroval - slysel jsem, ze CKP na to pote, co uz nema jak vybirat, na to tak nejak sere. Proto me zajimalo, jestli ma nekdo nejake konkretni informace.
Pokud jde o nepojisteni, za poslednich 10 let jsem zaplatil v souctu asi 4 mesice CKP (4 ruzne useky po mesici) a asi pred osmi lety mi udelil magistrat mesta Ostravy 2500,- za nepojistene vozidlo. Pak uz nikdy. Odpor jsem tehdy bohuzel neinformovane promeskal..

http://www.cheb.cz/registracni-znacky-a-osvedceni-o-registraci-vozidel-nepojistenych-dele-nez-14-dni-se-musi-odevzdavat/d-335446

Registrační značky a osvědčení o registraci vozidla nepojištěného déle jak 14 dní se musí odevzdávat !

Vlastníci vozidel, kterým z jakéhokoliv důvodu zaniklo pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla (tzv. povinné ručení), mají povinnost do čtrnácti dnů od zániku pojištění odevzdat příslušnému registru vozidel registrační značky a osvědčení o registraci vozidla, pokud v této době  k témuž vozidlu neuzavřeli novou pojistnou smlouvu. Přesto mnozí tuto povinnost neplní. Přesvědčili se o tom pracovníci odboru silničního hospodářství a dopravy Městského úřadu Cheb, kterým informace o ukončených pojistných smlouvách ze zákona předává Česká kancelář pojistitelů. Za nesplnění povinnosti lze v přestupkovém řízení uložit pokutu až do deseti tisíc korun.

Hlavní příčinou spáchaných přestupků je všeobecná neznalost zákona o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla (č. 168/1999 Sb.). Přestože skoro každý majitel vozidla ví, že je smí provozovat pouze pojištěné, nemá veřejnost povědomí o dalších povinnostech v případě zániku pojištění. Přitom stačí, aby tyto úkony provedl např. provozovatel zapsaný v registru vozidel nebo spoluvlastník vozidla. Pokud by nebylo možno z objektivních důvodů registrační značky a osvědčení o registraci vozidla ve stanovené lhůtě odevzdat do depozita registru vozidel, například z důvodu dlouhodobé nemoci, musí takovou skutečnost vlastník, spoluvlastník nebo provozovatel vozidla neprodleně úřadu oznámit.

Nepojištěné vozidlo pak nesmí být užito v provozu na pozemních komunikacích, nejlépe je odstavit ho např. do garáže nebo na vlastní pozemek mimo komunikaci. Za provozování nepojištěného vozidla, byť by na pozemní komunikaci  pouze stálo, totiž dostane jeho vlastník pokutu až do výše dvaceti tisíc korun, přičemž může na jeden rok přijít o řidičské oprávnění.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:Jak pojistit zpetne - legalne
« Odpověď #11 kdy: 15 Července 2015, 16:03:14 »

Wow. Nikdy jsem si neuvědomil, že vlastnění vozidla parkujícího na ulici (aniž by se pohlo o jediný centimetr) s propadlou pojistkou může znamenat přijít o řidičák..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita