30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Informační systém evidence obyvatel  (Přečteno 9084 krát)

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Informační systém evidence obyvatel
« kdy: 09 Července 2015, 10:33:45 »

Ahoj všem! Mám dotaz. Popíšu rychle případ. Parkování,napráskán Helmut, přišlo psaní v češtině samozřejmě, Helmut nereagoval, Sprdel, žádost o spis, spis došel po 15 dnech. A vidím tam, že psali do Německa - tam se jim to vrátilo s: Adresse insuffisante - nedostatečná adresa. Psali na korespondenční adresu (u kamaráda - normální velký dům v menším městě) - "Jelikož adresa xxx není uvedena v informačním systému evidence obyvatel, nelze ji brát jako doručenou v souladu se správním řádem" - to si ze mě dělají srandu nebo co to jako má být? :-) Setkal se někdo z vás s takovým vyjádřením? čekám na rozhodnutí a pak si s odvoláním poradím (prekluze 2 měsíce), jen mě to trochu udivilo, co to má znamenat...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Informační systém evidence obyvatel
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2015, 23:21:37 »

Ještě by jste mohl popřemýšlet nad tím nesmyslem, na který tu upozornil jeden z kolegů, a to, že požadují adresu bydliště a nikoli korespondenční adresu. A to může být sakra rozdíl.
A další věc je, jestli jste jim uvedl i národnost. To, že někdo není v německém registru není důkaz neexistence, může to být Rakušák, Lucemburčan, Švýcar apod.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Informační systém evidence obyvatel
« Odpověď #2 kdy: 13 Července 2015, 10:22:50 »

Ale to platilo pro tu korespondenční adresu v ČR! Adresa ...(česká - existující)...není uvedena v informačním systému evidence obyvatel a nelze ji brát jako doručenou v souladu se správním řádem. Přitom ta adresa existuje, dům tam stojí tak 100 let a a jsou tam hlášeny další 3 dospělé osoby na trvalé bydliště...takže to mě zarazilo.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Informační systém evidence obyvatel
« Odpověď #3 kdy: 13 Července 2015, 10:28:48 »

Tady se dá (pravděpodobně) ověřit existence adresy v českém IS - http://www.mvcr.cz/clanek/databaze-adres-v-cr-a-ciselniky-uzemnich-celku.aspx
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Informační systém evidence obyvatel
« Odpověď #4 kdy: 13 Července 2015, 10:40:14 »

Adresa sice existuje, ale u dotyčné osoby není v informačním systému uvedena jako adresa jeho pobytu. Problém je, že doručovací adresu si může zvolit jen ta dotyčná osoba, nemůže to udělat někdo jiný za ni.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Informační systém evidence obyvatel
« Odpověď #5 kdy: 13 Července 2015, 10:58:00 »

Aha, takže adresa opravdu existuje, ale je pravda, že tam Helmut bydliště samozřejmě nemá :-) Jinak úředník tentokrát pokonil Copy/Paste - jméno obviněného je v rozhodnutí úplně jiné, což je veselé. Pořád ale mám dost bodů do odvolání - například, že Helmut neumí česky a proto dopisu neporozuměl, dopravní nehoda.. atd. Inspirace je to dost a dost. Dík za Vaše reakce.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Informační systém evidence obyvatel
« Odpověď #6 kdy: 13 Července 2015, 23:18:15 »

Já tam vidím, že správní orgán Helmuta uznal, a protože se mu nepodařilo ho kontaktovat, tam mu ustanovil opatrovníka.
Takže dále řeší opatrovník a někdy holt nevyhraje. Kdo je opatrovníkem ?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Informační systém evidence obyvatel
« Odpověď #7 kdy: 14 Července 2015, 06:32:50 »

Pořád ale mám dost bodů do odvolání - například, že Helmut neumí česky a proto dopisu neporozuměl, dopravní nehoda.. atd.

Dopravní nehoda na parkování nejde použít.
IP zaznamenána

ipkis

  • Příspěvků: 180
    • Zobrazit profil
Re:Informační systém evidence obyvatel
« Odpověď #8 kdy: 14 Července 2015, 08:04:54 »

Já tam vidím, že správní orgán Helmuta uznal, a protože se mu nepodařilo ho kontaktovat, tam mu ustanovil opatrovníka.
Takže dále řeší opatrovník a někdy holt nevyhraje. Kdo je opatrovníkem ?
Tohle už je starší. Opatrovník je nějaký Ing...pracovník  Krajského úřadu....Mezitím došlo k zastavení řízení na Helmuta a startu Sprdele na mě. Nyní čekám co dojde. Jestli chcete pro zajímavost, můžete se kouknout do spisu: http://uloz.to/xarLMrYX/291098655-0-7108-15-pdf - ke konci jsou ty věci, které nyní popisuji. Heslo jsem Vám dal do soukromě zprávy.
IP zaznamenána