30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] 0,33 a 0,34 - ridicak zabaven, krev odebrana, pomoc?  (Přečteno 7177 krát)

Djuk2901

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] 0,33 a 0,34 - ridicak zabaven, krev odebrana, pomoc?
« kdy: 06 Července 2015, 12:26:09 »

Dobrý den,

Dnes v noci mě stavěla hlídka PaCHů a nadýchal jsem v prvním měření 0.33 a v druhém 0.34 .. s výsledkem jsem nesouhlasil a nechal se odvézt do odběr krve. Ten proběhl cca 50 - 55 minut po dechových zkouškách. Řidičák byl zabaven na místě.

Pravda je taková, že jsem asi 2.5 hodiny před jízdou měl necelé dvě desítky. Policii jsem řekl, že jsem možná odpoledne u vody měl nějaké pivo, ale už je to víc jak půl dne a rozhodně nemůžu být pod vlivem.

Řidičák už jsem měl jednou sebraný za 0.49 na 6 měsíců (před 2 lety).

Dotaz zní, co teď dělat? Co když vyjde krev pod 0.2? (fyziologickou hladinu, od které se dá hádat)? Mám šanci dostat řidičák zpět do doby, než se ukončí správní řízení? Za 14 dní mám jet na dovolenou autem.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:0,33 a 0,34 - ridicak zabaven, krev odebrana, pomoc?
« Odpověď #1 kdy: 06 Července 2015, 13:09:50 »

A proč ten řidičák sakra těm šmejdům předkládáte? Pokud mám pochybnosti, že můžu něco nadýchat, říkám vždy, že jsem řidičák zapomněl! U nováčků to lze ještě pochopit, ale u člověka, který si už tím jednou prošel?
IP zaznamenána

Djuk2901

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:0,33 a 0,34 - ridicak zabaven, krev odebrana, pomoc?
« Odpověď #2 kdy: 06 Července 2015, 13:33:48 »

Fintu s řidičákem jsem neznal .. mám ho v peněžence společně s občankou a techničákem :( Jde mi teď o to, co dělat ?
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:0,33 a 0,34 - ridicak zabaven, krev odebrana, pomoc?
« Odpověď #3 kdy: 06 Července 2015, 13:47:39 »

Jediný, co můžete dělat je, zjistit co nejrychleji výsledky krve, pokud tam bude nula, dá se s tím pracovat, pokud ne, tak to je slušně řečeno v loji. Nicméně, že se to nějakým způsobem vyřeší do 14ti dnů, bych moc nespoléhal.
IP zaznamenána

torrente

  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
Re:0,33 a 0,34 - ridicak zabaven, krev odebrana, pomoc?
« Odpověď #4 kdy: 06 Července 2015, 17:28:23 »

Nechci strašit, ale do 14 dnů výsledky krve nebudou. Já to zažil loni. Krev mi brali 3. dubna v nemocnici v Boleslavi, pak mi někdy v půlce května přišla faktura za provedení rozboru ve vojenský nemocnici v Praze a pak ještě nějakou dobu trvalo, než mi z inspektorátu v Boleslavi poslali přesnou hodnotu. Jenže mně řidičák zůstal, takže mi to vůbec nevadilo, že to trvá tak dlouho.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:0,33 a 0,34 - ridicak zabaven, krev odebrana, pomoc?
« Odpověď #5 kdy: 06 Července 2015, 18:28:51 »

Pokud je pravda co říkáte, tak Vás nachytali v maximu koncentrace a za další hodinu by to mělo mít už jen cca 0,2 g/kg.
Takže máte celkem slušné šance, jen to nebude do 14 dnů. Další info si nastudujte ve vláknu speedexe.
Já bych na dovolené klidně řídil, nejlépe v cizině s mezinárodním řidičákem, ale já také jednou možná špatně skončím.  8)
http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/Ridicske_prukazy_Autoskoly/Ridicske_prukazy/Vydani_mezinarodniho_ridicskeho_prukazu.htm
IP zaznamenána