30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Nouzove zastaveni  (Přečteno 5676 krát)

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Nouzove zastaveni
« kdy: 03 Července 2015, 07:07:01 »

Dobry den,
pred 345 dny me vozidlo bylo nouzove odstaveno z duvody poruchy na elektro instalaci - pojistky u ukazatele smeru vyhorely .
Nahradni taktez - asi spatna sada  :). Vozidlo bylo odstaveno na ulici s minimalnim provozem a jeste ten den zprovozneno - pouzity nahradni pojistky z domova.

Nicmene Mestapo jej zachytlo (jina RZ nez mistni) a dostal jsem pokutu za poruseni ustanoveni § 27 odst. 2. zakona c. 361/2000 Sb o provozu na pozemnich komunikacich a dopustil se neznamy pachatel prestupku dle § 125c odst.1 pism. k) 361/2000 Sb o provozu na  na poz. kom.

1. byl jsem vyzvan prasknou kdo ridil, coz jsem neucinil
2. odopor proti spravnimu deliktu
3. nyni se chci branit zastavenim vozidla z duvodu zavady, nizkeho az nuloveho provozu na komunikaci jak vozidel - na fotkach od MP neni zadny provoz, stejne dle JR MHD kolejova vozidla v cetnosti 1x za 10-12 min., chybi merici protokol, stejne jako certifikovane meridlo
4. jako provozovatel vozidla jsem nasel listecek az na 2-3 den po prestupku, proto jsem se zasel informoval na MP co se tam vlastne stalo, ukazali mi fotky, nic jsem nepodepsal a odmitl jsem vypoved - nebyl jsem ani radne poucen - pouceni ve stylu tady si to precti neberu.


Otazka na kom je dukazni bremeno, pokud se jednalo o nouzove zastaveni?
Ridic mel minimalni sanci porizovat dukazy, policie nechce prijet ani k nehode, natoz k odstaveni vozidla, ktere nikoho neomezovalo - ve stejne rade parkovalo  cca 20 dalsich vozidel.
Kamera neni povinna, skladovani pojistek, nefunkcni policie vyhybajici se kazde praci, kdome buzerace?

Vyzadam si originaly fotografii, protoze z vytistene cernobileho okopirovaneho hnusu jdem malo videt.

IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Nouzove zastaveni
« Odpověď #1 kdy: 03 Července 2015, 13:17:55 »

Bohuzel je dukazni bremeno na vas. A bylo potreba to resit, kdyz to bylo jeste ve fazi prestupku. Nyni jsou moznosti mnohem mensi..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Nouzove zastaveni
« Odpověď #2 kdy: 03 Července 2015, 15:27:07 »

V bodu 1. jste byl vyzván k napráskání řidiče výzvou k podání vysvětlení nebo odpustkem (výzvou k zaplacení určené částky) po kterém to hned hodili na SPRDEL (turbo model)?

Až to bude rok od přestupku tak argumentujte že to bylo před listopadem 2014 a tak na ten SPRDEL platí roční promlčení.
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nouzove zastaveni
« Odpověď #3 kdy: 06 Července 2015, 17:43:32 »

Zaplatit castku a odlozi prestupek nebo se bude pokracovat setreni prestupku, nasledne prikaz 1500+1000,- vuci kteremu jsem dal odpor.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Nouzove zastaveni
« Odpověď #4 kdy: 06 Července 2015, 18:38:06 »

Sb. nálezů a usnesení ÚS, svazek 13, usnesení č. 14
V čl. 4 odst. 1 Listiny základních práv a svobod se stanoví,
že povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona
a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod.
Tyto povinnosti je třeba chápat jako obdobu základních lidských
práv a svobod. Jsou výslovně zakotvenými závazky vůči státu
v podobě něco činit, něčeho se zdržet apod. Jedná se o tzv. veřejnou
subjektivní povinnost, která charakterizuje vztah právního státu
a jednotlivce, bez níž nelze podat úplnou charakteristiku tohoto
vztahu. Bez toho, že by jednotlivci nacházející se pod jurisdikcí
státu plnili stanovené povinnosti, nemohl by takový stát existovat,
protože by ztratil jeho právní řád smysl. Jedná se o předpoklad
výkonu státní moci.

(Usnesení Ústavního soudu ze dne 12. 2. 1999, sp. zn. IV. ÚS
489/98)
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Nouzove zastaveni
« Odpověď #5 kdy: 06 Července 2015, 18:42:35 »

Neplašte. Moc jste ten aktuální stav nepopsal, ale pokud ještě nebylo ústní jednání nebo odvolání výše, tak nemají žádnou šanci to stihnout do 365 dnů od zjištění přestupku a odpovědnost zanikne prekluzí.
IP zaznamenána