30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Aktivní obrana proti nesmyslným místním úpravám a omezením  (Přečteno 8143 krát)

crewer

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil

Zdravím, nevím, jestli píšu do správné kategorie, ale lepší jsem nenašel a poradit potřebuji.

Předmětem mého dotazu bude, jestli se mohu nějak bránit nesmyslné změně místní úpravy na konkrétní komunikaci, která je hlášena jako "dočasná" na tři měsíce.
V dotazu čerpám i z diskuze, která k tomuto tématu proběhla na facebookové stránce Zbraslavi.

Jedná se o změnu typu komunikace z obousměrné na jednosměrnou, konkrétně ulice Paškova, Praha 5 - Zbraslav.
Více informací o tom lze nalézt zde: http://www.mc-zbraslav.cz/aktualni-dopravni-omezeni/cast-ulice-paskova-bude-od-1-7-2015-jednosmerna-700cs.html

Jak se v odkazu píše, tuto změnu nařídil Odbor dopravy ÚMČ Praha 16 na základě dokumentace zpracované společností ROPID a požadavku Policie ČR – dopravní inspektorát. Uvedené instituce evidentně nemají nejmenší zájem na tom, jak se lidé na Zbraslavi přepravují a pod záminkou "bezpečného rozhledu" což je i při pohledu na mapu holý nesmysl, uvedli do praxe tuto sra*ku.
Dále se tam píše, že dopravní změna bude na 3(!) měsíce v testovacím provozu, a pokud se řešení ukáže jako vyhovující, bude trvalé.

Již letmým pohledem na výkres je zřejmé, ze se nekonala absolutně žádná stavební úprava. Jde pouze a jen o změnu dopravního režimu a s tím související úpravy vodorovného a svislého dopr. značení. Vzniknou mj. 3 manipulační / odstavná stání na autobusy, to je na jednu koncovou linku celkem dost při intervalu 10-30 minut, popř. hodina v noci.

Nesmyslná je už změna sama o sobě, protože ruší spojení dvou hlavních ulic na území Zbraslavi, které vedou ven z této lokality. Ulice Paškova je tak velmi důležitou spojnicí několika lokalit, neboť prakticky neexistuje plnohodnotá náhrada. Vozidla, která tedy od dnešního dne potřebují projet z ulice Elišky Přemyslovny do ulice Žabovřeská, musí buďto volit cestu úplnou oklikou, nebo kličkovat mezi rodinnými domy či paneláky a skákat na retardérech. Pak je ještě samozřejmě varianta tu jednosměrku ignorovat, jezdit tam "po staru" a riskovat nehodu či pokutu - na stránce Zbraslavi je několik videí, jak jsou z toho lidé zmatení a jak si někteří hlavu nedělají: https://www.facebook.com/groups/Zbraslav/
Pokud se řidiči rozhodnou dodržovat dopravní předpisy, extrémně naroste provoz => hluk v okolních ulicích, které dosud byly klidnými a relativně tichými místy.

Následuje několik částečně řečnických otázek (Petr Košan na stránce Zbraslav + moje aktualizace):
Při pohledu na výkres (odhadem) jsou otázkou k diskusi bezpečnostní rizika a jejich soulad s normou v následujících situacích:
1. výjezd vozidel z šikmých park. stání vs. vozidlo přijíždějící od embassy (dům na rohu Paškovy a Fuchsovy)
2. vozidlo odbočující z Paškovy do Vilímkovy vs. autobus vyjíždějící ze zastávky - řekl bych, že mnoho řidičů si nebude úplně jistých, kdo má přednost ač to zákon celkem jednoznačně říká, místní úprava vybízí k nedání přednosti v jízdě.
3. Vozidlo jedoucí od Alberta a odbočující do Vilímkovy - rozhled přes zaparkovaná vozidla při odbočení vlevo, navíc není zřejmé, kde se má vozidlo zastavit, aniž by překáželo protijedoucím
4. Bude takovým malým testem zručnosti pro řidiče busu zastavujícího v zastávce objetí busu odstaveného v manipulačním stání a zajetí do zastávky tak, aby byl celou svou délkou u nástupní hrany. - prakticky to nelze viz přiložená fotografie
5. Na závěr takový malý kvíz. Jak se dostane vozidlo do předního podélného parkovacího stání, viz. přiložený obrázek, pokud jsou červeně ohraničená parkovací stání obsazena?

Moje kardinální otázka je: Co teď?
Jsme v "testovacím" provozu a já, ani mnoho lidí ze Zbraslavi (zatím jsem neviděl ani neslyšel žádné pozitivní reakce) rozhodně nechceme, aby se toto řešení stalo trvalým.
Věděl by někdo z vás, jak napsat na odbor dopravy stížnost?
Bude mít tato stížnost nějaký účinek?
Jak často jí posílat?
Co by měla taková stížnost obsahovat?
Posílal jste někdo někdy nějakou podobnou stížnost a máte jí ještě někde uloženou?
Napsat na OSBID se žádostí o radu?

Pokouším se sehnat MČ Zbraslav navržené řešení, které bylo ze strany MČ Praha 16 zamítnuto, zatím neúspěšně.
IP zaznamenána

crewer

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Aktivní obrana proti nesmyslným místním úpravám a omezením
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2015, 01:16:33 »

nikdo nápad?
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Aktivní obrana proti nesmyslným místním úpravám a omezením
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2015, 06:53:18 »

na radnici poslete dotaz na zaklade zakona 106  - neadresujte to zadnemu odboru, at si to sami priradi a vyzadejte si tu zamitnutou dokumentaci/navrh.  Kopii te veci mi dejte na mail.

pokud vite, popiste mi (mailem) rozlozeni radnice a zastupitele pro/proti uprave

pokud Vam vyjde chvilka, nafotte realny stav v ulici kdykoliv behem pracovniho dne, fotky nekam uploadnete.

vse vyse uvedene mi dejte na mail frantisek@osbid.cz

a otazka na telo: jste ochoten preposilat pripravena psani a dotazy a stat se tvari cele akce. Musi to totiz byt mistni, jakmile do toho zacne sit nekdo zvenci, nebo OSBID, komunikace s protistranou uvazne. A konkretne Zbraslav a OSBID moc kamaradi nejsou:)
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Aktivní obrana proti nesmyslným místním úpravám a omezením
« Odpověď #3 kdy: 16 Července 2015, 22:11:07 »

Pokud to má být aktivní obrana, tak pod tu značku jednosměrky přidejte tabuli s nápisem : "Komu se to nelíbí, ať zatroubí." Radši si jich připravte více, naši zastupitelé takováto referenda nemají v oblibě. Pokud by se to ujalo, tak ten obtěžující hluk by měl být dobrým důvodem, proč hledat jiné řešení. Ale asi jsem idealista, co předběhl dobu. 
IP zaznamenána

frantisek

  • Administrator
  • *****
  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
    • OSBID o.s.
Re:Aktivní obrana proti nesmyslným místním úpravám a omezením
« Odpověď #4 kdy: 19 Července 2015, 17:02:25 »

Spojil jsem sily s clenem OSBID ze  Zbraslavi. V pondeli se vraci do kanclu a slibil mi k popisu poslat sve postrehy. Nejake ty bitvy uz ma za sebou, uvidime.
Ja se k PC dostanu az behem uterniho vecera, takze pokud neco vymyslime, poslu do mailu.

A pokud by nekdo mel nejaky napad, nechte nam ho tady ;)
IP zaznamenána
www.osbid.cz - s autem svobodně a bezpečně
frantisek@osbid.cz
t: 602392900 - ale jen když je to fakt nutné ;)

crewer

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Aktivní obrana proti nesmyslným místním úpravám a omezením
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2015, 21:37:16 »

Spojil jsem sily s clenem OSBID ze  Zbraslavi. V pondeli se vraci do kanclu a slibil mi k popisu poslat sve postrehy. Nejake ty bitvy uz ma za sebou, uvidime.
Ja se k PC dostanu az behem uterniho vecera, takze pokud neco vymyslime, poslu do mailu.

A pokud by nekdo mel nejaky napad, nechte nam ho tady ;)

Báječné!

Díky!
IP zaznamenána