30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] stání vs. zastavení  (Přečteno 5810 krát)

kenjirocz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
[?] stání vs. zastavení
« kdy: 01 Července 2015, 12:02:31 »

Tak mi dorazila výzva k zaplacení odpustku 400,- , protože "volný jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy" atd.
Čas přestupku 11:00, žádný časový interval.

Moje předpokládaná strategie:

1. ignorace odpustku
2. pokud dorazí žádost o podání vysvětlení - napráskat sebe
3. argumentovat, že nešlo o stání, ale zastavení (3 metry pro oba směry jízdy v tomto případě dodrženy), složení nákladu zabralo 20 minut

Moje dotazy jsou následující.
- čekat na fázi 2 (podání vysvětlení) nebo preventivně poslat 59. den od přestupku udání sám na sebe (abych se vyhnul sprdeli) nebo se napráskat ve lhůtě 15 dnů?
- má argument o stání vs. zastavení šanci uspět při prvním projednání nebo to bude na delší dohadování (svědci, zaměstnání poblíž místa údajného přestupku)?

Diky za radu
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:stání vs. zastavení
« Odpověď #1 kdy: 01 Července 2015, 14:21:32 »

malé vylepšení, nejednalo se ani o stání, ani o zastavení, ale zastavení vozidla, což? ;)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:stání vs. zastavení
« Odpověď #2 kdy: 01 Července 2015, 14:45:51 »

Přesně tak, zastavení vozidla s případným svědkem je nejlepší. Každopádně nemá cenu napráskávat sama sebe v té lhůtě 15 dnů, to už je lepší těch 59, nicméně bych čekal až na případnou výzvu k podání vysvětlení.
IP zaznamenána

kenjirocz

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:stání vs. zastavení
« Odpověď #3 kdy: 01 Července 2015, 16:15:26 »

a nemůžou mě při projednání začít popotahovat, že vozidlo nebylo označeno například trojúhelníkem? předpokladám, že to městská opice nafotila ze všech stran... případně se začít vyptávat na důvody "zastavení vozdila"...

jen tak pro zajímavost - pokud je svědek ze zahraničí a povolal bych ho k projednání přestupku - lze vymáhat náklady na cestu a ubytování?
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:stání vs. zastavení
« Odpověď #4 kdy: 02 Července 2015, 00:34:57 »

a nemůžou mě při projednání začít popotahovat, že vozidlo nebylo označeno například trojúhelníkem? předpokladám, že to městská opice nafotila ze všech stran... případně se začít vyptávat na důvody "zastavení vozdila"...

trojúhelník byl v bezpečné vzdálenosti, takže na fotce vozidla nebyl vidět. A proč vozidlo zastavilo? Vím já? Sem snad kurva mechanik, či co?  ;)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:stání vs. zastavení
« Odpověď #5 kdy: 02 Července 2015, 09:26:21 »

A pokud auto netvoří překážku provozu, tak by tam ani trojúhelník být nemusel.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:stání vs. zastavení
« Odpověď #6 kdy: 02 Července 2015, 19:07:14 »

Bůh ví, jak měřili vzdálenost, aby to nebylo stylem "Hele Franto, tak to odkrokujem." :D

S tou překážkou nevím, aby se nesnažili naroubovat nedostatek místa -> překážka provozu.
IP zaznamenána