30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni  (Přečteno 5944 krát)

punkac

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni
« kdy: 11 Června 2015, 22:28:24 »

Zdravim,

rad bych poprosil o radu jako postupovat v nasledujici situaci:

Pravdepodobny precin: zastaveni vozidla na zakazu zastaveni. Protoze v danem miste zadny takovy neni, tak mysli nejspis v dobe blokoveho cisteni :)
Prisla vyzva k uhrazeni urcene castky. Precetl jsem si, ze takovou vyzvu je nejlepe ignorovat. Bohuzel provozovatelem vozidla je osoba blizka, kterou bych nerad vystavoval stihani pro jiny spravni delikt, takze tato vatianta se mi moc nelibi. Zas je tu teda sance, ze nic dalsiho nebude.

Varianty, ktere me napadaji:
1. Ignorovat. (hrozi stihani za SprDel s osobou blizkou, kterou tomu vystavovat nechci)
2. Zaplatit - jedna se o pomerne smesnou castku 400 Kc, ktera k tomu vybizi, ale o to prave jde. No moc se mi do toho nechce.
3. Osoba blizka me nabonzuje a tento udajny precin si vyresim sam ve spravnim rizeni.

Zajimalo by me predevsim jake mam sance ve spravnym rizeni u tohoto typu prestupku? Stani na prenosnem zakazu zastaveni. Mam ocekavat, ze to maji vsechno radne zkokumentovane nebo bude stacit argumentovat napriklad tim, ze jsem zaparkoval a zadna znacka tam urcite nebyla? Nebo napr. ze vozidlo bylo porouchane atd...

Predem diky za rady.
« Poslední změna: 11 Června 2015, 22:30:31 od punkac »
IP zaznamenána

Svobodný Ovčan!

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 269
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni
« Odpověď #1 kdy: 11 Června 2015, 22:44:44 »

Nahore v hledacku hledejte

Helmu, japonec, mrtvej helmut a pod...  :)
IP zaznamenána

punkac

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni
« Odpověď #2 kdy: 11 Června 2015, 22:59:53 »

Diky, tuhle variantu jsem se samozrejme docetl. Nicmene spis by se me zajimala ta moje 3. varianta. Jestli mam v tomto pripade dobre sance ve spravnim rizeni nebo je to blbost a akorat dostanu maximalni sazbu (2500 + spravni?) a radost z toho nebude zadna :) Moje argumenty pro tuto variantu: nebudu tim otravovat provozovatele a vyzkousim si spravni rizeni pro pripad, ze dojde v budoucnu na neco horsiho, kde uz jde o papiry...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni
« Odpověď #3 kdy: 11 Června 2015, 23:26:13 »

Tohle je vždy loterie. Tyto případy se vyhrávají většinou tím že monocajti udělaj chyby při dokumentaci, správní orgán udělá  fůru chyb,  a celé se to díky těm chybám a kolečkům odvolávání dopracuje do prekluze nebo to prostě kvůli přetíženosti orgán vzdá při prvním odporu. Zaručit výhru takhle dopředu prostě nelze.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni
« Odpověď #4 kdy: 12 Června 2015, 00:39:03 »

...... vyzkousim si spravni rizeni pro pripad, ze dojde v budoucnu na neco horsiho, kde uz jde o papiry...
Jestli máš nějakého kámoše mimo ČR, tak to hoď na něj a nech si napsat zastupování. Tím si užiješ a když prohraješ, tak to nebolí. Zatím jsem neslyšel, že by úřad něco vymohl mimo ČR. A ideální je udat správné příjmení a mírně nesprávné jméno, tak aby pošta předala, když je ochota převzít, ale dalo se později říct, že adresát neexistuje.   
IP zaznamenána

punkac

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni
« Odpověď #5 kdy: 12 Června 2015, 16:42:26 »

Dekuji za rady. Zkusit primo zpochybnit, ze se vubec nejaky prestupek stal tedy moc nedoporucujete? Napr. kdyz jsem tam parkoval, tak tam rozhodne zadna znacka zakaz zastaveni nebyla, pripadne byla nevhodne umistena atd... Jako, ze v okoli ruzne sazely tyhle znacky jsem si vsiml ,ale snazil jsem se na nich neparkovat, tak mi to cely prijde nejaky divny.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2015, 18:23:08 »

Máte šanci, jen když velmi přesvědčivě dokážete, že bylo mimo Vaše možnosti zjistit, že nějaké čištění proběhne.
http://30kmh.cz/index.php?topic=1554.0
IP zaznamenána

punkac

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni
« Odpověď #7 kdy: 14 Června 2015, 11:45:43 »

Ok, dekuji za doporuceni, zaridim se podle nich ;) Jeste bych se zeptal. Dodatkove tabulky vyznacujici dobu platnosti zakazu stani byly obcas prelepeny novym papirem s aktualizovanou dobou platnosti zakazu stani. Je toto akceptovatelne (obyc papir vytisteny na tiskarne) nebo takto znacka vypadat nesmi a dalo by se to pouzit?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni
« Odpověď #8 kdy: 14 Června 2015, 15:10:28 »

Řekl bych, že to orgány u přechodných doplňkových  informací podrží, neb účelu bylo dosaženo.
A navíc Vy to ani nevíte,když jste se tím neřídil.
Obecně o této problematice najdete na :
http://www.osbid.org/index.php?t=article&n=clanek-odtah-vozidla-pri-blokovem-cisteni-70
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Vyzva - parkovani pri blokovem cisteni
« Odpověď #9 kdy: 15 Června 2015, 23:59:10 »

U blokovýho čištění je dobrý si preventivně zadokumentovat značky ihned po umístění - velmi často komunikace kašlou na minimální lhůty a taky na technické normy provedení značek a tak v 80 % případů jsou značky neplatný. Když máte tuto průpravu, můžete si parkovat kde chcete a ouřad odpálkovat neplatnou značkou…
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky