30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Pásy + sjeté gumy - videozáznam  (Přečteno 8429 krát)

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Pásy + sjeté gumy - videozáznam
« kdy: 22 Června 2015, 23:59:36 »

Zdravíčko vážení,
stalo se mi už 26.10 14 že jsem si tak jel bez pásů po městě a najednou za mnou vyjeli policisté a fízlačka div nevypadla z okna jak mě natáčela na video......po zastavení na mě ještě vytáhli sjeté gumy, tak jsem jim slušně řekl že to budu řešit ve správním a nashle. Záznam jsem nepodepsal, k ničemu se nevyjádřil.
Asi v půlce února mi přišel příkaz, ve kterém bylo datum přestupku prej 24.9 (nevím kde jsem tou dobou byl, ale ani tomu jejich záznamu o přestupku ten datum neodpovídal)....už to byl první důvod pro podaní odporu, protože formálně je to přece nesmysl....nehledě na to že nebudu tolerovat že mi fízl kopne do gumy, řekne že je sjetá a pak mi za to přijde pokuta. Nahlédl jsem do spisu, v něm samozřejmě hovno: oznámení o přestupku, video a hotovo.

Chlap si mě pozval na pohovor,(všichni na úřadě jsou strašně vpohodě a usmívají se) kde jsem všechno zapřel, řekl že sjeté gumy jsou nesmysl a že na videu chybí datum a tím pádem může být dva roky staré a nebo klidně ze včerejška..fízlové shodně  tvrdili že mě jasně viděli jak jsem jel nepřipoutaný, přitom na moji otázku jestli si pamatuje barvu mého auta (jasně žluté) odpověděl že ne. Věc se má aktuálně tak, že řízení o gumách zastavili, a za pásy mi nechali původní 2k + litr za SpR...

Chtěl bych od Vás jenom poradit co všechno napsat do toho odvolání...napadá mě hromada věcí, že z důvodu formální chyby úřadu v příkazním  řízení  jsem nucen platit poplatek za správní, že se na úřadě nezachazí s podklady pro vydání rozhodnutí dle nejlepšího vědomí a svědomí a že úřad je nedůvěryhodný. Tvrdit že fízl který si nepamatuje jasně žluté auto si asi těžko bude pamatovat jak jsem jel nepřipoutaný, že video bez data je nesmysl, že jim pošlu video jak běhám po ulici a budu tvrdit že je přesně z tohoto data a hodiny. Pak mě ještě napadla absence materiálního znaku (pásy) ale to oni už v tom rozhodnutí mají copypastovanou tu sračku o veřejném zájmu na tom aby lidi neumírali nebo co.

Krom jiného, policajtka si sebou k výslechu přinesla záznam o přestupku a všechno z něho četla (blbec jsem to neuvedl do žádného protokolu)....

Tak jenom jestli by Vás někoho něco k tématu nenapadlo.......díky moc...:)
IP zaznamenána

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Pásy + sjeté gumy - videozáznam
« Odpověď #1 kdy: 23 Června 2015, 00:02:48 »

Jo, a ještě k tomu odvolání.....že mi zastaví část řízení a sankce zůstane stejná + poplatek mi taky napřipadá uplně kosher
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy + sjeté gumy - videozáznam
« Odpověď #2 kdy: 23 Června 2015, 01:14:43 »

Ústní jednání tedy proběhlo? Výslech svědků byl? Byl jste u toho?
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Pásy + sjeté gumy - videozáznam
« Odpověď #3 kdy: 23 Června 2015, 02:00:54 »

Nedalo by se z toho videa nějak dokázat, že nebylo září ? Např. 24.9. bylo v ČR cca 16C, zatímco 26.10. bylo 11C.
http://www.in-pocasi.cz/archiv/archiv.php?historie=24-09-2014&stanice_kraj=0&klima_kraj=0
Nebo nějaký záznam od těch policistů, zda měli všichni "službu" 24.9. = středa, zatímco 26.10. byla neděle ?
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 074
    • Zobrazit profil
Re:Pásy + sjeté gumy - videozáznam
« Odpověď #4 kdy: 23 Června 2015, 08:22:16 »

Mě k tomu navíc napadlo:

- vyžádejte si digitální kopii záznamu z kamery, uvnitř datového proudu by měl jít najít datum (ne datum vytvoření souboru) - pokud vím, digitální kamery přidávají časové značky (podle času nastaveného v kameře) do datového proudu
- podle polohy slunce nebo stínu a času lze určit datum (ale postup neznám, snad na http://kalendar.beda.cz/vypocet-ekliptikalnich-souradnic-slunce)
- pokud jsou viditelné stromy, podle barvy listů by mohlo jít určit období
IP zaznamenána

daawer

  • Příspěvků: 11
    • Zobrazit profil
Re:Pásy + sjeté gumy - videozáznam
« Odpověď #5 kdy: 23 Června 2015, 09:42:51 »

Jojo, výslech svědků proběhl, byl jsem u toho, policajti si nic nepamatovali, jednoho jsem se ptal na barvu auta a nevěděl....zato si přesně pamatovali že jsem jel nepřipoutaný...

k tomu datu...já jsem se špatně vyjádřil na příkazu bylo září, podal jsem odpor a u ústního jednání se už řešil říjen (který je v celém spise) jde o to že vlivem chyby úředníka jsem nucen teď platit za SpR 1000Kč...(protože 24.9 jsem samozřejmě nic nespáchal a odpor jsem podat musel).

Krom toho že na videu je vidět osoba asi 0,2s a úředník mě prostě poznal :D :D Na videu neni žádné datum, označení nic, prakticky je to bez komentáře, takže to považuju v podstatě za bezpředmětné....

Hlavně nejsem právník, takže neumím odvolání ani napsat ale jsem tak nasranej, že jim tam něco pošlu ať už je to cokoliv, potřebuju toho jenom vědět co nejvíc! :D
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 649
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Pásy + sjeté gumy - videozáznam
« Odpověď #6 kdy: 23 Června 2015, 22:22:52 »

Můžete podat tzv. blanketní odvolání, je tu na to vlákno, tak se mrkněte, vyžádejte si tam ať úřad určí lhůtu k dodání podkladů a dostanete tak dva týdny navíc.

Zatím máte svědky co stojí za hovno protože nepoznají auto ani řidiče ale určitě ví že nebyl připoutanej, úřední záznam není důkaz (na to máte judikáty) a podivnej záznam kde taky není nic vidět. A úřad dělal botu.

Samozřejmě materiální aspekt, tam budou zase blábolit kraviny. Na to je tu tuším dobrý případ kdy se hádali s úřadem že nepřipoutáním můžete ublížit leda sobě, tak jaký kecy o zájmu společnosti (kór jestli to byl rovný přehledný úsek s nulovým provozem), můžete se inspirovat.

A pokud vám nedali lhůtu na seznámení s podklady k rozhodnutí, tak porušení SŘ, tam to kraj shodit MUSÍ.

Ze srandy si požádejte ještě teď o kopii spisu, protože když tomu nevyhoví, tak máte další bod. Asi se to nestihne, ale do příště, todle by měl kraj shodit a pak to bude zase pokračovat.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Pásy + sjeté gumy - videozáznam
« Odpověď #7 kdy: 24 Června 2015, 13:06:32 »

daawer:
Když budete chtít tak asi budu mít čas se na to podívat. Na odvolání budu potřebovat do zprávy spis (někam nahrát a poslat odkaz) a do kdy je lhůta na odvolání.
IP zaznamenána