30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Příkaz - osoba zemřelá je mladší než řidič  (Přečteno 36509 krát)

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Já tam toho mrtvého vidím také.  :) A nevypadá moc dobře.
Toho řidiče Vám udala Vaše osoba blízká a Vy nemáte důvod jí to nevěřit (respektive jí věříte víc než nějakému zmatenému pozůstalému). Také jste jí (osobě) kladl na srdce, že pokud auto někomu půjčí, tak musí mít jeho identifikaci. Takže vy jste splnil, co je žádáno a nechť se orgán řídí platnými zákony.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Zdravím, dorazilo Vyrozumění o možnosti vyjádřit se k podkladům pro vydání rozhodnutí o SPRDEL na termín cca za 14 dní.
Kdy je vhodné podat námitku podjatosti? Nyní nebo až několik dní před možností vyjádřit se?

Bude někdo ochoten později se mnou zkonzultovat odvolání? Díky.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Námitku podjatosti můžete klidně podat až na tom jednání, mají rozhodnutí už připravené a trochu je to rozhodí. A to odvolání tady samozřejmě probereme. Mohl by to být dobrý případ jak orgán nutí majitele, aby udal osobu blízkou a ten ze zoufalství vymýšlí skopičiny s mrtvolami. Třeba se jim nebude chtít riskovat Ústavní soud.
Ještě by bylo dobré požádat o originální soubor té fotky, patrně bude kvalitnější než je kopie a úřad si to nechává v záloze.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Diky. A jak si rict aby mi poslali original v digitalni podobe do DS? InfZ? Jak to specifikovat?
Na to vyjadreni k podkladum se mi moc nechce, ale pokud muze mit nejaky prinos tak se tam zajdu nachytrit.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Na něčem musí ten úřad to své tvrzení stavět.
K tomu originálnímu souboru tu už proběhlo toto :

http://30kmh.cz/index.php?topic=1668.msg14322#msg14322
http://30kmh.cz/index.php?topic=493.msg9187#msg9187

Považuji to za dobrou šikanu úřadu, Vám by také nějakou kopii na papíře neuznali. Ten zdrojový soubor by měli mít v počítači, když umí vytisknout fotku. Nebo ho mají měštáci, jestli posílají podklady papírově.
Ale stejně tak to může být dobrý bod v odvolání.

Stejně si myslím, že na té mrtvole se to v tomto případě nedá vyhrát, všichni výše to rádi podrží, takže bude třeba včas otočit a zastrašovat je tím Ústavním soudem kvůli tomu, jak nutí osoby blízké k vzájemnému udávání. Pak je šance na to, že to dají k ledu, v sázce je pro ně příliš mnoho (Vašich pár tisíc proti stovkám milionů).
 
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Při tom vyjadřováním se k podkladům rozhodnutí je tedy nejlepší si v klidu projít spis, omrknout fotky a pak v jakém přesně momentu předat Námitku podjatosti?
Je vhodné navrhnout nějaké důkazy či jiné návrhy? Je vhodné si zvolit zmocněnce nebo podpůrce dle §45 ObčZ?
Díky.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Námitku podjatosti lze podat kdykoliv i ústně do protokolu. Vhodné je být předtím s úřadem ve sporu - např. Vám odmítnou ten originální soubor = jsou zaujatí a chtějí Vás udělat za každou cenu, tak Vám brání v obraně. Nebo se nevinně zeptáte, kam jdou vybrané pokuty a po sdělení, že do rozpočtu obce, tak rozhořčeně zvoláte - to, ale potom nemůžete být nestranní... a šup tam s s podjatostí. Jinak údaje o mrtvole Vám sdělila osoba blízká a neměl jste důvod pochybovat. Pokud Vás přesvědčí, že to nemůže být pravda, tak se pokusíte zjistit pravdu. Aby z toho nakonec nebyl milenec.  >:(
Jo a toho podpůrce Vám uznají, stačí jim ukázat ty papíry na hlavu.  :)
« Poslední změna: 24 Července 2015, 18:54:23 od kverulant »
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Neslýchané!
Při seznamování se s podklady pro vydání rozhodnutí ve správním řízení mi paní úřednice sdělila, že máme dvě možnosti:
1/ seznámíte se s podklady, pojedeme dále správní řízení a pak vám přijde rozhodnutí na těch +-2tisíce (ne, že správní úřad po mém vyjádření ještě vše posoudí a rozhodne. prostě přijde pokuta!!), nebo
2/ vše nyní vrátíme na začátek a vy zaplatíte teď na místě tu určenou částku a tím to bude ukončeno.

Docela mi zejména tím bodem 2/ vyrazila dech (i když i u 1/ je husté, jak veřejně předjímá již před mým vyjádřením výsledek). Předpokládám, že takovéto návrhy dle 2/ nemají žádnou oporu v zákoně. Jednou započaté správní řízení o SPRDEL nejde přece anulovat dodatečným zaplacením určené částky? Nebo se mýlím?

Zasloužili by za toto vytahat za uši. Myslím, že jednak v námitce podjatosti, tak poté v odvolání. Jak byste to obrátili proti nim vy? Díky.

Ke konkrétním podkladům, co mají/nemají případně přes SZ.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil

vzhledem k tomu, že si orgána vždy nahrávám, bych se jí optal zda chce být na internetu, trestní oznámení, stížnost nebo všechno dohromady :)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Vypadáte bojovně. Tak zvažte možnost, že budete naoko spolupracovat a necháte si znovu zaslat něco ve smyslu vyřčeného, jako že když zaplatíte určenou částku, tak bude vše v poho. A potom to rozmázněte u nadřízeného orgánu (ministerstvo) jako pokus o vydírání, korupci, úplatek atd. podle toho, co se z toho dá vyčíst.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Dle jejích slov jsem měl pouze na místě možnost ještě doplatit odpustek. Po tom co jsem požádal o přiměřenou lhůtu na vyjádření k podkladům, tak již ne  :)
1) Ve vyjádření jim to popíšu - nebyly splněny zákonné podmínky pro srpdel a úředník navrhoval při seznámení se s podklady vyřešit zahájené správní řízení navrácením "na začátek" a úhradou určené částky, což je v rozporu se zákonnou úpravou.
2) V podobném duchu popíšu v námitce podjatosti kromě podjatosti celého orgánu.
3) Myslím, že bych měl podat i trestní oznámení dle vzoru jkrause.

Souhlasíte?

IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

To trestní oznámení bych tam zakomponoval do té odpovědi jako možnost. Něco v tom smyslu, že když se nebudou držet litery zákona, tak se to dá řešit i takhle. Když Vám nedají jinou = lepší možnost.
IP zaznamenána

macoch

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 301
    • Zobrazit profil

Ať to ale nekvalifikují jako vydírání. Osobně podobné věci formuluji jako upozornění na skutečnost, že protiprávní postup může zakládat trestněprávní odpovědnost.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Tak zatím jsem poslal:
1) námitku podjatosti se zdůvodněním od jkrause na celý magorát a také na konkrétní úřednici, která svojí nabídkou na zaplacení určené částky v rámci běžící sprdele jasně ukázala, že jde jen o plánovaný výběr penízků do rozpočtu
2) trestní oznámení ke státnímu zastupitelstvu opět dle jkrauseho vzoru s podezřením na spáchání TČ podvodu, kdy se chtěli obohatit na můj účet a zneužití pravomoci úřední osoby z důvodu nezákonného postupu (oboje zdůvodněno požadavkem na úhradu určené částky v již rozjeté sprdeli)

Ke konci týdne to bude 10 dní, co mi něco přistálo do datovky, tak jsem zvědavý. Tipuju to na PČR, že neshledali důvody pro zahájení stíhání.

Co myslíte vy? Máte předem nějaká doporučení?
Pak to zde vyvěsím.
IP zaznamenána

dmitrijsadlo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 220
    • Zobrazit profil

Ahoj, v datovce jsem našel:
1) Sdělení ředitelky magorátu k námitce podjatosti - nebyla uplatněna bezodkladně (tj. dle nich ihned po doručení Příkazu).
2) Usnesení, že úřednice není vyloučena, s hlavním důvodem, že podání trestního oznámení na ní není dostatečným důvodem. Možnost odvolat se do 15 dní.

Co byste navrhovali dál? Je tu nějaké fajn odvolání na podjatost?

Mám to sem naskenovat?
Díky
IP zaznamenána