30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Muze MP merit z jedouciho auta?  (Přečteno 13603 krát)

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Muze MP merit z jedouciho auta?
« Odpověď #15 kdy: 10 Června 2015, 21:34:34 »

Můžete zkusit foukat jenom jako - že to mají ucpané, máte slabé plíce, prostě to nejde.

Drager umožňuje nafoukat i postupně (alespoň podle návodu). Nedávno jsme to tady rozebírali - jezdit na krev není chytré protože z drageru odečtou 0,24 promile ale z krve jen 0,05 + odbourávání cca 0,1 prom/hod. Čili vyplatilo by se jet na krev jedině kdyby to mělo trvat 2 hodiny...a takové místo v ČR asi není.....

Samozřejmě - pokud máte v sobě jedno pivo po obědě a drager vám naměří 2 promile má to smysl, ale pokud drager naměří nějakou reálnou hodnotu je to kontraproduktivní.
« Poslední změna: 10 Června 2015, 21:36:16 od pk202 »
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 188
    • Zobrazit profil
Re:Muze MP merit z jedouciho auta?
« Odpověď #16 kdy: 11 Června 2015, 07:53:48 »

Drager jde profouknout pomerne velmi snadno, snad jedine ze by nekdo nevydrzel celou dobu s jednim vydechem. Ale pokud ten aparat umoznuje nafoukat postupne, jak psal pk202, tak smula. Ikdyz mozna by slo pri postupnem nafoukani dat serii hlubokych vydechnuti, zamumlat cosi o steracich, pak pozadat o opakovane mereni a dat melke vydechy a rozdil v mereni tam bude. Zkouseli jsem v praci s kolegy oblbovat levne dychaci aparaty (nepotrebuji tak dlouhy vydech) a dosahovali jsme znatelnych rozdilu... Chtelo by to jeden aparatek na testy  ;) Ale to uz se v tematu vlakna dostavame do sekce alkohol.
« Poslední změna: 11 Června 2015, 07:55:33 od MS02 »
IP zaznamenána

Derek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 134
    • Zobrazit profil
Re:Muze MP merit z jedouciho auta?
« Odpověď #17 kdy: 18 Června 2015, 23:31:20 »

Tak jsem se dockal vyrizeni sveho dotazu podle InfZ z Kongresove, mile prekvapen, ze to odbavili behem asi tri dni a vsechno ciste emailem (zaslani zadosti, i jeji vyrizeni).
Seznam useku odpovida tomu, co tu postnul lubos a co visi i na webu mestaku.

Napada me k tomu jeste teoreticky dotaz prave k tem usekum, jestli uz to nekdo zkoumal bojem hloubeji.
Nezkousej to MP hrat tak, ze staci aby oni s mericem byli v tom useku?
A nebo jestli ma nekdo overene a vlak nejede pres to, ze dokud nejsem v tom danem useku schvalenem PCR, tak muzu letet klidne trista z mista a oni jsou na to kratci...

Ergo tedy ze zmereny vehikl se musi v okamziku mereni (fotky) nachazet v miste, ktere lezi ve schvalenem useku pro mereni.
IP zaznamenána

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Muze MP merit z jedouciho auta?
« Odpověď #18 kdy: 19 Června 2015, 09:41:54 »

Mám za to že měřený vehikl musí být v "okamžiku spáchání domnělého přestupku" v místě schváleném PaChy.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Muze MP merit z jedouciho auta?
« Odpověď #19 kdy: 19 Června 2015, 20:23:51 »

Zde soud velmi pečlivě posuzuje, zda bylo měřeno ve schváleném úseku.
http://www.nssoud.cz/files/SOUDNI_VYKON/2011/0042_1As__110_20110908074728_prevedeno.pdf
IP zaznamenána

AnderN

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Muze MP merit z jedouciho auta?
« Odpověď #20 kdy: 26 Června 2016, 22:26:15 »

Update z Brna -- dneska jsem si kladl stejnou otázku, kterou začalo tohle vlákno. Nedělní odpoledne, všude klid, jen v Brně na Lesné ho narušuje MP s Octavií, která má na palubě nainstalovaný RAMET AD9C. Opičáci dělali ramena na vrahy, kteří přijeli například vyhodit odpad ke sběrnému místu nepřiměřenou rychlostí 56 km/h (po odečtu), co jsem vyrozuměl z jedné debaty.

Jedna věc mě ale trkla -- oni totiž jednoho řidiče pronásledovali až do naší ulice, kde ten člověk zaparkoval, a teprve tam to s ním začali řešit. Jenže ona ta ulice nepatří městu, celá komunikace je majetkem soukromého subjektu. Má to různé následky, jako že tady město neprohrnuje cestu v zimě, neprobíhá tady blokové čištění apod. Mimo jiné tady MP neřeší chybné parkování. No a tak mě napadlo, jestli takové řešení přestupku na soukromém pozemku není v rozporu s platnou legislativou. Kdyby mi takhle vjeli až na zahradu, taky by to přece nebylo OK. Co vy na to?
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 311
    • Zobrazit profil
Re:Muze MP merit z jedouciho auta?
« Odpověď #21 kdy: 27 Června 2016, 01:35:40 »

Dokud jsou na veřejně přístupné pozemní komunikaci, je vlastnictví pozemku irelevantní (platí jak pro možnost policie tam vjet/operovat, tak pro povinnosti plynoucí ze ZPPK). Pokud by při následném řešení např. nějakého podezření z přestupku, který se měl stát na PK, chtěli vjet/vstoupit na soukromý pozemek (už mimo PK), tak musí splnit podmínky podle § 40 PolČR (což u dopravní buzerace obvykle nepadá v úvahu) nebo se musí jednat o veřejné prostranství.
IP zaznamenána

mcsoap

  • Příspěvků: 606
    • Zobrazit profil
Re:Muze MP merit z jedouciho auta?
« Odpověď #22 kdy: 27 Června 2016, 11:31:39 »

S tím dýcháním, neplatí náhodou, že můžete odepřít orientační dechovou zkoušku a žádat rovnou o odběr krve? Velký postih je jen pokud prostě odmítnete podstoupit test na přítomnost alkoholu v dechu-krvi úplně. Nevýhoda je, že k místu odběru musíte jet s nima a pak vás poserou a zpátky už vás nedovezou.
IP zaznamenána