30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Varianta Helmut  (Přečteno 14278 krát)

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Varianta Helmut
« kdy: 07 Června 2015, 02:42:03 »

Ahoj všichni. Jsem boha pustím začátečníkem v tomto našem společném boji. Toto fórum mám načteno oběma směry od začátku do konce. Zatím jsem neměl tu čest použít žádný postup, zde probírany, i když přiznám se se trošku snažím a malinko se těším, až změřím síly s chobotnici.Zatim, možná je to dobře, nic. Mam takovou myšlenku ohledně varianty Helmut. Dnes přibyl článek na DF ohledně této problematiky s tím, že pisatel použil pana Helmut a zároveň kolegu s poštovní schránkou v Německu. Napadá mě jednodušší řešení a čekám, jak mi to rozstrilite. Přijde výzva na vypalne, zaplať, nebo bonzni. Boznu pana Adolfa Strassera, německého obcana aktuálně bydlištěm u mne, pac je tu služebně a je to kámoš. Tedy prosím o doručování na adresu mého bydliště. Přijde příkaz. Ve schránce výzva od pošty. Fikce. Buď to hodí do schránky, nebo ne. Když jo, tím líp, když ne, samozřejmě si mezi tím zjistím, kdo to posílá. Pan Adolf pošle dopis. Topry ten. Já se psisnafala, se jsem v tu dobu auto sidila. Usnafam, se jsme spáchala psestupek. Bitte o tohoto data mi doručuje poštu na místo mecho wohnung, Himmlerstrasse 88, Berlín. Tak. A teď mě uvažování: Řidiče jsem nahlásil a ten se přiznal. Tím pádem Sprdel nichts. A podle mě logiky to pro mě padá a úřad už bude komunikovat jen s panem Adolfem. S jakým výsledkem, to už je jejich boj. Ve zkratce. Myslím si, že je zbytečné řešit někoho se schránkou v Německu, když se to dá jednoduše ošetřit takto. Ale je to jen můj nápad začátečníka. A teď prosím vaše munice. Díky. M.
IP zaznamenána

swenak

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 678
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #1 kdy: 07 Června 2015, 06:45:58 »

Mám zanto, že to už tady je popsáno a pokud vím, i realizováno s tím, že pak se kámoš vrátil do domoviny a již mu nejde doručovat.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #2 kdy: 07 Června 2015, 10:35:18 »

Dej si vyhledat "Helmut" a dostaneš přes 40 odkazů. S variantami Helmut co bydlí u Tebe, Helmut na cestách, mrtvý Helmut, Helmut co pošle Plnou moc, hluchoněmý Helmut.... Podobné jsou varianty Japonec, Rom a Ukrajinec. Dál lze rozvíjet na Helmutova firma, Helmutova firma v likvidaci ....
Je to vše o tom splnit věrohodně práskací povinnost a zároveň udělat to sousto pro úřad obtížně stravitelné. A odvozuje se to od Tvých preferencí a možností. 
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #3 kdy: 07 Června 2015, 15:30:09 »

Děkuji pánové!
Možná, že jsem to už tady opravdu někde zachytil. Jen jsem všechny ty příspěvky tady zhltal v relativně krátkém čase najednou a nemám takovou mozkovou kapacitu, abych je všechny "udrzel".  Mam teď rozpracování takový tahák. Vycuc paragrafu k jednotlivým situacím od kontrolní kontroly až po správní řízení. Sestridenych tak, aby se daly jednoduše například v autě najít a použít. Pak to sem určitě hodím. V plánu je i "brozurka" do mobilu.
Jinak dnes jsem se dozvěděl, že přítelkyně dostala pozdrav ze Židlochovic. Takže se mi konečně splnil sen "zahrát si se samotným Prachenskym" a můžu se vesele pustit do praktické realizace zdejší osvěty. Nemohu popřít to, že se těším. Bude to mě první představení, ale každý jednou začínal... Ještě jednou díky za reakce výše. M.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #4 kdy: 07 Června 2015, 18:04:59 »

Helmut upgrade:
Herr Strasser nejdřív pošle že jeho Tschechisch nicht gut a žádá o překlad všech dokumentů a vedení řízení in Deutsch.
Němci jsou státem uznávaná menšina a tak na to má nárok.

Úřad musí na své náklady zajistit překlad a nebude se mu chtít a radši to zahodí.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #5 kdy: 11 Června 2015, 23:47:39 »

Ruská je tam taky. Hmm, snail mail nevyšel, ale tohle má potenciál  ;D
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

lubos

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 85
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #6 kdy: 12 Června 2015, 10:17:46 »

V tom upgrade vidím problém v tom že ten kdo se domáhá jednání v jiném jazyce jako příslušník národnostní menšiny musí být občanem ČR.
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2015, 10:39:38 »

V tom upgrade vidím problém v tom že ten kdo se domáhá jednání v jiném jazyce jako příslušník národnostní menšiny musí být občanem ČR.

Právo Evropského společenství obecně občanům jiných členských států EU dává stejná oprávnění jako tuzemcům – ohledně užívání jazyků před úřady a soudy, to potvrdil Soudní dvůr mimo jiné rozsudkem Bickel a Franz - viz Rozsudek C-274/96 ze dne 24.11.1998, I-07637, kde německý turista a rakouský řidič byli pohnáni před soud v dvoujazyčné italsko-německé oblasti Trentino-Alto Adige (jižní Tyrolsko) za porušení zákazu dovozu zbraní, resp. řízení pod vlivem alkoholu. Oba se domáhali řízení v němčině. To však italské právo v této oblasti zaručovalo pouze příslušníkům místní německy hovořící menšiny.
« Poslední změna: 12 Června 2015, 20:31:50 od vvvvvv »
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #8 kdy: 28 Dubna 2016, 19:46:35 »

Zdravím kolegy ve zbraní. Tak tu mám další posun v mém pripadu. Teda v případu kolegy, který za něj řeším. Potřeboval bych trochu nasměrovat.  Zkusím ve zkratce:
7/2015 zmereno 61kmh automatickým radarem.
8/2015 výzva k úhradě nebo bonz.
Nabonzovan Helmut s označenou schránkou.
10/2015 dopis od úřadu, že pošta vrátila, pac tam Helmut nebydlí. Žádali o upřesnění adresy.
OdeslanaOdeslána odpověď s potvrzením adresy, s schránka je řádně označena, tak ať to zkusí znovu.
Týden na to Helmut odeslal přiznání a plnou moc na mě, pac je stále na cestách a navíc nerozumí česky.
Až doposud nic. Nic u Helmuta ani u mne ve schránce Dnes kolega hlásí dopis z úřadu, sprdel s tím, že se nepodařilo kontaktovat Helmuta.
Sranda je, že a) dopis převzat minulý čtvrtek a ten blbec mi to řekl až teď. b) dopis vrazila postacka jeho bratrovi, jen tak, bez identifikace, jen proti podpisu.
Takže, predpokladam, že zítra je poslední den na podání odporu. Je to tak?
Pokud odpor, jak silný je argument do budoucího odvolani, že Helmut se přiznal, ustanovil zástupce, toho nikdo nekontaktoval a rovnou sprdel?
Může být ve hře varianta mrtvy brouk a pak se vytasit s tím,  že o ničem nevíme, pac nebylo doručeno? Pripadne mi to jako silná karta, jenže když zítra podám odpor,  tak bylo doručeno a tím to padá.
Bude lepší to hrát na to, že neucinili všechny kroky, především nekontaktovali mne jako zástupce Helmuta?
V případě odporu rovnou zažádat o spis?
Potřebuji trochu postrcit. Kolega začal propadat skepsi, ale já rozhodně nechci házet flintu do žita.
IP zaznamenána

Behemot

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 653
    • Zobrazit profil
    • HW World
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #9 kdy: 28 Dubna 2016, 20:26:51 »

Pokud to pošta dala někomu jinýmu, tak má závadu v doručování.
IP zaznamenána
STICKERS-CZ - nekonformní samolepky a placky

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #10 kdy: 28 Dubna 2016, 20:29:54 »

Sprdel bez doručení oznámení o zahájení ani nezahájili. Viz správní řád - zahájení řízení. Já bych s tím počkal.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #11 kdy: 28 Dubna 2016, 20:36:07 »

Taky si myslím. Jenže oni neví, že nezahajili. Takže co bude následovat? Flastr za sprdel nedostanou. A co dál?  Nezavani to exekuci?
IP zaznamenána

PJ

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 286
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #12 kdy: 28 Dubna 2016, 20:39:45 »

Na odpor proti příkazu máte 15 dní.

ad "Týden na to Helmut odeslal přiznání" Pohlídali jste si termín 60ti dní? Jestli úřad dostal přiznání helmuta až po 60ti dnech poté co se dozvěděl o přestupku, dokáži si představit že mohl mít překlopeno na SprDel, protože vaše adresa byla nekontaktní (ať už kdovíproč) a nic jiného neměli.
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #13 kdy: 28 Dubna 2016, 20:56:19 »

Oni tam píšou. "můžete podat odpor do 8 dnů od doručení"
No, to bylo bicbič, než 60 dní. Cca po 3 měsících poslali tu žádost o potvrzení adresy Helmut a, pošta nedorucila. Obratem posláno potvrzení adresy a cca týden na to přiznání. Takže i oni sami řešili více než 60 dní "po"  Ha, že by uskok?
IP zaznamenána

darknessinside

  • Příspěvků: 114
    • Zobrazit profil
Re:Varianta Helmut
« Odpověď #14 kdy: 28 Dubna 2016, 21:00:23 »

Podle mně pak znovu zkoušeli dorucit, dokonce pisou, že pak zkoušeli psát Helmutovi i na trvalé bydliště do Helmutska. Ale ten druhý pokus nemohli stihnout dřív, než se Helmut přiznal. To určitě ne. Asi budeme Teda dělat mrtvého brouka. Ale o spíš požádat můžeme ne? Alespoň uvidíme, jak to s tím dopisovanim bylo.
IP zaznamenána