30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: osoba zesnulá  (Přečteno 18693 krát)

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #15 kdy: 19 Června 2015, 10:01:22 »

No budete se divit, ale zjistili. Třeba podle GO boxu. Asfinag při registraci nové krabičky chtějí OTP. Vozidlo je psané na firmu.
IP zaznamenána

Snowman

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #16 kdy: 19 Června 2015, 10:39:18 »

Identifikační údaje provozovatelů vozidel se předávají mezi členskými státy EU běžně, jsou na to EU předpisy. V Rakousku to funguje v zásadě jako u nás - výzva ke sdělení řidiče, pokud se nesdělí, zahájí sprdel.
Rozdíl je v tom, že pokud je uvedený řidič nekontaktní, v Rakousku to v zásadě hned nepřeklápí na sprdel, ale mohou od Vás chtít, abyste důvěryhodně prokázal, že Vámi uvedená osoba v uvedené době byla v Rakousku a že uvedené vozidlo skutečně řídila (např. svědky, smlouvou o výpůjčení vozidla, nájemní smlouvou apod.). Pokud to člověk zvládne, rakouské orgány většinouě tu skutečnost, že je osoba nekontaktní, nedávají provozovateli k tíži a nezahajují řízení o správním deliktu.
Většinou to ale rovněž podělají v těchto mezinárodních věcech na procesních věcech - dle dohody mezi členskými státy EU se musí do zahraničí domnělému přestupci (tedy osobě uvedené provozovatelem jako řidič vozidla) doručovat v jeho jazyce (tedy v češtině) a pokud to tak neudělají, je doručení neplatné a vše znovu.
Promlčecí lhůty na přestupky jsou v Rakousku dvojí - roční subjektivní (do roka od přestupku do musí platně zahájit řízení) a do tří let od přestupku pravomocně skončit.
IP zaznamenána

Lafayette

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 420
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #17 kdy: 22 Června 2015, 10:24:54 »


Zajímavej směr určitě. To by orgán musel být hodně zavilý, aby se snažil kontaktovat příbuzné DEATHMUTA když jim zároveň s napráskáním řidiče, svého dobrého kamaráda (ať je mu země, vzduch (při kremaci) lehká(ý) ) pošlete i jeho parte.
A časem se z toho může vyvinout zasílání fake parte na libovolně vymyšleného EUzemce. 

No, není zas tak mimořádné, že úřad kontaktuje příbuzné zemřelého (i když zatím to mám jen v Česku), aby si potvrdil, že v daný den opravdu nebožtík řídil auto v jejich obvodu.
IP zaznamenána

paty

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 636
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #18 kdy: 29 Června 2015, 00:50:06 »

Už vidím jak úřednice smolí Maďarštinu :D
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #19 kdy: 24 Srpna 2015, 18:06:23 »

Takže se pokusili deadmuta obeslat, jak na české adrese tak na rakouské adrese.Dokonce mi poslali s příkazem  i kopie vrácených obálek. Jediný problém je, že pochybila pošta při doručování na českou adresu. Na zásilce je napsáno,že deadmut nemá poštovní schránku na uvedené adrese, což není pravda a okamžitě jsem byl podat na poště reklamaci.
Z výše uvedeného vyplývá, že na mě uvalili sprdel a vydali příkaz.
Ted bych rád zkonzultoval další postup. Opravte mě jestli se mýlím.
 1. Podat odpor
 2. Zažádám o spis
 3. Dořešit reklamaci s poštou a prokázat pochybení
 4. Nasměrovat správní orgán k tomu, aby se dověděl, že helmut je dead a tudíž nemohl převzít poštu v Čechách ani  Rakousku, a že z něj přiznání nevymlátěj????
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #20 kdy: 24 Srpna 2015, 22:29:30 »

Já tam chybu nevidím.
Jen to asi chtělo to úmrtí nahlásit dříve, aby úřad nepřeklopil na sprdel. Takhle bude mít větší motivaci deathmuta zpochybnit.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #21 kdy: 24 Srpna 2015, 23:29:14 »

Těžko ho budou moc zpochybnit, když je po smrti a má i parte a zemřel náhle. Je logické, že nemohl být obeslán, když byl po smrti. Jen to rekomando do Rakouska mi pripadá jako podvrh.Ta obálka se dá celkem dobře vygooglit. Asi bych to dokázal během 20 minut vytvořit, kdybych měl zájem někoho upéct. Chybí na ní jakékoli razítko přijímací pošty, která to poslala zpět.
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #22 kdy: 15 Prosince 2015, 16:54:09 »

Mrtvý helmut. Sprdel zastaven :)
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #23 kdy: 15 Prosince 2015, 17:39:19 »

tak to je veliká krása :)
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 141
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #24 kdy: 15 Prosince 2015, 20:38:00 »

Nechť po zásluze odpočívá v pokoji :-)
IP zaznamenána

Martin623

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 468
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #25 kdy: 15 Prosince 2015, 21:40:44 »

Už začínám věřit,že jsem ho dobře znal. Minul jsem se zaměstnáním, měl jsem být herec :)
IP zaznamenána

Thom@s

  • Příspěvků: 436
    • Zobrazit profil
Re:osoba zesnulá
« Odpověď #26 kdy: 25 Února 2017, 18:47:14 »

Těžko ho budou moc zpochybnit, když je po smrti a má i parte a zemřel náhle. Je logické, že nemohl být obeslán, když byl po smrti. Jen to rekomando do Rakouska mi pripadá jako podvrh.Ta obálka se dá celkem dobře vygooglit. Asi bych to dokázal během 20 minut vytvořit, kdybych měl zájem někoho upéct. Chybí na ní jakékoli razítko přijímací pošty, která to poslala zpět.

Jaké jsou zkušenosti nyní l.p. 2017? Co je výhodnější?

1. počkat na zahájení Spdele a po oznámení o Sprdeli poslat parte - čili Sprdel zahájen nezákonně. Samozřejmě po kontrole spisu, kde bude kontaktní obálka označena z fatrlandu "verstorben".

2. v den konce 60-ti denní lhůty co má úřad na zjištění pachatele přestupku nahlédnout do spisu a v případě, že je tam záznam, že kontaktovali deadmuta spolu s obálkou "verstorben", potom neprodleně zaslat parte

3. jiný způsob

Dále, je pravda, že v případě, když  ve spisu nebude žádný záznam o pokusu kontaktovat deadmuta do 60-ti dnů od nabonzování provozovatelem tak má úřad smůlu a je v podstatě GAME OVER, protože neučinili žádné kroky ke zjištění pachatele?
« Poslední změna: 25 Února 2017, 20:19:03 od Thom@s »
IP zaznamenána