30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] nevzali řidičák  (Přečteno 9363 krát)

Kaiserslaut

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
[?] nevzali řidičák
« kdy: 01 Června 2015, 14:53:01 »

Zdar..
v noci jsem havaroval,,zbořil jsem značku..měl jsem něco upito..s autem jsem ještě popojel na lesní cestu,,a poté jsem usnul,,dopoledne zastavila u mého auta hlídka,,vše jsem jim vysvětlil nehodu atd..a následně jsem nadýchal 0,8-1,10,0,91...poté jsme jeli na krev..řidičák mi nevzali-jde poznat z krve že jsem požil před jízdou??..od nehody uplynulo 8 hodin a následně dech.zkouška...
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #1 kdy: 01 Června 2015, 15:14:53 »

Problém je v tom, že jste porazil značku (škoda třetí strany) a tím pádem jste měl nehodu nahlásit a neměl jste po nehodě požívat alkohol. Pokud je tam mezi tím 8 hodin...no byl jste možná v šoku a usnul jste a v noci jak Vám byla zima jste si zavdal z placatice....ale bude se to blbě obhajovat.
Vzhledem k tomu, že to může být i trestný čin, protože jste nadýchal přes promili a oni se mohou pokusit z lékařů získat nějaký odhad, kolik jste měl v době nehody což by musela bejt docela darda a jde už o vězení narvrdo. O papíry Vám jde zcela jistě minimálně na rok.
Doporučil bych Vám tedy najmout si nějakého dobrého právníka již v této fázi, než to celé nějakým samo-domo jednáním poděláte.
Tady je potřeba vážit každé slovo.
Vzhledem k tomu že Vám ŘP zůstal máte rozhodně slušnou šanci to nějak uhrát, ale jak říkám osobně bych ve vašem případě rozhodně šel do právníka. 

P.S. A hlavně děkujte bohu, že jste srazil jenom značku. I tak byste zasloužil alespoň 25 na holou. Něco jiného je pivo po obědě nebo 0,4 zbytkáč ráno a něco jiného je jezdit takhle nadrát vožralej.
« Poslední změna: 01 Června 2015, 15:18:10 od pk202 »
IP zaznamenána

Kaiserslaut

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #2 kdy: 01 Června 2015, 15:34:58 »

Řekl jsem že jsem přes noc v autě něco vypil,,jak říkáte byla zima atd.
Takže jsem pil až po nehodě..Ale v krvi to stejně zjistí jak píšete.
Sím posledním odstavcem souhlas..byla to hloupost..
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #3 kdy: 01 Června 2015, 16:15:32 »

 :o
Jestli máte anděla strážného tak tu šichtu mu nezávidím.. to bylo víc štěstí jak rozumu.

Pití alkoholu po nehodě před příjezdem policie sice je taky přestupek, ale asi jen ten gumový "jiným jednáním nesplnění nebo porušení povinnosti".

A tak to všechno možná půjde ukecat na zaplacení značky a pokutu kolem 2000.. stejně jako se dává za rychlost 53 přes vesnici..
IP zaznamenána

Kaiserslaut

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2015, 16:24:02 »

no nikdy jsem žádný problém s alkoholem neměl za volantem.opravdu nejezdím podnapilý,
máte pravdu měl jsem anděla strážného,mohlo to vše dopadnout mnohem húř...ted jen čekat na výsledky krve,,což je zničující a stresující jak to dopadne,,,děkuji vám za odpovědi.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2015, 17:20:51 »

Ale v krvi to stejně zjistí jak píšete.

Ne až tak ne. Oni mohou pouze na základě rychlosti odbourávání a momentální hladiny v krvi odhadovat kolik jste měl před X hodinami - ovšem pokud jste v tu dobu požíval. Jelikož vy jste požil až po nehodě tak, pokud se jim tedy nepodaří prokázat, že jste pil před nehodou nějakým jiným způsobem, vám těžko mohou vypočítávat hladinu takhle zpětně.
Nicméně jak říkám, zatím si vedete snad dobře, ale toho právníka bych si vzhledem k tomu co Vám hrozí raději vzal. Obzvlášt jestli budete mít problémy se zákazem řízení.
IP zaznamenána

mala.panda

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 329
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2015, 18:30:21 »

nemají tedy více méně nic, vem si právníka jak říkají ostatní a hlavně jim už vůbec nic neříkej
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2015, 19:59:29 »

Tak hlavně chtělo fízlům neříct nic nebo alespoň to, že jste to neřídil...
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #8 kdy: 01 Června 2015, 21:34:09 »

Rychlost odbourávání je cca 0.1 prom/h.
Budou mít jen to, co jim sám řeknete. Takže jste byl těžce nevyspalý, srazil jste značku a rozhodl se dál raději nejet. Což se ukázalo jako správné rozhodnutí, protože jste hned usnul. No a ráno jste se zahřál rumem s tím, že si zavoláte, aby pro Vás někdo přijel, že jste pil a nemůžete jet. A do toho orgáni.
Když z tohoto neuhnete, tak Vám to projde za nějaké peníze. Ale příště už ne.
IP zaznamenána

Kaiserslaut

  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #9 kdy: 02 Června 2015, 13:20:59 »

na policajtech jsem byl znovu,,a řekl jsem jim přesně to samí, jako když mě potkali po nehodě a vyptávali se..
Samozřejmě že mi nevěřili.(Pořád říkám, kdyby jsem byl podnapilí a řídil,,určitě by jsem nečekal v autě až do rána.
Jak to vše dopadne dám vědět..díky za vaše odpovědi.
PS:toho právníka si mám najmout už ted, nebo až mi příjde vyrozumění?
Nikdy jsem ho nepotřeboval,tak se ptám..
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #10 kdy: 02 Června 2015, 13:23:34 »

na policajtech jsem byl znovu,,a řekl jsem jim přesně to samí, jako když mě potkali po nehodě a vyptávali se..
Samozřejmě že mi nevěřili.(Pořád říkám, kdyby jsem byl podnapilí a řídil,,určitě by jsem nečekal v autě až do rána.
Jak to vše dopadne dám vědět..díky za vaše odpovědi.
PS:toho právníka si mám najmout už ted, nebo až mi příjde vyrozumění?
Nikdy jsem ho nepotřeboval,tak se ptám..

Hned. A hlavne uz s nima nemluvte. Vubec.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #11 kdy: 02 Června 2015, 14:09:23 »

Hned. A hlavne uz s nima nemluvte. Vubec.

Přesně tak.... a nazpaměť se naučit „V souladu s článkem 37 Listiny základních práv a svobod odpírám výpověď v této věci.“
IP zaznamenána

Sadra17

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Re:nevzali řidičák
« Odpověď #12 kdy: 09 Června 2015, 14:17:53 »

ta krev je chyba a to dost velká  :( tohle měření by se dalo napadnout pro velký rozdíly
IP zaznamenána