30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí - DS  (Přečteno 8664 krát)

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí - DS
« kdy: 30 Května 2015, 13:01:16 »

v pátek odpoledne mi úřad do DS doručil oznámení o možnosti seznámit se s podklady spisu před vydáním rozhodnutí (neúčastnil jsem se ústního jednání). Asi si mě chtějí povodit, protože je to z místa mého bydliště do úřadu 300 km a úřad mi na seznámení se s podklady prakticky dva pracovní dny.

Měl jsem "štěstí", že jsem se do datovky přihlásil v pátek, kdybych tam vlezl až o týden později, tak reálně prošvihnu lhůtu na seznámení s podklady. Setkal se někdo s něčím podobným a jak jste řešili? Dá se nějak využít dál v případném odvolání? Já chci každopádně požádat o prodloužení lhůty. Díky!
« Poslední změna: 30 Května 2015, 13:03:01 od nova_zalozka »
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí - DS
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2015, 18:02:26 »

Jestli máte spis tak jim můžete poslat vyjádření poštou.

Jestli nevíte k čemu se vyjadřovat tak je to horší.
Když napíšete jaké to je město tak se třebas najde zástupce který to má blízko a nahlédne do spisu.
IP zaznamenána

nova_zalozka

  • Příspěvků: 144
    • Zobrazit profil
Re:Seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí - DS
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2015, 20:11:11 »

Omlouvám se, asi jsem napsal zmateně, každopádně - je to případ, který už několik měsíců řeším (rychlost) a teď úřad přišel po kolečku ústních jednání (neúčastnil jsem se) s tím, že se mám do dvou pracovních dnů seznámit s podklady pro vydání rozhodnutí. Rozhodně nemám v úmyslu někam jezdit, jde mi spíš o to, že ta lhůta je šibeniční a jestli by se dala využít v odvolání jako argument, že mi nedali dostatek času pro seznámení se se spisem.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí - DS
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2015, 21:38:27 »

Můžete správní orgán žádat o prodloužení lhůty podle §39 odst. 2 správního řádu.. a správní orgán to asi zamítne.

Jestli tam opravdu napsali dva pracovní dny tak to je neobvyklá lhůta.
Můžete napadat přiměřenost lhůty, ale šance není velká.
IP zaznamenána