30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] překročení o více jak 40km/h v obci  (Přečteno 17527 krát)

PavelDriverCZ

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
[?] překročení o více jak 40km/h v obci
« kdy: 17 Května 2015, 23:35:50 »

Dobrý den,
Dnes ve 22:54 mě změřili ve Vestci u Alberta MP Vestec s jejich Ramerovým superbem (Genevo One zůstalo doma). Po odchylce 93km/h což je stále o noty.
Nic jsem nepodepisoval ani nevyjadřoval. Posláno do Černošic.
Nevíte jak se z toho vykroutit. Klidně budu platit jenom nechci přijít o noty.
Děkuju.
« Poslední změna: 16 Listopadu 2015, 01:04:22 od PavelDriverCZ »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #1 kdy: 18 Května 2015, 00:38:52 »

Zmrdi. Zdroje jsou.
http://www.zavolantem.cz/clanky/obecni-policie-vestec-a-radar-ramer-10c
Sami jsou daleko větším větším nebezpečím jak je vidět z PR videa z běžné činnosti.

Ten přestupek bude problém, snad jedině zpochybňovat přesnost měření.
Nebo možná nějaká krajní nouze jako je tchyně probírající se z bezvědomí.
IP zaznamenána

PavelDriverCZ

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2015, 08:59:34 »

MP Vestec je jako každá MP.... Takže lidé co nemá cenu ani komentovat.

Stáli naproti Alberta v protisměru v odbočovacím pruhu. Vyblejsklo mě to a kluci běželi k autu a zastavili mě až o 3km dál na pumpě Gulf.
Zažádám o kopii kompletního spisu a když na fotce nebudu zřetelně vidět, řeknu klasicky že v danou chvíli během údajného spáchání přestupku jsem vozidlo  neřídil, jelikož řídila osoba mě blízká, která ještě před zastavením MP vystoupila z vozidla a já jsem řídil až potom.
Nebo zkusit kalibraci jejich Rameru a zda měřili na schváleném místě :)
IP zaznamenána

reseth

  • Příspěvků: 65
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #3 kdy: 18 Května 2015, 10:35:16 »

Pokud to chceš nějak dál hrát, tak do toho netahej osobu blízkou. Použij obecnější formulaci s odkazem na článek 37 Listiny. ;-)
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2015, 11:30:53 »

Pokud to chceš nějak dál hrát, tak do toho netahej osobu blízkou. Použij obecnější formulaci s odkazem na článek 37 Listiny. ;-)

V tomhle případě on nebude podávat vysvětlení neb policajti budou tvrdit, že řídil on (když v tom autě seděl o 3km dále).  On bude rozporovat časovou osu (měření - zastavení) a tvrdit že jiný řidič vystoupil a on nastoupil a byl zastaven hlídkou. Takže tady je "bliženec" zcela na místě.
IP zaznamenána

PavelDriverCZ

  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #5 kdy: 18 Května 2015, 12:47:53 »

Uvidíme kdy a co příjde :)
Každopádně si zažádám o kopii spisu a podle fotky a jestli se na ní nepoznám tak vozidlo řídil někdo jinej.
Nebo má někdo lepší nápad jak se z toho vykroutit? Pokutu jsem ochoten zaplatit body taky snesu, ale noty potřebuju k práci.
Zkusil jsem ještě firmu mam12bodu.cz a prej až to příjde mám se ozvat... Zná je někdo?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #6 kdy: 18 Května 2015, 13:57:02 »

Pokud to chceš nějak dál hrát, tak do toho netahej osobu blízkou. Použij obecnější formulaci s odkazem na článek 37 Listiny. ;-)

V tomhle případě on nebude podávat vysvětlení neb policajti budou tvrdit, že řídil on (když v tom autě seděl o 3km dále).  On bude rozporovat časovou osu (měření - zastavení) a tvrdit že jiný řidič vystoupil a on nastoupil a byl zastaven hlídkou. Takže tady je "bliženec" zcela na místě.
Já bych teda popravdě řekl, že řídil kolega cizinec a udal bych jeho uruguayskou adresu. Žádné vytáčky, čistá pravda :)
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #7 kdy: 18 Května 2015, 14:19:45 »

Pokud to chceš nějak dál hrát, tak do toho netahej osobu blízkou. Použij obecnější formulaci s odkazem na článek 37 Listiny. ;-)

V tomhle případě on nebude podávat vysvětlení neb policajti budou tvrdit, že řídil on (když v tom autě seděl o 3km dále).  On bude rozporovat časovou osu (měření - zastavení) a tvrdit že jiný řidič vystoupil a on nastoupil a byl zastaven hlídkou. Takže tady je "bliženec" zcela na místě.
Já bych teda popravdě řekl, že řídil kolega cizinec a udal bych jeho uruguayskou adresu. Žádné vytáčky, čistá pravda :)

A není to zbytečné, když se nejedná o automatické měření?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #8 kdy: 18 Května 2015, 15:53:57 »

Pokud to chceš nějak dál hrát, tak do toho netahej osobu blízkou. Použij obecnější formulaci s odkazem na článek 37 Listiny. ;-)

V tomhle případě on nebude podávat vysvětlení neb policajti budou tvrdit, že řídil on (když v tom autě seděl o 3km dále).  On bude rozporovat časovou osu (měření - zastavení) a tvrdit že jiný řidič vystoupil a on nastoupil a byl zastaven hlídkou. Takže tady je "bliženec" zcela na místě.
Já bych teda popravdě řekl, že řídil kolega cizinec a udal bych jeho uruguayskou adresu. Žádné vytáčky, čistá pravda :)

A není to zbytečné, když se nejedná o automatické měření?
Zbytečné to určitě není, když jde o noty. Opicajti teď mají přestupek a řidiče ve vozidle zastaveném cca 3km od něj. Mám pocit, že jediná velmi dobrá obrana je prohlásit, že ten, koho zastavili, neřídil v okamžiku přestupku. On tedy musí předhodit svou verzi příběhu. No a na správním orgánu bude dokázat, že to bylo jinak, což se bude prokazovat obtížně.
IP zaznamenána

vava

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 139
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #9 kdy: 18 Května 2015, 16:38:02 »

Citace
Zbytečné to určitě není, když jde o noty. Opicajti teď mají přestupek a řidiče ve vozidle zastaveném cca 3km od něj. Mám pocit, že jediná velmi dobrá obrana je prohlásit, že ten, koho zastavili, neřídil v okamžiku přestupku. On tedy musí předhodit svou verzi příběhu. No a na správním orgánu bude dokázat, že to bylo jinak, což se bude prokazovat obtížně.

S tučnou částí plně souhlasím - ale prospěje něčemu cizinec? V tomto případě (ze kterého čiší účel výpovědi) přece úřad nemá povinnost kontaktovat udaného „řidiče”, narozdíl od automatického měření... Bál bych se, že pak celou výpověď budou ignorovat, což je možná horší, než prostě jen nesdělit, kdo řídil.

Nebo se na to dívám nesprávně?
IP zaznamenána

Pavelpu

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 149
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #10 kdy: 18 Května 2015, 17:31:30 »

Citace
Zbytečné to určitě není, když jde o noty. Opicajti teď mají přestupek a řidiče ve vozidle zastaveném cca 3km od něj. Mám pocit, že jediná velmi dobrá obrana je prohlásit, že ten, koho zastavili, neřídil v okamžiku přestupku. On tedy musí předhodit svou verzi příběhu. No a na správním orgánu bude dokázat, že to bylo jinak, což se bude prokazovat obtížně.
Když neuvedete nikoho, budou se to snažit hodit na vás. Když uvedete, že to byla osoba blízká, můžou předvolávat příbuzné a budou přinejmenším otravovat. S cizincem se nemají šanci vypořádat ve váš neprospěch. Toť můj názor.

S tučnou částí plně souhlasím - ale prospěje něčemu cizinec? V tomto případě (ze kterého čiší účel výpovědi) přece úřad nemá povinnost kontaktovat udaného „řidiče”, narozdíl od automatického měření... Bál bych se, že pak celou výpověď budou ignorovat, což je možná horší, než prostě jen nesdělit, kdo řídil.

Nebo se na to dívám nesprávně?
IP zaznamenána

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #11 kdy: 18 Května 2015, 20:40:17 »

Jeeee to su curaci od nas. Bol som v tom, ze ten superb rozjebali na totalku ked nedavno nahanali nejakeho ozrana dakde okolo Hodkovic ci kde. Preto posledne mesiace merali zasadne len laserom. Musim zistit aky je stav, aj ked g1 nosim na skle skoro furt, vravim, bol som v tom, ze superb je out.

Inak vybaveni su dobre, starosta sa o dedinu dobre stara, bohuzial nalial financ aj tymto murarom, takze 1x ramer, 1x laser, kamery na rovnosatach.  Ale ked som tie hovada volal pred pol rokom k zrazenemu decku, prisli ako posledni, po rz a pcr a hned ako prisl dali nosy hore a zacali sa tvarit ukrutne dolezito. Asi niekde mali dolezitejsiu pracu - merat rychlost.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #12 kdy: 18 Května 2015, 22:18:10 »

Ve Vestci se jako v rezidenční čtvrti zabydlelo více bohatších podnikatelů, kteří mají silnější auta ... a tak si za jejich daně, které obec inkasuje (místní určení daní fyzických osob podle bydliště) pořídíme luxusní bič a budeme jim znepříjemňovat život......
Měli by se ve volbách do samosprávy trochu zamyslet ...
IP zaznamenána

dj-bobr

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 674
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #13 kdy: 18 Května 2015, 23:50:10 »

OP Vestec znám již takřka důvěrně, jezdíme tam dvakrát třikrát do tejdne na wapky u Alberta (kdo pojedete okolo, stavte se na pokec, jediná dvoubarevná postarší honda tam běžně se vyskytující). Mají snad nejvýkonnější ramer, co jsem kdy na můj laciný antiradar zachytil (první pípnutí u kruháku s R1, od Safiny mi pípal nepřetržitě, stáli u odbočky na Dolní Břežany)..

Měřit umí, ale že by něco dělali s těma dýmovnicema, co tam s oblibou jezdí "padesát na osobu" v režimu KAT-OFF/EGR-OFF/MAF-OFF/FULL-GAS s černým mrakem za sebou, to ne ..
IP zaznamenána
automaticky mi tykejte, vykání je přežilá formalita

msk

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 327
    • Zobrazit profil
Re:96km/h na 50km/h MP Vestec
« Odpověď #14 kdy: 19 Května 2015, 17:30:35 »

Vidis, ja tam jazdim denne uz x rokov a na ramer som v zivote nenarazil. Par krat na laser z ruky, v intravilane obce, ale ramer na videnskej fakt nikdy.
IP zaznamenána
automaticky mi tykaj