30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: První ústní jednání, žádost o kopii spisu, lhůtu na vyjádření a následný odchod.  (Přečteno 9363 krát)

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil

Ahoj (skoro) všem!
Jeden známý z okolí brzy dostane předvolání k ústnímu jednání ve věci přestupku podle ... zákona č.361/2000 Sb o silničním provozu a je celkem žádoucí, aby se mu tentokrát povedlo přijít  :) Jak to tu čtu, optimálním řešením se jeví dojít na jednání, požádat o kopii spisu, lhůtu na vyjádření a bez prozatímního dalšího vykecávání se odejít. Teď jen jak se to řekne správně po uřednicku řečí paragrafů.
  Tj. něco jako "podle xy ... žádám o ... a zatím nebudu...". "Toto, prosím, zaznamenat do spisu". 
Jaké nekalé praktiky může snaživý orgán na neznalého člověka v této fázi použít? Nemůžou mu něco podstrčit do poučení?
 Předem děkuji za reakci ve formě pro nezkušené, ale už se oba učíme  ;)
« Poslední změna: 17 Května 2015, 15:06:51 od MS02 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil

Je to skutečně ústní jednání - není to podání vysvětlení ?
V každém případě je dobré celé jednání nahrávat.
Mohou se Vám snažit vnutit, že jste se mohl a měl se spisem seznámit před ústním jednáním.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil

vzhledem k tomu, že v tom očividně máte hokej a z příspěvku nevyplývá, zda se jedná o podání vysvětlení nebo už ústní jednání v rámci SŘ, doporučuju dále studovat (zejména základy) a až něco přijde, nahodit to sem - dostanete fundovanou radu, jak v dané věci dále postupovat
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil

Omlouvám se, moc a zároveň málo jsem se rozepsal. Obdrží předvolání k ústnímu jednání podle paragrafu 74  odst. 1 přestupkového zákona a dle paragrafu 49 zak. c. 500/2004Sb, SŘ. Nahrávat bude, přestupkové řízení již bylo zahájeno.
 Myslím, že by ta formulace mohla následně pomoci všem jako univerzální předloha pro první uskutečněnou návštěvu a zároveň zabránit na konci ústního jednání obviněnému hned předat i rozhodnutí.
« Poslední změna: 17 Května 2015, 15:56:24 od MS02 »
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil

z rpvního jednání se zásadně omlouvám :)
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil

Vždyť už jsem psal že tentokrát by bylo vhodné přijít.  ;) Teď je potřeba vstřícně přijít, požádat a odejít. Co bude dááál se uvidí i podle obsahu spisu... Díky!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil

Vždyť už jsem psal že tentokrát by bylo vhodné přijít.  ;) Teď je potřeba vstřícně přijít, požádat a odejít. Co bude dááál se uvidí i podle obsahu spisu... Díky!

Jak jsem psal výše, můžou se cukat, že jste se měl seznámit se spisem před zahájením jednání. Obvykle to tak bývá v těch předvoláních.
Takže pro jistotu mít připraveno několik témat k doplnění do spisu (návod k radaru, nehodovost v tom úseku, viditelnost, provoz, výslechy pachů, případných svědků).
Nakonec požádat o dostatečný termín k vyjádření ke skutečnostem, které se Vám kladou za vinu a požádat o doplnění spisu o jednu z věcí co tam bude chybět.

Berte mé rady s rezervou jsem v tomto začátečník a SPŘ jsem zatím (v této době) absolvoval pouze jednou jako zástupce a v nedopravní věci.
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil

Jeste pro jistotu procesni dotaz, pokud se nekdo s jiz obdrzenym terminem k ustnimu jednani dostavi "v predterminu" za ucelem ziskani kopie spisu, nemuzou z toho nejakym svindlem (nebo i podle prava) udelat ono ustni jednani?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil

Ne, nemohou - nejste připraven, nemáte s sebou své advokáty, zástupce, svědky, přítele na telefonu apod. , jdete náhodou kolem, vidíte světlo, tak jste zašel.
http://frankbold.org/poradna/kategorie/spravni-rad-a-spravni-rizeni/rada/6-veci-ktere-byste-meli-vedet-o-nahlizeni-do-spisu
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 889
    • Zobrazit profil

toho nejakym svindlem (nebo i podle prava) udelat ono ustni jednani?

Ani náhodou, leda možná s Vaším výslovným souhlasem. POdle mne to ani nezkusí.
IP zaznamenána

Ustecan

  • Příspěvků: 84
    • Zobrazit profil

Jaký byl výsledek, povedlo se dostat kopii spisu a lhůtu na seznámení?
IP zaznamenána

MS02

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 187
    • Zobrazit profil

Trochu jsme to otočili. Ve spisu samozřejmě nebylo vše co by mělo/mohlo být, takže dal požadavek na doplnění a lhůta na seznámení bude požadována až po doplnění na dalším jednání. Takticky se nám to jeví jako lepší... Pokud lhůtu nedají => ihned podjatost.
IP zaznamenána