30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele  (Přečteno 9862 krát)

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« kdy: 15 Května 2015, 18:06:17 »

Zdravim

Blížím se k vydání rozhodnutí o Sprdeli a nenapadá mě jak už to natáhnout (prekluze je koncem července 2015)
Pomůže něčemu v probíhající Sprdeli oznámit totožnost řidiče?
Tak jak to teď běží bude následovat rozhodnutí a odvolání (a že tam toho bude), nicméně totožnost řidiče by skončila tu sprdel a vykolejila to někam úplně jinam - má to smysl nebo je lepší roztřílet je v odvolání, kde si celkem věřím?

Sled událostí
  • konec července 2014  auto vyfoceno zezadu jak jede 57 na padesatce
  • srpen 2014 došla výzva zaplať 500 nebo udej - ignorováno
  • k vánocům došel příkaz 1500+1000
  • koncem roku podán odpor a žádost o spis
  • v lednu došel spis s obsahem: fotka auta zezadu, overovaci list meridla, schvaleni useku pro mereni, zaznam o odlozeni veci (úřad věc odkládá aniž zahájil řízení o přestupku, neboť nebyly zjištěny skutečnosti odůvodňující zahájit řízení proti určité osobě.)
  • konec března 2015 moznost seznámit se s podklady před vydanim rozhodnuti
  • podana namitka podjatosti (že je to prijem toho kdo rozhoduje a ze nezákonně vymahali litr za spravni v době, kdy to ani nezačalo)
  • posláno stanovisko (ať to zastavěj nebo předaj někam, kde to není příjmem a ať zruší městskou policii)
  • podáno trestní oznámení na zneužití pravomoci a za podvod (za ten litr co chtěli ještě než to začlo a že si z toho dělaj stroj na prachy - doloženo výhledovým rozpočtem obce, výpisem kde obec měří a výpisem nehod na tom úseku rok před měřením)
  • podjatost vyřízena (když s nima už dlouho jednám, tak tím dávám najevo, že mi nevadí, že rozhoduje ten kdo kasíruje a že jsem si měl vzpomenout na začátku)
  • státní zastupitelství předává tr. oznámení hospodářské kriminálce, kriminalka napsala ze na tom maká
  • Půlka dubna -  řízení pokračuje a další moznost seznámit se s podklady pred vydanim rozhodnuti (v předmětu zprávy je slovo "předvolání a ústní jednání" a ve zpráve pak "oznámení a vyrozumění" )
  • poslal jsem dotaz co ze to teda vlastne bude
  • mám zprávu v datovce - a nechávám 9 dní uležet

« Poslední změna: 15 Května 2015, 18:09:05 od Jan Novák »
IP zaznamenána

gw

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 328
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2015, 18:18:32 »

Je-li to SPRDEL, nelze se jiz nijak vratit k projednani puvodniho prestupku. Tim padem udani ridice urad zahodi do kose. Takze jedina moznost je snazit se rozstrilet ten SPRDEL.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2015, 19:58:27 »

Zdravim

Blížím se k vydání rozhodnutí o Sprdeli a nenapadá mě jak už to natáhnout (prekluze je koncem července 2015)
Pomůže něčemu v probíhající Sprdeli oznámit totožnost řidiče?

Ne. Ale v odvolání napadněte způsob řešení přestupku a zahájení SPRDELu a zkuste to vrátit zpátky do fáze přestupku.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele - vývoj
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2015, 17:33:07 »

Tak mi poslali oznámení o možnosti seznámení s podklady, které mělo v datovce nadpis předvolání, ústní jednání opakované. Tak jsem se jich optal, jaký právní úkon měli na mysli, což oni ignorovali a poslali rovnou rozhodnutí - viz anonymizovaná příloha

Teď asi podám blanketní odvolání a následně napadnu
  • z fotky radaru ani ověřovací listiny není zřejmé, kde se ta budka nachází a ani jestli je to bezobslužné ani jestli je to provozované v souladu s návodem
  • vysrali se na vyšetřování - jen poslali výzvu a pak rovnou sprdel - k tomu judikát
  • vysrali se na materiální znak přestupku 58km na padesátce - k přechodu je to cca 70metrů - pokud tedy nějak doloží, že je to tam co si myslim, že to je, viditelnost super, nikde ani noha
  • z výše uvedeného vyplývá - není prokázán přestupek - nemůže být sprdel
  • vyvinění se ze sprdele - nemůžu odpovídat za to co dělá jiná dospělá poučená osoba i kdybych u ní seděl jako spolujezdec

Nějaké další nápady? hint - jde o jihomoravskou obec zde velmi proslavenou svérázným výkladem práva
« Poslední změna: 24 Května 2015, 17:37:44 od Jan Novák »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2015, 18:30:19 »

K problematice blanketních odvolání doporučuji Vaší pozornosti :
http://www.spravnipravo.eu/news/problematika-neuplnych-odvolani-ve-spravnim-rizeni/
Protože se bojuje o čas, tak doporučuji v tom odvolání udělat nějakou odstranitelnou chybu, třeba směrovat na nesprávný úřad, někoho zmocnit a udělat chybu v jeho jménu nebo adrese, neověřit podpis (nemusí být, ale chtějí to) apod., aby Vás úřad dle par.37/3 správního řádu ( http://www.mpsv.cz/files/clanky/1505/z500_2004.pdf ) byl nucen vyzvat k odstranění vady podání.
A navrhněte úřadu, aby po doložení Vašich námitek udělat autoremeduru svého rozhodnutí, bude se jim těžko to posílat dál a obtěžovat tak vyšší vrchnost bez vlastního vyhodnocení Vašich námitek.
A čas běží...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2015, 19:03:53 »

Díky, počtu si, ale obávám se, že tento konkrétní úřad disponuje takovými kretény, že to dotáhnou do konce chyba nechyba. A co pak? Zaplatit a vymáhat par let soudem? V souzeni se jsem zcela panic, nechce se mi to tam hnát, když věřím tomu, že rozhodnutí rozsekám v odvolání - tedy mě jako pirátu začátečníkovi to přijde jako celkem nadějný případ turbo modelu s pár dalšími bonusy.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #6 kdy: 24 Května 2015, 22:11:43 »

Jestli je prekluze v červenci, tak je velmi velká šance, že spolu s odvoláním to nestihnou. Jen je potřeba to co nejdéle udržet už na základní hladině. Když potom to odovolání napíšete na 16 stran (jsou tu někde mistrovské ukázky od jkraus222) tak to odvolací orgán nebude mít ani chuť číst a vrátí to na první prkotině co tam najde. A kolečko se uzavře.
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #7 kdy: 24 Května 2015, 22:38:39 »

Ze zdejsich elaboratu casto cerpam, velky dik autorum. Na 16stran se asi odvolani nevejde. Jen namitka podjatosti mela 4, trestni oznameni pak 9. Treba je do te doby zavrou (posledni zprava z teto vetve je ze na tom hospodarska kriminalka maka...
IP zaznamenána

Jan Novák

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 861
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #8 kdy: 28 Května 2015, 22:55:48 »

Tak jsem otevřel datovou schránku (žádná notifikace do mailu mi nepřišla, tedy jsem měl zato, že je ve schránce čisto)  a ejhle zpráva:

Předmět: výzva k odstranění nedostatků podání ve věci povinného
...opakovačka zprávy z minula a na konci

Správní orgán vyzývá zmocněnce v souladu s ustanovením § 37 odst. 3 správního řádu, aby ve lhůtě 5 dnů od obdržení této výzvy odvolání doplnil.

Od počátku žádného zmocněnce nemám, mel bych si snad nějakého pořídit, když to je úřední? :-)
Dá se z toho něco vytěžit?
Odvolání už mám připravené v záloze - je to zatím dvanácti stránková variace na opus magnum od jkraus222 (neměl bych tam dat na konec seznam literatury? Komu čest, tomu čest, nerad bych tváří v tvář tak výstavnímu orgánu odpíral zásluhy autorům)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #9 kdy: 29 Května 2015, 21:35:18 »

Asi by to chtělo požádat orgán o zaslání kopie zmocnění k Vašemu zastupování, když už se Vám někdo pokusil ukrást případ. To by je mohlo na chvíli zabavit.
IP zaznamenána

Urban

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #10 kdy: 30 Července 2015, 12:03:41 »

Nevím jistě, ale drobný poznatek: promlčení přestupku, respektive již ho nelze projednat, po 12 měsících od spáchání tohoto přestupku, ale u správního deliktu nastává prekluze od okamžiku spáchání správního deliktu provozovatele vozidle (do 11.7.2014 u provozovatele FO nepodnikající dle metodiky MD 1 rok) jinak do 2 let musí zahájit správní řízení, pokud zahájí, tak prekluze je po 4 letech. A teď, správní delikt provozovatele vozidla se stal kdy? Stejně jako byl spáchán přestupek nezjištěným řidičem vozidla? Nebo okamžikem odložení přestupku a zahájením řízení s provozovatelem vozidla o správním deliktu? (skutková podstata správního deliktu provozovatele vozidla spočívá v tom, že provozovatel vozidla v rozporu s výše uvedeným § 10 zákona o silničním provozu nezajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích)
Jinými slovy, aby nebyla tvoje prekluze ne koncem července 2015, ale někdy o poznání později, respektive od okamžiku zahájení Sprdele (krásné to slovo).
IP zaznamenána

Urban

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #11 kdy: 30 Července 2015, 12:10:28 »

Nevím jistě, ale drobný poznatek: promlčení přestupku, respektive již ho nelze projednat, po 12 měsících od spáchání tohoto přestupku, ale u správního deliktu nastává prekluze od okamžiku spáchání správního deliktu provozovatele vozidle (do 11.7.2014 u provozovatele FO nepodnikající dle metodiky MD 1 rok) jinak do 2 let musí zahájit správní řízení, pokud zahájí, tak prekluze je po 4 letech. A teď, správní delikt provozovatele vozidla se stal kdy? Stejně jako byl spáchán přestupek nezjištěným řidičem vozidla? Nebo okamžikem odložení přestupku a zahájením řízení s provozovatelem vozidla o správním deliktu? (skutková podstata správního deliktu provozovatele vozidla spočívá v tom, že provozovatel vozidla v rozporu s výše uvedeným § 10 zákona o silničním provozu nezajistí, aby při užití vozidla na pozemní komunikaci byly dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních komunikacích)
Jinými slovy, aby nebyla tvoje prekluze ne koncem července 2015, ale někdy o poznání později, respektive od okamžiku zahájení Sprdele (krásné to slovo).
Možný dotaz zní: kdy je vlastně spáchán správní delikt provozovatele vozidla a od kterého okamžiku nám běží lhůta ( 1 rok, 2 roky, 4 roky) k prekluzi? Děkuji za Vaše názory.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #12 kdy: 30 Července 2015, 12:34:49 »

Já si myslím (asi špatně), že je to takto:
T - spáchání přestupku
T + 1 rok - zaniká odpovědnost za přestupek
T + 2 roky - zaniká možnost úřadu zahájit správní na základě přestupku (t)
t + 4 roky - zaniká celý správní delikt

IP zaznamenána

Urban

  • Příspěvků: 3
    • Zobrazit profil
Re:Oznámení totožnost řidiče před skončením Sprdele
« Odpověď #13 kdy: 30 Července 2015, 14:14:09 »

Podle mne je toto správně vědět tím nejzásadnější. V diskuzích se všichni těší a dělají vše proto, aby došlo na prekluzi správního deliktu provozovatele vozidla (všem přeji), ale dle veškerých příspěvků to snad zatím nikdo nemůže tak dlouho natahovat, respektive ještě nikdo neprekludoval. Pokud jsem již ve Sprdeli, tak jak natahovat řízení na 4 roky???
IP zaznamenána