30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...  (Přečteno 13504 krát)

Macek

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil

... přišla výzva o bonz řidiče, odmítl jsem vypovídat. Nyní přišel příkaz o uložení pokuty 5000kč+1000kč -  SPRDEL.
Co jsem tak zde vyčetl, tak na to by pražské městapo SPRDEL použít neměli, nebo se mílím? Co nyní? Podat odpor a co dál? Na tenhle level jsem se ještě nedostal... předem děkuju za nasměrování.
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #1 kdy: 05 Května 2015, 13:42:37 »

Odmítnout vypovídat byla blbost, měl jste udat cizince, mrtvolu nebo Helmuta, teď máte na krku správní delikt, takže do osmi dnů podat odpor a pak už probíhá klasické správní řízení.
IP zaznamenána

Kuko28

  • Příspěvků: 203
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2015, 13:45:02 »

jaká je hranice překročení aby to mohla být SPRDEL? Není to do 30km/h a nad tím už je to klasické správko?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2015, 14:07:10 »

Žádná rychlostní hranice není.
Při rychlosti 40+ v obci nebo 50+ mimo se jen neposílá odpustek (výzva k zaplacení určené částky). Ale SPRDEL na to jde i tak.
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2015, 15:08:45 »

Hm, cizince už jsem v minulosti použil - vždy když chtěli výpalné, v tomhle případě jsem si mylně říkal, že to do sprdele nepůjde   :P To jsem jim ale hloupě sednul na lopatu... Po pročtení fora už mám hlavu jak pátrací balon, ale stále nevím co mě to vlastně čeká... Co budou ve správním řízení řešit orgáni? Na co se mám připravit?
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2015, 19:53:20 »

V první řadě je potřeba podat odpor. Pak bude orgán posílat výzvu k seznámení se s podklady před vydáním rozhodnutí a pak vydá rozhodnutí, kde bude stejná sankce a stejné náklady řízení. V řízení orgán řeší pouze provozovatele vozidla, který se podle jeho názoru dopustil správního deliktu.
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #6 kdy: 08 Května 2015, 09:56:00 »

Takže po podání odporu budou řešit moji nechuť vypovídat? Nebo ještě posléze v klasickém správním řízení sklopit uši a bonznout kamaráda z tramtárie? U klasického správ. řízení je prekluze jen 1rok nebo stejně jako u sprdele 4?
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2015, 16:36:35 »

Ve správním řízení se již neřeší kdo řídil, ale jen kdo je tkz. provozovatel (viz malý i velký TP). Takže napadat můžete jedině, že se skutek nestal, tak je napsáno nebo že úřad neučinil co bylo v jeho silách ke zjištění pachatele (což může být kontraproduktivní), že jste nebyl provozovatelem apod. Karty jsou již rozdány a hra běží, takže ten manipulační prostor je dost zúžen. V každém případě je potřeba nedat kůži lacino, Vaše náklady jsou již dané, jejich ještě mohou růst.
Víc by Vám k tomuto tématu mohl poradit kolega concorde nebo si dejte nahoře do vyhledávání "provozovatel odpovědnost". 
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #8 kdy: 11 Května 2015, 13:24:25 »

Tak odpor podán, tož to jsem zvědavý jak se to bude šoupat dále...
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #9 kdy: 08 Června 2015, 15:03:37 »

Tak mi přišlo vyrozumění:

Magistrát hlavního města Prahy, Odbor dopravněsprávních činností, oddělení přestupkového
řízení, v přenesené působnosti podle ust. § 31 odst. 2 zákona č. 131/2000 Sb., o hl. m. Praze, ve
znění pozdějších předpisů, jako příslušný správní orgán podle ust. § 125e odst. 4 zákona
č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon
o silničním provozu), ve znění pozdějších předpisů, Vás tímto, podle ust. § 36 odst. 3 zákona
č. 500/2004 Sb., správní řád, ve znění pozdějších předpisů, vyrozumívá, že máte možnost
vyjádřit se před vydáním rozhodnutí k podkladům rozhodnutí ve věci správního deliktu (dle
ust. § 125f odst. 1 zákona č. 361/2000 Sb.) spáchaného v souvislosti s provozem motorového
vozidla tov. zn. ........, registrační značky .........., s kterým nebyly dne .......... kolem
........ hodin v Praze 4, ul. Modřanské (v blízkosti sloupu VO č. 401732, směr z centra) při užití
vozidla na pozemní komunikaci dodržovány povinnosti řidiče a pravidla provozu na pozemních
komunikacích stanovená uvedeným zákonem.
Uvedené možnosti můžete využít
dne ........2015 v ..:00 hodin

Jestli tomu správně rozumím, tak to rozhodnutí může zpozdit jedině můj argument co přednesu v daný den a hodinu na úřadě, moje omluva a nedostavení nic neřeší...? Čím tam můžu argumentovat? Dostávám se na pro mě na poněkud tenký led a marně hledám na fóru inspiraci, prosím poradí mi někdo? Rád odměním za úspěšné vyřízení celé věci...
Děkuji
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #10 kdy: 08 Června 2015, 15:22:38 »

Tohle nejspíš nespadlo z nebe. Co tomu předcházelo ?
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #11 kdy: 08 Června 2015, 16:40:18 »

Tohle nejspíš nespadlo z nebe. Co tomu předcházelo ?
Viz výše, o 40km rychleji na automatickém měření, mojí malou informovaností jsem na bonz žádost odpověděl odmítnutím výpovědi, spadlo to na sprdel, poslal jsem odpor, výsledek je tato výzva.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #12 kdy: 08 Června 2015, 22:16:48 »

Tohle nejspíš nespadlo z nebe. Co tomu předcházelo ?
Viz výše, o 40km rychleji na automatickém měření, mojí malou informovaností jsem na bonz žádost odpověděl odmítnutím výpovědi, spadlo to na sprdel, poslal jsem odpor, výsledek je tato výzva.
Někdy v tom průběhu to chtělo získat spis. Teď budou chtít rozhodnout okamžitě. Nastudujte si tady všechny věci okolo měření rychlosti a zkuste pak na místě najít něco co není v podkladech a nechte je to doplnit. Z hlavy mne napadá zkusit ať doplní statistiku nehodovosti v tom místě pokud tam nebude (v mnoha rozhodnutích o SPRDELI jsem ji tady neviděl) prostě si najděte raději dvě tři věci a co budechybět, tak požadujte..
IP zaznamenána

Macek

  • Příspěvků: 63
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #13 kdy: 11 Června 2015, 15:04:27 »

Tak dnes dorazil spis, kromě všech papírů, co proběhlo mezi mnou a úřady je přiložen papír ohledně měřícího zařízení a fotečka auta. Nic víc. Takže je šance jim to ještě trochu zkomplikovat... Co mě teda překvapilo, tak je to vše naskenované, ač se mnou komunikují přes datovku, tak se tam hromadně plácá papírem... fuj tajbl.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:O 40km/h ve městě navíc na automatickém měření...
« Odpověď #14 kdy: 11 Června 2015, 20:54:24 »

Ještě může být důležité, jak přesně jde o překročení o 40km. Sazby do 40 km jsou 2500-5000Kč a přes 40km je to 5000-10.000 Kč. Můžete jako provozovatel zkusit navrhnout nižší sazbu (např. první přestupek provozovatele ap.) . Samozřejmě se Vám vysmějou ...společenská nebezpečnost, blablabla..., ale musí se k tomu vyjádřit.
IP zaznamenána