30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Magi-srát mne vyzval k zaplacení odpustku - pár detailů k upřesnění  (Přečteno 7939 krát)

obri_svestka

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil

Ahoj všem!

Předně díky za tenhle web, nemám rád totalitní praktiky a samoúčelnou buzeraci občanů, kterou dnes může provádět každý tydýt co stěží vychodil první stupeň zvláštní školy, a odmítám za přestupek typu "jízda na červenou, ale tak že to bylo vteřinu po oranžové" platit magisrátu 1 500 CZK aby to narvali do kapes cikánům na automaty. Kdybych to smažil 100 kmh okolo školky na procházce, nebo kdyby to šlo aspoň na silnice, tak by se dalo ještě uvažovat, ale takhle fakt ne.

K mému dotazu:

Dostal jsem výzvu, a pročetl jsem si tady co mám dělat, ale potřeboval bych upřesnění...

1) Výzva je z Prahy, takže je dost dobrá šance, že budu mít štěstí a nedojde na mě řada jako na ostatní natěšené platiče (haha), ale já spíš počítám, že štěstí mít nebudu, tedy když nebudu reagovat v podobě zaplacení odpustku faráři Humlovi, kdy je vhodné magisrátu sdělit že řídil nebožtík (budiž mu země lehká a nekleplo ho to u mě v autě), anebo můj převelice dobrý kamarád z mládí Don Juan Carlos González de Playa, známý též jako "Speedy"? Hned teď, nebo až mne vyzvou potom co nezaplatím? a za 2) i když nahlásím nereálnou osobu na reálné adrese, není i potom na mě jako majiteli/provozovateli vozidla abych zaplatil odpustek? Nebo mi pak magisrát napíše že uvedenou osobu nenašel a že mám tedy zaplatit já?

Omlouvám se pokud je to tu zde již napsané, mohl jsem to přehlédnout, kdyžtak mi pls hoďte jenom link.

Díky moc a zmar všem švestkám, hlavně těm městským!
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil
Re:Magi-srát mne vyzval k zaplacení odpustku - pár detailů k upřesnění
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2015, 23:11:52 »

platit odpustky je nemravné a s lidmi, co neznáme a nemáme o nich valné mínění, se nebavíme, takže jejich spam ignorujeme
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Magi-srát mne vyzval k zaplacení odpustku - pár detailů k upřesnění
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2015, 23:14:26 »

Dostal jsem výzvu, a pročetl jsem si tady co mám dělat, ale potřeboval bych upřesnění...
....
Omlouvám se pokud je to tu zde již napsané, mohl jsem to přehlédnout, kdyžtak mi pls hoďte jenom link.
Ten link je zde
http://30kmh.cz/index.php?topic=346.0

Jinak obvyklá strategie je na výzvu dělat mrtvého brouka a reagovat až na příkaz, který se stopne odporem. Potom by mělo být ústní jednání a je možné začít dělat tanečky dle vlastního výběru.
Tak zatím čtěte...
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Magi-srát mne vyzval k zaplacení odpustku - pár detailů k upřesnění
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2015, 12:40:50 »

Odpustky ignorujeme, ale vyplatí se pak reagovat na výzvu k podání vysvětlení. Ne až na příkaz.
(Když výzva k podání vysvětlení nepřijde tak napadáme že ji nedali.)

K udávání řidiče zábavný potenciál skýtá sehnat si arabského kamaráda a pak ho udat tradičním jménem, třebas:
Abú Abd Alláh Muhammad Ibn Músá al-Chórezmí Abú Dža'far
(Ale nepsat jim tohle jméno.. žil někdy ve středověku)
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Magi-srát mne vyzval k zaplacení odpustku - pár detailů k upřesnění
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2015, 09:23:51 »

K udávání řidiče zábavný potenciál skýtá sehnat si arabského kamaráda a pak ho udat tradičním jménem, třebas:
Abú Abd Alláh Muhammad Ibn Músá al-Chórezmí Abú Dža'far
(Ale nepsat jim tohle jméno.. žil někdy ve středověku)

Neměli by mít arabského kamaráda v evidenci, do které mají přístup, respektive ze které si mohou vyžádat informace? :)
IP zaznamenána

Snowman

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Magi-srát mne vyzval k zaplacení odpustku - pár detailů k upřesnění
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2015, 12:44:36 »

Mohlo by se jim i napovědět, že pokud nemají přístupy do databází, ve kterých je Váš bohatý ropný obchodní partner ze Středního východ veden, lze se dotázat na velvyslanectví příslušného státu (např. na velvyslanectví Spojených arabských emirátů ve Vídni, velvyslanectví Sultanátu Omán ve Vídni nebo velvyslanectví Kataru v Budapešti, které mají v pověření diplomatický a právní styk s Českou republikou). Pokud to správní orgán neudělá, nelze říci, že správní orgán "pokračoval v šetření přestupku", zvláště, když jste ho takto hezky navedl.
IP zaznamenána

hmmfreshmeat

  • Příspěvků: 16
    • Zobrazit profil
Re:Magi-srát mne vyzval k zaplacení odpustku - pár detailů k upřesnění
« Odpověď #6 kdy: 05 Května 2015, 21:17:32 »

Odpustky ignorujeme, ale vyplatí se pak reagovat na výzvu k podání vysvětlení. Ne až na příkaz.
(Když výzva k podání vysvětlení nepřijde tak napadáme že ji nedali.)

K udávání řidiče zábavný potenciál skýtá sehnat si arabského kamaráda a pak ho udat tradičním jménem, třebas:
Abú Abd Alláh Muhammad Ibn Músá al-Chórezmí Abú Dža'far
(Ale nepsat jim tohle jméno.. žil někdy ve středověku)

Mně přišel odpustek a bylo tam uvedeno, že pokud nezaplatím ani nikoho neudám, tak to berou tak, že to hodí rovnou do sprdele a vyzývat k podání vysvětlení už nebudou. Je to korektní postup nebo jejich zastrašovací nádstavba?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Magi-srát mne vyzval k zaplacení odpustku - pár detailů k upřesnění
« Odpověď #7 kdy: 05 Května 2015, 22:54:37 »

Hrozí že to tak opravdu udělají.
Ale mám argumentaci proti takovému postupu.
Jenže některé kraje jsou schopné podržet skoro všechno a tak záleží kde to je a možná to skončí u soudu.
IP zaznamenána

obri_svestka

  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
Re:Magi-srát mne vyzval k zaplacení odpustku - pár detailů k upřesnění
« Odpověď #8 kdy: 14 Května 2015, 22:43:01 »

Odpustky ignorujeme, ale vyplatí se pak reagovat na výzvu k podání vysvětlení. Ne až na příkaz.
(Když výzva k podání vysvětlení nepřijde tak napadáme že ji nedali.)

Diky vsem za odpovedi! Lhutu pro odpustku jsem nechal uplynout a ted tedy budu cekat na vyzvu k podani vysvetleni (u ktere doufam ze by nemusela prijit, ze maji nasi milovani urednici dost prace s buzerovanim jinych nestastnych obeti  :D ) Vysvetleni muze byt pisemne nebo jen ustni? Potom by nastoupil na scenu muj spanelsky pritel, anebo mrtvolka, zalezi na momentalni nalade.
IP zaznamenána