30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Mám datovou schránku, ale PČR se snaží doručit mi doporučený dopis  (Přečteno 14341 krát)

marvi8080

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil

Zdravím,

cca před měsícem projelo moje vozidlo v jednom krajském městě na červenou. Mám již dva roky zřizenou datovou schránku. Nyní se mi v nesouladu s jejicho povinností PČR tohoto města snaží doručit písemnost na adresu trvalého bydliště.

Volal jsem na poštu a nechal si zásilku přeposlat na mé přechodné bydliště, protože jsem nevěděl, že je to od PČR. Pošťovní úřednice mi sdělila po telefonu. Pro mě bylo překvapení, že PČR neposílá do datovky, když i MP Praha už to dávno umí.
Zásilku(dosílku) jsem si na přechodné adrese ještě nevyzvedl.

Mám jednak dotaz, zda i PČR posílá SPRDEL?

Pokud ano, asi by bylo nejlepší nepřevzít, protože PČR musí použít datovou schránku.

Pokud bych věděl, že PČR neposílá SPRDEL, poslal bych jim jednak poučení jak se hraje hra s tím, kdo má schránku zřízenu. Rovnou bych napsal do vyjádření, že odmítám vypovídat proti osobě, jejíž újmu bych pociťoval jako svojí vlastní.
IP zaznamenána

burtonbell

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 564
    • Zobrazit profil

nastuduj si zde na fóru základy, očividně v tom máš pěknej hokej :)
IP zaznamenána

plikous

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 842
  • největší pyrát silnic
    • Zobrazit profil

nastuduj si zde na fóru základy, očividně v tom máš pěknej hokej :)

Přesně tak, nicméně prozdradím vám jedno zlaté pravidlo: "Dopisy od PČR se házejí do koše"!
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 888
    • Zobrazit profil

Jenom bacha jestli souhlasí majitel auta a typ schránky. : http://30kmh.cz/index.php?topic=1270.msg9537#msg9537

Dopis bych nepřebíral, ale POZOR nesmíte ho odmítnout, musíte dosáhnout toho aby resumé pošty bylo NEZASTIŽEN.
Trochu jste si to zkomplikoval tím Volal jsem na poštu a nechal si zásilku přeposlat na mé přechodné bydliště.


IP zaznamenána

marvi8080

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil

Díky za cenou radu :)

Majitel auta je fyzická osoba, která má zároveň DS.

Ano, zkomplikoval. Myslel jsem, že žádám o dosílku něčeho neškodného. Měl jsem se nejprve zeptat, ale prostě mě to překvapilo :)

Každopádně o dosílku mohl telefonicky žádat poštu někdo z rodiny a uvést v dobré víře adresu, kde se asi zdržuji.

Nic nepřeberu. Nejsem doma. :)
IP zaznamenána

RIK

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 391
    • Zobrazit profil

Díky za cenou radu :)

Majitel auta je fyzická osoba, která má zároveň DS.

Ano, zkomplikoval. Myslel jsem, že žádám o dosílku něčeho neškodného. Měl jsem se nejprve zeptat, ale prostě mě to překvapilo :)

Každopádně o dosílku mohl telefonicky žádat poštu někdo z rodiny a uvést v dobré víře adresu, kde se asi zdržuji.

Nic nepřeberu. Nejsem doma. :)

Tohle se da pouzit. Moje zkusennost je stejna. Posta je schopna dosilkovat nebo preposlat na jinou adresu jenom na zaklade telefonickeho hovoru. Jinymi slovy kdokoli muze nechat preposlat do /dev/null cikoli zasilku, pokud vi, ze je na poste. U zasilej s pruhem, by podle meho soudu toto nemelo byt mozne.
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil

Odesílatel má, myslím, možnsot volby "Nedosílat"
IP zaznamenána

1ac0

  • Příspěvků: 79
    • Zobrazit profil
Re:Mám datovou schránku, ale PČR se snaží doručit mi doporučený dopis
« Odpověď #8 kdy: 03 Září 2015, 22:51:57 »

http://zpravy.idnes.cz/ombudsmanka-nespolehejte-na-datove-schranky-a-neignorujte-postu-od-uradu-1r1-/domaci.aspx?c=A150817_094734_domaci_jpl
sabatova je uz dlhsiu dobu mimo realitu a kope skor za to aby zostala na svojej stolicke. citacia v clanku: "...porušení povinnosti doručovat přednostně prostřednictvím datové schránky je sice nesprávným úředním postupem, z judikatury Nejvyššího správního soudu však současně vyplývá, že toto pochybení nemá vliv na platnost doručení a zákonnost vydaných rozhodnutí, jestliže se adresát s obsahem písemnosti seznámil..." - takze ked niekto neprevezme a nezoznami sa tak urad ma smolika. stale plati, ze uradnici zhusta posielaju postou a nasledne je jednoduche to zostrelit. dovod je ten, ze z evidencie obyvatelov nevidno, ze osoba ma zriadenu datovu schranku. a len tak pre zabavu, aktualne sa bavime na tom ako pcr dorucuje pravnickej osobe postou, za polrok uz 4-ty krat a velmi sa divia, ze sa im to vzdy vrati zpatky. kto sa chce pobavit mozem mu ukazat psanicko od prokuratora kde je cierne na bielom, ze osoba ma zriadenu ds z toho dovodu aby sa mohla skryvat pred policiou (nie, to nie je vtip).
« Poslední změna: 08 Září 2015, 20:27:34 od 1ac0 »
IP zaznamenána

dan010

  • Příspěvků: 83
    • Zobrazit profil
Re:Mám datovou schránku, ale PČR se snaží doručit mi doporučený dopis
« Odpověď #9 kdy: 16 Října 2015, 19:06:36 »

Jako že se opicie pokouší doručovat poštou FO s datovkou se stát může, prostě si to nejistí, že nemá datovku, ale že se pokouší doručovat doporučenou poštou s.r.o., které prokazatelně datovku má opravdu nechápu a dělají nám to docela často, ale celkem neúspěšně. :-D Zrovna dnes jsem byl na poště a máme tam uložený nějaký dopis od "Policie ČR - Územní odbor služby kriminální policie a vyšetřování Jihlava" - no nic, bude jim to vráceno po úložní době jako nevyzvednuté. :) Třeba pak zjistí, že datovku máme a pošlou to datovkou, ale stejně se akorát dozví, že bych mohl způsobit újmu osobě blízké a to bych bohužel považoval za újmu vlastní, takže tůdle nůdle. :)
IP zaznamenána