30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost  (Přečteno 35685 krát)

kotasekh

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #15 kdy: 25 Dubna 2015, 11:15:26 »

Jo, tak jsem si to predstavoval, den predem zavolat a az po potvrzeni terminu i oznamit, ze si udelam fotokopii ;).
IP zaznamenána

vvvvvv

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 075
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #16 kdy: 25 Dubna 2015, 11:16:21 »

Pozor, myslím že to není 15 dnů, ale jen 10.
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #17 kdy: 25 Dubna 2015, 11:30:53 »

Jo, tak jsem si to predstavoval, den predem zavolat a az po potvrzeni terminu i oznamit, ze si udelam fotokopii ;).

Proč takové manévry....prostě tam kdykoliv v úředních hodinách zajdete a požádáte o nahlédnutí do spisu a zároveň i o jeho kopie. Oni Vám musí vyhovět.
Mělo by to být napsáno v poučení, které Vám poslali při zahájení řízení.
IP zaznamenána

kotasekh

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #18 kdy: 25 Dubna 2015, 11:39:45 »

Pozor, myslím že to není 15 dnů, ale jen 10.

15, ne 10.

Zadne oznameni o zahajeni rizeni jsem nedostal, jen vyzvu, pak prikaz, pak predvolani, pak rozhodnuti. Ale jo, zajdu tam tak ci onak v utery, zatim dik, pak veskere materialy poskytnu.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #19 kdy: 25 Dubna 2015, 16:01:43 »

Jo, tak jsem si to predstavoval, den predem zavolat a az po potvrzeni terminu i oznamit, ze si udelam fotokopii ;).

Proč takové manévry....prostě tam kdykoliv v úředních hodinách zajdete a požádáte o nahlédnutí do spisu a zároveň i o jeho kopie. Oni Vám musí vyhovět.
Mělo by to být napsáno v poučení, které Vám poslali při zahájení řízení.

Kdykoliv tam zajít může a vyhovět mu musí, ale taky se mu může stát, že budou mít jednání a nechají ho čekat nebo ho nechají čekat schválně. Než bych tam čuměl do zdi, tak bych si to raději předem objednal.
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 143
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #20 kdy: 25 Dubna 2015, 16:58:33 »

Taky by se mohla zahájit zdržovací taktika. Objednat se na ráno a zablokovat jim kancelář při nahlížení celý den. A hned se objednat na druhý den znova a znova Měli to poslat a neměli dělat obstrukce, že ano…
IP zaznamenána

kotasekh

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #21 kdy: 25 Dubna 2015, 17:09:49 »

V pohodě, já si tam zajdu, mám to po cestě ;).
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #22 kdy: 25 Dubna 2015, 21:05:55 »

Spis nemam, jen jsem do nej nahledl, kopii jsem nedelal protoze jsem naivne neocekaval neco takoveho. Vcera byla dorucenka do datove schranky a je na to 15 dnu. Predpokladam, ze si kopii budu muset udelat sam, protoze kdybych si o ni zazadal, nestihl bych odvolani. Zajit tam mi problem nedela, ale jak je to s pristupem ke slozce? Musi mi ji dat na vyzadani bez zbytecneho odkladu k nahlednuti?

Tak tam ještě zajděte a udělejte si kopie nebo fotky.. když s tím někdo bude pomáhat tak to bude potřebovat.
Přístup tu teď už je napsaný.

Když doručeno bylo včera tak čas na odvolání bude do 11. května a do té doby se na to stihnu podívat.. jestli chcete.
IP zaznamenána

kotasekh

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #23 kdy: 26 Dubna 2015, 10:10:20 »

Urcite budu moc rad za pomoc, sam v tom nejak litam. V utery tam jdu, tak hned dopoledne (jestli budou mit cas) to poskytnu vsechno.
IP zaznamenána

bierbitzch

  • Příspěvků: 19
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #24 kdy: 27 Dubna 2015, 07:47:09 »

1As 96 2008 115 - Nove dukazy v odvolani
...

2As 17 2009 60 Nove dukazy i v odvolacim rizeni

Da se to pouzit i pro SprDel? Tam jsem obvinen ze 'spravniho deliktu', ne z prestupku, t.j. rizeni jede podle SprR, ne ZoP? Jsem laik, muj nahled na vec je, ze ne vsechny spravni delikty jsou prestupky, ale vsechny prestupky jsou spravni delikty. T.j. mam 'abstraktni' upravu (spravni rad), ktera je aplikovana na vsechny SprDel-e a pak specialni (ZoP), kterou lze aplikovat pouze v 'prestupkove' podmnozine -> v odvolani proti sprdeli nemuzu (tedy muzu, ale nepomuze to) argumentovat tema rozsudky NSS, protoze se tykaji specielnejsi veci (prestupku, ne deliktu).
Som z toho volajaky zmateny  :D


IP zaznamenána

feardes

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 107
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #25 kdy: 27 Dubna 2015, 09:45:48 »

Zásada koncentrace řízení (par.82, odst.4 SprŘ) se neuplatní u správního řízení sankčního ale jen u správního řízení na návrh (viz 1 As 136/2012 - 26). Takže i u SprDele můžeme v odvolání navrhovat provedení nových důkazů a uvádět argumenty které nebyly použity v řízení před rozhodnutím obce nebo magistrátu.
IP zaznamenána

kotasekh

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #26 kdy: 28 Dubna 2015, 08:43:11 »

No jeste ze mi takhle pomahate, takhle hluboko se uz vubec neorientuju :). Za pul hodky bude mit pipina na urade cas, tak tam skocim.
IP zaznamenána

kotasekh

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #27 kdy: 28 Dubna 2015, 17:56:29 »

Už mám doma obsah složky a jiné náležitosti, tak kdo by byl tak ochotný se na to kouknout a něco málo mi s tím pomoct, rád odešlu link přes PM. Zatím jsem to odeslal uživateli 2M.
IP zaznamenána

kotasekh

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #28 kdy: 14 Května 2015, 09:17:29 »

Odvolání sepsáno (s úžasnou pomocí 2M) a odesláno. V případě, že by mé námitky uznali a řízení zastavili, je pak možnost požadovat nějaké potrestání úřednice, co měla případ na starosti? Jasně postupovala protizákonně a dle své libovůle.
IP zaznamenána

kotasekh

  • Příspěvků: 23
    • Zobrazit profil
Re:Zajímavé odůvodnění - SprDel za rychlost
« Odpověď #29 kdy: 14 Srpna 2015, 16:10:13 »

Tak v červenci mi přišlo z krajského úřadu rozhodnutí o odvolání, k nahlédnutí zde. Rozhodnutí MěÚ bylo zrušeno a vráceno k novému projednání. Ale je hezké, že na KÚ se jim rozhodnutí z MěÚ taky vůbec nelíbilo a postup MěÚ považovali za hodně špatný. Dnes mi z MěÚ přišlo předvolání k podání vysvětlení, tak se těším na začátek září :-). Títo jsem získal zase spoustu zkušeností, které jsou skoro nedocenitelné, takže díky moc všem zúčastněným, pak zase poreferuju :-).
IP zaznamenána