30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Odmítnutí dechové zkoušky  (Přečteno 12116 krát)

Dave

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
[?] Odmítnutí dechové zkoušky
« kdy: 22 Dubna 2015, 17:35:39 »

Dobrý den. Teď v sobotu dne 22,4,2015 mě kolem půlnoci zastavila červená octavie. Na místě jsem řekl, že jsem auto neřídil a následně jsem odmítl dechovou zkoušku.Následně sepsali protokol s jejich verzí, kde jsem doplnil, že s jejich verzí nesouhlasím a pod to se podepsal.Následně mi zadrželi Ř.P. a sepsali protokol o zadržení. Za posledních 5 let už jsem měl dvakrát zadržený Ř.P. kvůli alkoholu. Prosím o radu, zda si vzít advokáta, či ne a co mě asi tak čeká?(auto jsem řídil)
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #1 kdy: 22 Dubna 2015, 18:25:53 »

Prosím o radu, zda si vzít advokáta, či ne a co mě asi tak čeká?(auto jsem řídil)

Pokud ti nebude vadit, že rok nebudeš řídit, tak se zmocněnec vyplatí. Nebude pokuta, zákaz řízení, body a psycholog.
Pokuta za odmítnutí je 25-50.000,- Kč, 12 - 24 měsíců zákaz řízení a + 7 bodů do bodového hodnocení řidičů, po trestu se dělá ještě vyšetření u dopravního psychologa cca 1500 +. Vzhledem k minulosti bych nepočítal, že bude sankce na spodní hranici, spíš střední hranice a více. Současně hrozí i vybodování.
IP zaznamenána

Dave

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #2 kdy: 22 Dubna 2015, 18:34:42 »

Mohu se zeptat, zda je to ze skušenosti a co v tom zmocněnec může udělat, že bych vyvázl bez pokuty a jen z jedním rokem zákazu? Předem moc děkuji za odpověď.
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #3 kdy: 22 Dubna 2015, 19:45:31 »

Na místě jsem řekl, že jsem auto neřídil a následně jsem odmítl dechovou zkoušku.

to vás zastavili, vy za volantem a tvrdil jste že ste neřídil?  ;D alkohol asi taky byl, když ste odmítnul dechovou, odmítnutí způsobu jako takového to asi nebylo a na krev ste nejel, že?
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Dave

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #4 kdy: 22 Dubna 2015, 20:06:01 »

Vim, zni to straně, ale tak to bylo. Říkat tady, jaký jsem vůl je asi zbytečný. .. :-\
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #5 kdy: 22 Dubna 2015, 20:36:24 »

Škoda že policie nemá smysl pro humor, tohle video bych moc rád na youtube viděl. To by ani nebyl únik dat - někdo neznámý řídil a potom ještě asi i filmoval.  :) :D ;D :'(
Obávám se, že taháte za ten známý kratší konec a tohle si vyžerete do dna.
IP zaznamenána

Mršťa

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 060
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #6 kdy: 22 Dubna 2015, 20:54:47 »

Mohu se zeptat, zda je to ze skušenosti a co v tom zmocněnec může udělat, že bych vyvázl bez pokuty a jen z jedním rokem zákazu? Předem moc děkuji za odpověď.

To není zkušenost, ale realita.
Zmocněnec může za pomoci obstrukcí protahovat řízení tak, aby odpovědnost za přestupek po jednom roce zanikla, případně může v řízení o přestupku dokázat, že se např. žádný přestupek nestal.
Pak nebude žádný trest, kromě toho, že je zadržený ŘP a dotyčný nesmí řídit. ŘP vrátí až bude řízení po roce zastaveno.
Nejedná se o klasický zákaz řízení, to že člověk nesmí řídit plyne jen z toho zadržení ŘP.
IP zaznamenána

Dave

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #7 kdy: 22 Dubna 2015, 22:31:31 »

Je zde prosim někdo, kdo s tímto má zkušenosti?
IP zaznamenána

Dave

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #8 kdy: 22 Dubna 2015, 22:52:35 »

Myslím s tím protahováním. :-\
IP zaznamenána

éRooo

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 613
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #9 kdy: 22 Dubna 2015, 22:55:50 »

s protahováním skoro všichni  ;D
IP zaznamenána
In dubio pro reo

Dave

  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #10 kdy: 22 Dubna 2015, 23:32:21 »

A jak to v praxi pak vypadá?
IP zaznamenána

Mates

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 683
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #11 kdy: 23 Dubna 2015, 09:57:26 »

A jak to v praxi pak vypadá?

O otm se tu toho napsalo spousta. Snad každý druhý případ je o obstrukcích v případě. Ať už nemoce, prokázání nepřesností úřadu, změna osoby a podobně. Chce to v rámci samostudia projít toto forum. Je to velmi poučné :)
IP zaznamenána

Mike

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 752
    • Zobrazit profil
Re:Odmítnutí dechové zkoušky
« Odpověď #12 kdy: 29 Dubna 2015, 19:24:01 »

a můžete mi nějak objasnit myšlenku, že když neřídím, tak jim přesto předložím ŘP ?
mi nějak hlava nebere...
IP zaznamenána