30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Datová schránka  (Přečteno 38643 krát)

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #30 kdy: 13 Září 2016, 10:49:26 »

Toto řeším celkem často a pošťačce u přepážky řeknu, že to je ze správka a že si to nechám doručit fikcí. Nikdy s tím problém nebyl. Navíc, se kolikrát v té své evidenci nevyznají. SO totiž uvádí celé jméno, včetně titulů a ještě to mají napsané v počítači VELKÝMI PÍSMENY. Naopak, zásilky od soukromníků jsou psány malým písmem a kolikrát obsahují jen příjímení. Takže kolikrát si dopisu z úřadu ani nevšimnou.

Když FO prokazatelně podá zásilku na poště ve chvíli, kdy na ní leží zásilka, kterou si nevyzvedne a zapře, tak mu pozorný orgán nejspíš může omlátit o hlavu, že si tu zásilku nevyzvednul úmyslně, a tedy platí fikce doručení.

Když by mu na poště o zásilce řekli a pak to někdo z pošty byl ochotný SO dosvědčit tak asi ano.. ale když jsem něco posílal na poště tak nikdy nekontrolovali kdo jsem a jestli tam nemám zásilky..

Spíš na poště v době doručování prokazatelně PŘEVZÍT jinou zásilku.. to asi pošta zkusí vnutit i další zásilky pro stejného adresáta..
Ale když na poště nebude chorobný udavač aby to hned šel na úřad hlásit tak jak to SO zjistí?

Jedině když ta převzatá zásilka bude taky od SO.. a když máte na poště dva dopisy ze stejného úřadu tak jít si převzít jeden z nich je nesmysl..
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 890
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #31 kdy: 13 Září 2016, 12:51:16 »

Když by mu na poště o zásilce řekli a pak to někdo z pošty byl ochotný SO dosvědčit tak asi ano..

Nikdo nebude nic dosvědčovat. Existuje jen jediné nebezpečí a to je, že pošťák řekne "Máte tady zásilku" a občan odpoví "Nechci si zásilku převzít" a pracovník pošty to vyznačí na dodejce.
Jestli mu někdo  řekne máte tady zásilku a on řekne že nemá OP tak i kdyby to SO milionkrát dokázal, tak nikdo nemá žádnou povinost se na poštu vracet s OP a něco přebírat. Pouze osoba bez DS se vystavuje nebezpečí doručení fikcí. Osoba s DS buď zásilku od pošty PŘEVEZME nebo ODMÍTNE PŘEVZÍT a v tom případku SO má doručeno nebo jí NEPŘEVEZME a SO doručeno nemá. Jestli někdo o o nějaké zásilce ví nebo neví není ani náhodou relevantní.
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #32 kdy: 13 Září 2016, 13:22:40 »

Přesně tak. Stačí konstatovat, že chodit na poštu nemám kdy a od toho mám zřízenou datovku, aby mi úřad doručoval do ní.
IP zaznamenána

jvms

  • Příspěvků: 192
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #33 kdy: 07 Října 2016, 07:16:25 »

Úředník mi spamuje schránku. Co s tím? V jedné věci mi jedno předvolání k ústnímu jednání přišlo 3x během 24 hodin. Všechny na stejnou věc a ve stejném termínu. Na první předvolání mu odpovím, co si myslím (vyjádřím se písemně ve stanoveném termínu) a na ostatní, že v tom termínu už něco mám - jiné předvolání k ústnímu jednání. Nebo, napadne někoho něco lepšího?
IP zaznamenána

opas

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 316
  • Carpe diem quam minimum credula postero.
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #34 kdy: 07 Října 2016, 09:47:42 »

Neřeš to, mohli mít chybu ve spisové aplikaci. Pokud mu odpustíš nějakou drobnou technickou chybu, tak to pak o to lépe vypadá v případném odvolání, že zbytečně neprudíš.
Správní je vyprudit ho za nějaký úlet v textu, ne za takovou blbost, za kterou třeba ani nemůže.
IP zaznamenána

t4455

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 349
    • Zobrazit profil
Re:Datová schránka
« Odpověď #35 kdy: 10 Října 2016, 17:42:54 »

Mam stejny problem, 5 zprav v DS z toho 2 odeslany ve stejny cas a dalsi 2 taky ve stejny cas o par dni pozdeji a ta pata o tri hodiny pozdeji ve stejny den jako ty posledni dve. Co to na me jedou? Prihlasim se az po uplynuti lhuty,
IP zaznamenána