30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [WIN] Příkaz zaplatit  (Přečteno 28520 krát)

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
[WIN] Příkaz zaplatit
« kdy: 17 Dubna 2015, 13:44:42 »

Zdravím

dne 29.1.2014 a 10.3.2014 stál blíže neustanovený řidič s  mým autem v křižovatce, papírek za stěračem ani následující složenky jsem neřešil při první schůzce u správního orgánu se paní úřednice rozhodla tyto přestupky řešit najednou, u obou jsem uved že vozidlo zaparkoval můj blízký přítel z rumunska. Toho se úřadu nepodařilo dohledat a tak mi paní úřednice napařila SPRDEL a příkaz na zaplacení pokuty 1500 + 1000 náklady řízení.
Příkaz však napsali 31.3.2015, fikcí mi byl doručen a vhozen do schránky 15.4.2015. Teď z mojí strany bude následovat odpor proti příkazu do 8 dnů. Ale mě by zajímalo jak je to s těma lhůtama pro vyřešení přestupku. Stále platí 1 rok?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #1 kdy: 17 Dubna 2015, 14:36:46 »

Zatím podejte odpor. Ten se nezdůvodňuje.
A až se dostanou k nějakému vyjádření ke SPRDELu tak namítejte že to je promlčené a že se na to nevztahuje 4-leté promlčení protože to bylo před listopadem 2014.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #2 kdy: 18 Května 2015, 12:26:13 »

29.4. mi přišla od Magistrátu výzva abych se dostavil k seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí a vyjádřil se k nim. Potom že bude vydáno rozhodnutí. Zajdu tam, ale nevím k čemu se mám vyjadřovat.
Hlavně mě zajímá jak je tou promlčecí dobou na 4 roky, nikde jsem k tomu nic nenašel, všude se uvádí promlčecí doba 1 rok, který už od přestupků uplynul. Tak mi není jasné co pořád chtějí a jestli není v zakopaný pes v té promlčecí lhůtě.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #3 kdy: 18 Května 2015, 14:05:47 »

Hlavně mě zajímá jak je tou promlčecí dobou na 4 roky, nikde jsem k tomu nic nenašel, všude se uvádí promlčecí doba 1 rok, který už od přestupků uplynul. Tak mi není jasné co pořád chtějí a jestli není v zakopaný pes v té promlčecí lhůtě.

4 roky je promlčecí lhůta na SPRDEL.
Vznikla nenápadně.. od listopadu platí změna zákona o silničním provozu: V § 125e odst. 5 se slova "§ 125d" nahrazují slovy "§ 125f".

125f je SPRDEL a tak od listopadu platí §125e i pro SPRDEL fyzické osoby.. a podle odst. 3:
Citace
Odpovědnost právnické osoby za správní delikt zaniká, jestliže o něm příslušný orgán nezahájil řízení do 2 let ode dne, kdy se o něm dozvěděl, nejpozději však do 4 let ode dne, kdy byl spáchán.

U přestupků je promlčení pořád 1 rok.
Namítejte že to je promlčené protože to bylo ještě před novelou s delším promlčením.

Opatřete si spis a když vydají rozhodnutí vinen tak se dá odvolání  ;)
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #4 kdy: 18 Května 2015, 14:54:50 »

29.4. mi přišla od Magistrátu výzva abych se dostavil k seznámení s podklady pro vydání rozhodnutí a vyjádřil se k nim. Potom že bude vydáno rozhodnutí. Zajdu tam, ale nevím k čemu se mám vyjadřovat.
Hlavně mě zajímá jak je tou promlčecí dobou na 4 roky, nikde jsem k tomu nic nenašel, všude se uvádí promlčecí doba 1 rok, který už od přestupků uplynul. Tak mi není jasné co pořád chtějí a jestli není v zakopaný pes v té promlčecí lhůtě.
Jestli to nechcete řešit ještě 2 roky, tak by to chtělo lehký protiútok. Napište jim, že dle Vašeho právního názoru je skutek již promlčen, ale pokud trvají na Vaší účasti, tak, že za sebe pošlete právního zástupce a budete úřad žalovat o náhradu škody za nesprávný úřední postup. Takové BUBUBU nic nestojí a třeba si to rychle rozmyslí.
http://frankbold.org/poradna/kategorie/korupce-a-jednani-uredniku/rada/jak-vymahat-nahradu-skody-za-nespravny-postup-uradu
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #5 kdy: 18 Května 2015, 16:19:42 »

Takže jsem byl za paní úřednicí seznámit se se spisem. Na můj dotaz jak je to s těmi lhůtami mi řekla, že přestupek 1 rok a SPRDel 3 roky, tak v tom má asi taky hokej ;D

No každopádně teď asi vydají nějaké rozhodnutí o mé vině a pokutě kde bude lhůta na odvolání, předpokládám. Co bude následovat? Zase to se mnou bude řešit ta samá bába nebo budu muset zaplatit a případně potom jít k soudu?
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #6 kdy: 18 Května 2015, 23:11:12 »

Když vydají rozhodnutí tak se musí podat odvolání.
Odvolání řeší odvolací orgán.. v Praze ministerstvo dopravy a jinde krajský úřad toho kraje.
Když odvolačka rozhodnutí zruší tak se to vrátí zpátky na úřad k novému rozhodnutí.
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #7 kdy: 18 Května 2015, 23:14:41 »

Odvolání jde o level výše (obec-kraj-ministerstvo) a je třeba tam uvést relevantní odvolací důvody.
Bába jenom napíše oznámení o postoupení odvolání výše.
Nebo má správní orgán možnost na základě Vašeho odvolání provést autoremeduru (změnit sám vlastní rozhodnutí) a Vaše námitky uznat resp. vrátit k novému dokazování. To je zde dost prvděpodobné, pokud nechtějí nadměrně obtěžovat vrchnost.
IP zaznamenána

cestmir

  • Příspěvků: 57
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #8 kdy: 27 Května 2015, 09:11:20 »

Nebo má správní orgán možnost na základě Vašeho odvolání provést autoremeduru (změnit sám vlastní rozhodnutí) a Vaše námitky uznat resp. vrátit k novému dokazování. To je zde dost prvděpodobné, pokud nechtějí nadměrně obtěžovat vrchnost.

Co jsem moznost mluvit s lidmi z druhe strany barikady, tak tohle neni uplne pravda (alespon nekde tedy...). I na MeU/magistraty chodi kontroly, ktere si nahodne vyberou nekolik spisu a stravi tam den kontrolou. Pokud zjisti, ze SO vydal rozhodnuti (proti kteremu se nekdo odvolal) a nasledne si je sam autoremedurou opravil, tak v podstate SO priznava, ze to zk...il. Proto se to posila na kraj/MD. A kdyz se to vrati, tak jen pokrci rameny "ze na to meli asi jinej nazor, tak to teda vopravime no". Ono i nad nimi visi povestny damokluv mec.
IP zaznamenána

2M

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 992
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #9 kdy: 27 Května 2015, 12:16:57 »

Ale když podáváte kvalitní odvolání (a to musíte protože chcete rozhodnutí shodit) tak jim u autoremedury asi nic nehrozí ne?

Zrušení rozhodnutí odůvodní gumovým "nejméně jeden odvolací důvod je platný" a nemusí ani přiznat konkrétní důvod.
A když udělají zjevné chyby tak je autoremedura pořád menší šance že si to kraj přečte než jim to poslat na odvolačku.

Mám tu jeden případ kde si myslím že odvolání uznali autoremedurou (zrušili rozhodnutí) hlavně aby to urychlili.. protože se blíží prekluze a tušili že kraj jim to shodí a další rozhodnutí už nestihnou vydat.
IP zaznamenána

ladin

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 250
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #10 kdy: 27 Května 2015, 19:05:57 »

Cestmir a 2M: Moje zkusenost (karlovarsky kraj, nejen dopravni prestupky) odpovida kombinaci Vasich nazoru. Pokud hraje ourada o cas, potrebuje utratit nejakou dotaci nebo si mysli, ze nejakeho "potizistu" dostane v terminu, pak vyda autoremeduru a proces urychli. Ale v 99 % pripadu ze sebe pujde radeji udelat vola k odvolacimu organu, i kdyz to druhe strane pripada jako neuveritelne a rika si, ze pokud IQ ourady > idiota, tak to radeji hodi do kose...
IP zaznamenána

Snowman

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #11 kdy: 29 Května 2015, 20:27:24 »

Rovněž je možné namítat, že nešlo překlopit na sprdel, protože úřad nepokračoval řádně v řešení přestupku. Zejména tedy zda Vašemu řidiči doručoval do Rumunska v rumunštině, což je jeho povinnost dle Evropské úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod a dále dle Úmluvy o vzájené pomoci v trestních věcech mezi členskými státy Evropské unie (vztahuje se i na přestupky).
Nedodržením těchto předpisů bylo způsobeno to, že nebylo řádně pokračováno v řešení přestupku.
IP zaznamenána

em3

  • Příspěvků: 42
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #12 kdy: 18 Června 2015, 10:17:08 »

Zdravím,

opět se snažím vymyslet odvolání pro námi placené úřednictvo. Odvolání má být přípustné a má být patrno v čem spatřuju rozpor. Takže mám to sestavit na tom, že přestupek byl před listopadem 2014 kdy začala platit novela na Sprdel pro fyzické osoby?
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #13 kdy: 18 Června 2015, 10:55:50 »

Rovněž je možné namítat, že nešlo překlopit na sprdel, protože úřad nepokračoval řádně v řešení přestupku. Zejména tedy zda Vašemu řidiči doručoval do Rumunska v rumunštině, což je jeho povinnost dle Evropské úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod a dále dle Úmluvy o vzájené pomoci v trestních věcech mezi členskými státy Evropské unie (vztahuje se i na přestupky).
Nedodržením těchto předpisů bylo způsobeno to, že nebylo řádně pokračováno v řešení přestupku.

Co jsem teď zaslechl, tak to s tím doručováním předvolání cizím statním příslušníkům není zase tak úplně jednoznačné. to že má někdo adresu v zahraničí, ještě neznamená že je i cizím statním příslušníkem a jen podle jména se nedá moc poznat příslušnost. Ani to že já třeba řeknu že je to němec, tak mu mají doručovat německy, podle mě moc fungovat nebude. Prý se to týká převážně vecí kdy byl řidič osobně ztotožněn, pak je jasné v jakém jazyce se doručuje.

Ve zkratce jsem chtěl říct, že to bude potřebovat větší argumenty než jen toto.
« Poslední změna: 18 Června 2015, 12:28:54 od Tacecek »
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Příkaz zaplatit
« Odpověď #14 kdy: 18 Června 2015, 19:23:37 »

Co jsem teď zaslechl, tak to s tím doručováním předvolání cizím statním příslušníkům není zase tak úplně jednoznačné.....
Pokud to není jednoznačné, tak se to dá vždy použít jako argument ve vlastní prospěch.
Je to tu už vícekrát ale třeba zde :
http://30kmh.cz/index.php?topic=335.msg725#msg725
IP zaznamenána