30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce  (Přečteno 3245 krát)

etniesandtrasher

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« kdy: 08 Července 2024, 14:28:01 »

Dobrý den,

jsem za půlkou zákazu řízení za alkohol v krvi na půl roku a tak si chci zažádat o navrácení po půlce.
Nicméně informace na internetu mi nepřijdou úplné, resp. přijde mi, že se popírají.

V tuto chvíli:
Jsem objednán na psychotesty
Mám schopenku od obvoďáka
Mám výpis z evidence
(řp odevzdán před termínem a také před termínem zaplaceno, o obojím mám doklad)

Čím si ale nejsem jist:
Stačí výše zmíněné + písemná žádost o vrácení a donést ji na vyšehrad?
nebo ještě potřebuji to prominutí nějak extra? Hodně "návodů" na internetu jej úplně opomíjí ale občas je to zmíněno,
za sebe jsem měl pocit právě protohle, že stačí testy, lékař, žádost a výpis a ta žádost o prominutí je právě toto a ne že ji musím dělat extra předem a teprve pak udělat kolečko.

Jaký je tedy postup? Hledal sem i tady na fóru ale bezvýsledně pod několika hesly ve vyhledávání.
Stačí jen lékař, psycho, žádost a výpis nebo je fakt potřeba napřed zajistit si odpuštění?

Díky moc a hezkej den!
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2024, 00:26:44 »

Dobrý den,

jsem za půlkou zákazu řízení za alkohol v krvi na půl roku a tak si chci zažádat o navrácení po půlce.
Nicméně informace na internetu mi nepřijdou úplné, resp. přijde mi, že se popírají.

V tuto chvíli:
Jsem objednán na psychotesty
Mám schopenku od obvoďáka
Mám výpis z evidence
(řp odevzdán před termínem a také před termínem zaplaceno, o obojím mám doklad)

Čím si ale nejsem jist:
Stačí výše zmíněné + písemná žádost o vrácení a donést ji na vyšehrad?
nebo ještě potřebuji to prominutí nějak extra? Hodně "návodů" na internetu jej úplně opomíjí ale občas je to zmíněno,
za sebe jsem měl pocit právě protohle, že stačí testy, lékař, žádost a výpis a ta žádost o prominutí je právě toto a ne že ji musím dělat extra předem a teprve pak udělat kolečko.

Jaký je tedy postup? Hledal sem i tady na fóru ale bezvýsledně pod několika hesly ve vyhledávání.
Stačí jen lékař, psycho, žádost a výpis nebo je fakt potřeba napřed zajistit si odpuštění?

Díky moc a hezkej den!
Pokud jste dostal souhrný celý trest na 6 měsíců, psychotesty potřeba nejsou.
Požádejte parazita,který zákaz udělil, o prominutí zbytku trestu zákazu řízení. Až vám ho promine, rozhodnutí o odpuštění zbytku trestu spolu s podklady od lékaře připojte k žádosti o vrácení řidičského oprávnění, kterou budete směřovat příslušnému úřadu dle trvalého pobytu.
« Poslední změna: 20 Července 2024, 00:40:47 od Lopata54 »
IP zaznamenána

Zox

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2024, 00:40:20 »

Citace
Pokud jste dostal souhrný celý trest na 6 měsíců, psychotesty potřeba nejsou.

Nesmysl. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p87a-3-c
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2024, 02:26:53 »

To jsem uvedl zcela záměrně. Každý kdo se nějak skutečně zajímá o řešení svého skutečného prohřešku ví, že prvním krokem je odpuštění zbytku trestu zákazu. Bez něj slintat nemá žádné opodstatnění. Pokud se ten **** dotazuje na psychotesty, ke kterým je objednán,
Mám schopenku od obvoďáka
Mám výpis z evidence
(řp odevzdán před termínem a také před termínem zaplaceno, o obojím mám doklad)[/b
zda nebo ještě potřebuji to prominutí nějak extra?

Takže ještě jednou, jo to prominutí potřebuješ,jinak je ti to ostatní k hovnu.

Příště prosím bez urážek
« Poslední změna: 26 Července 2024, 09:44:42 od pk202 »
IP zaznamenána

etniesandtrasher

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #4 kdy: 29 Července 2024, 16:53:38 »

Děkuji za odpověď, co se týče žádosti o odpuštění tak jsem docela zmatenej protože všechny tři osoby z mého okolí podaly jen žádost o navrácení plus papír z vyšetření od dopravního psychologa, o prominutí si nikdo nežádal a stejně to všichni 3 dostali zpátky po půlce...
Pro upřesnění tak jako já i oni to měli za nadejchání a stejně tak jsme všichni prvotrestaní.

Každopádně vydím, že stejně budu muset za právníkem pro definitivní potvrzení jestli to opravdu potřebuju a pak to sem hodím info.
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #5 kdy: 01 Srpna 2024, 04:17:27 »

 ;D
Když si nepožádáš sám o prominutí zbytku trestu zákazu,což je prvotní úkon,ty tu listinu potřebuješ,bez ní můžeš prd,bez prominutí si můžeš stěžovat třeba na nádraží a nikdo ti řidičák dříve nevrátí,a ty jí potřebuješ ,abys jí připojil jako přílohu k žádosti o vrácení řp ..... samo se to nepromine a půlku ti zadarmo bez ní fakt nikdo nedá.
Tento scifi děj nebudu dále komentovat, nebo na mně přijde zase pk202 s obuškem. :-*
Prvně opatři rozhodnutí o odpuštění zbytku trestu zákazu. Který evidentně nemáš kámo.
Pokud si uhradil pokutu, parazit obvykle proti nebude.
Pak si požádáš na úřadě o vrácení ŘO, kde na úřadě v místě bydliště vysázíš PRVNĚ na stůl rozhodnutí o odpuštění zbytku trestu zákazu a k tomu zbytek  ;) To rozhodnutí o odpuštění je klíčové, když v tom bude nějaký problém,popiš ho tu stručně a najdeme cestu.  ;)
 
« Poslední změna: 01 Srpna 2024, 09:31:11 od Lopata54 »
IP zaznamenána

Pongo

  • Příspěvků: 21
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #6 kdy: 28 Srpna 2024, 15:05:11 »

Dávám k dispozici své vzory.
Je třeba zažádat o upuštění, po vydání rozhodnutí o upuštění je třeba se vzdát práva na odvolání, na základě toho úřad vydává pravomocné rozhodnutí. Poté už jen psychotesty, lékařský posudek a žádost o vrácení pozbytého ŘO. Podle způsobu doručení pravomocného rozhodnutí případně ještě konverze. Pak už jen ideálně osobně žádost o vrácení ŘO a ŘP. Když je předem dohodnutý postup, jde to zvládnout během jednoho dne.
IP zaznamenána

etniesandtrasher

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #7 kdy: 21 Září 2024, 12:30:34 »

Dávám k dispozici své vzory.
Je třeba zažádat o upuštění, po vydání rozhodnutí o upuštění je třeba se vzdát práva na odvolání, na základě toho úřad vydává pravomocné rozhodnutí. Poté už jen psychotesty, lékařský posudek a žádost o vrácení pozbytého ŘO. Podle způsobu doručení pravomocného rozhodnutí případně ještě konverze. Pak už jen ideálně osobně žádost o vrácení ŘO a ŘP. Když je předem dohodnutý postup, jde to zvládnout během jednoho dne.

Diky za vzory, za me jsem komunikoval primo s urednici co resila muj pripad a sama od sebe se nabidla s pomoci se sepsanim zadosti o odpusteni a vraceni s tim ze je obe muzu podat ve stejny den.
Takze ano, zadost od odpusteni je potreba ale jde to vyresit behem dne, az jsem byl prekvapenej jak ochotna byla urednice v komunikaci.
-----

Kazdopadne pro me je to tak jako tak jedno protoze se mi zblaznila prakticka "doktorka" a ciste z osobnich duvodu mi jen tak oznamila ze mi nikdy nenapise schopenku na rizeni protoze dle ji by clovek co nadychal uz nikdy nemel ridit, to mi rekla i potom co jsem ji donesl papir od moji doktorky na hlavu ke ktery jsem chodil roky nazpet ze jsem uplne v poradku co se tyce toho s cim sem se lecil tak ze u me alkoholismus nehrozi, ale ona stejne se rozhodla ze to neda.
Takze pulku sem prestal resit, protoze vlatne ted uplynul pulrok zakazu, jen doufam ze nova prakticka se nechytne uplne stejne, bohuzel cekacka na vstupni je dlouha.
IP zaznamenána

stanice35

  • Příspěvků: 287
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #8 kdy: 21 Září 2024, 15:07:19 »

Hmm..., to jste si měl tu doktorku možná nahrát. Jestli svoje pocity upřednostňuje před  fyzickými fakty i při diagnostice pacienta, tak teda potěš...
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #9 kdy: 21 Září 2024, 17:28:33 »

Vašemu praktickému lékaři je běžně kulové po tom, za co vám by sebrán řidičák,o nápravě rozhoduje orgán,který zákaz udělil,nikoliv lékař, ten pouze posuzuje objektivně zdravotní způsobilost, tedy kromě situace, že by jste byl např. léčen ze závislosti,duševních poruch apod. a dalších okolností které by zavdali na vaší nezpůsobilosti řídit.Vyžádejte si od ní konkrétní důvod, proč Vám to nechce dovolit,ten co Vám uvedla dostatečný není. Co jiného pak, než vyměnit praktického lékaře se dá dělat no.
« Poslední změna: 21 Září 2024, 17:40:21 od Lopata54 »
IP zaznamenána

etniesandtrasher

  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #10 kdy: 22 Září 2024, 13:52:22 »

Bohužel jsem věřil doktorce, ke který chodím defakto od 18 let, navíc poprvý když jsem jí to řekl tak jen řekla že to ani nenapíše do výpisu pro závodního lékaře a zapomene na to, pak když jsem si šel pro schopnost abych mohl na psychotesty tak reagovala takhle a vlastněna to co řekla předtím zapoměla a to byly cca 3 týdny, tolik proč jsem jí to vůbec řekl, bohužel další ponaučení pro to sdělovat co nejméně a jen když a to co je opravdu nutné.

Lékaře jsem vyměnil, uvidím jak to bude při vstupní kontrole, protože před tím mi to nedají, což chápu když vlastně neví jestli mám vůbec ruce, oči apod... pak mám ještě v záloze lékařku co neměla problém to napsat známejm také po nadejchání, případně bych kontaktoval právníka/firmu co pomáhá s navrácením řp. sice by to stálo navíc, ale snad bych se dostal k lékaři co by řešil zdravotní stav a ne osobní pocity.

Pro zajimavost dám vědět jak to dopadlo po té vstupní prohlídce, alespoň jako varování pro druhý co mají problém jako já neříkat co nemusí.

IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 706
    • Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #11 kdy: 23 Září 2024, 09:42:21 »

Zákon o specifických zdravotních službách - 373/2001 - Hlava 4. Doktorka tedy není oprávněna posudek nevydat - povinnosti a lhůty pro vydání najdete v uvedené Hlavě 4 - § 41 a násl.
Není ani oprávněna ho nevydat "protože si myslí a chce škodit" - je povinna provést příslušná vyšetření a objektivně posoudit stav a posudek vám prokazatelně předat. V případě vašeho nesouhlasu jste oprávněn požádat o přezkum - potom už to jde trochu mimo vaší doktorky.
Nevydání posudku je přestupkem - s docela značnou sankcí, především je ale dosti zásadním porušením lékařské etiky.
Tedy pokud jste doktorku již vyměnil - pošlete jí pozdrav ve formě stížnost na krajský úřad, který jí udělil oprávnění ke zdravotním službám.
IP zaznamenána