30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce  (Přečteno 447 krát)

etniesandtrasher

• Zobrazit profil
Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« kdy: 08 Července 2024, 14:28:01 »

Dobrý den,

jsem za půlkou zákazu řízení za alkohol v krvi na půl roku a tak si chci zažádat o navrácení po půlce.
Nicméně informace na internetu mi nepřijdou úplné, resp. přijde mi, že se popírají.

V tuto chvíli:
Jsem objednán na psychotesty
Mám schopenku od obvoďáka
Mám výpis z evidence
(řp odevzdán před termínem a také před termínem zaplaceno, o obojím mám doklad)

Čím si ale nejsem jist:
Stačí výše zmíněné + písemná žádost o vrácení a donést ji na vyšehrad?
nebo ještě potřebuji to prominutí nějak extra? Hodně "návodů" na internetu jej úplně opomíjí ale občas je to zmíněno,
za sebe jsem měl pocit právě protohle, že stačí testy, lékař, žádost a výpis a ta žádost o prominutí je právě toto a ne že ji musím dělat extra předem a teprve pak udělat kolečko.

Jaký je tedy postup? Hledal sem i tady na fóru ale bezvýsledně pod několika hesly ve vyhledávání.
Stačí jen lékař, psycho, žádost a výpis nebo je fakt potřeba napřed zajistit si odpuštění?

Díky moc a hezkej den!
IP zaznamenána

Lopata54

• Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #1 kdy: 20 Července 2024, 00:26:44 »

Dobrý den,

jsem za půlkou zákazu řízení za alkohol v krvi na půl roku a tak si chci zažádat o navrácení po půlce.
Nicméně informace na internetu mi nepřijdou úplné, resp. přijde mi, že se popírají.

V tuto chvíli:
Jsem objednán na psychotesty
Mám schopenku od obvoďáka
Mám výpis z evidence
(řp odevzdán před termínem a také před termínem zaplaceno, o obojím mám doklad)

Čím si ale nejsem jist:
Stačí výše zmíněné + písemná žádost o vrácení a donést ji na vyšehrad?
nebo ještě potřebuji to prominutí nějak extra? Hodně "návodů" na internetu jej úplně opomíjí ale občas je to zmíněno,
za sebe jsem měl pocit právě protohle, že stačí testy, lékař, žádost a výpis a ta žádost o prominutí je právě toto a ne že ji musím dělat extra předem a teprve pak udělat kolečko.

Jaký je tedy postup? Hledal sem i tady na fóru ale bezvýsledně pod několika hesly ve vyhledávání.
Stačí jen lékař, psycho, žádost a výpis nebo je fakt potřeba napřed zajistit si odpuštění?

Díky moc a hezkej den!
Pokud jste dostal souhrný celý trest na 6 měsíců, psychotesty potřeba nejsou.
Požádejte parazita,který zákaz udělil, o prominutí zbytku trestu zákazu řízení. Až vám ho promine, rozhodnutí o odpuštění zbytku trestu spolu s podklady od lékaře připojte k žádosti o vrácení řidičského oprávnění, kterou budete směřovat příslušnému úřadu dle trvalého pobytu.
« Poslední změna: 20 Července 2024, 00:40:47 od Lopata54 »
IP zaznamenána

Zox

• Zobrazit profil
Re:Postup pro vrácení řidičského průkazu po půlce
« Odpověď #2 kdy: 20 Července 2024, 00:40:20 »

Citace
Pokud jste dostal souhrný celý trest na 6 měsíců, psychotesty potřeba nejsou.

Nesmysl. https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2000-361#p87a-3-c
IP zaznamenána