30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: Vybodování  (Přečteno 1895 krát)

fandamis

  • Příspěvků: 1
    • Zobrazit profil
Vybodování
« kdy: 05 Června 2024, 18:39:48 »

Zdravím, jdu sem pro radu. Dne 2.6 jsem měl na kontě 4/12 bodu, ten den jsem obdržel pokutu zapas tudíž 8/12 , den poté jsem dostal další pokutu za 4 tudíž jsem naplnil 12/12 a s pokutou na místě jsem souhlasil ( bohužel ano, ted už vím) a chtěl bych se zeptat jaké jsou možnosti nyní? Trest přijimam avšak by mi pomohlo kdyby se odebrani ŘP oddálilo alespon o tyden..měsic klidně i více. Jsem toho schopen nějak docílit nejlépa sam bez placcení ranců peněz za advokaty? Jsem (byl) řidič z povoláni takže bych potřeboval nějaky čas na to se zařidit. Děkuji za odpovědi
IP zaznamenána

Lopata54

  • Příspěvků: 60
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2024, 21:28:12 »

Chlape, jak můžete takhle opicajtům zadarmo nabít munici a podepsat jim cokoliv na místě či souhlasit bez obrany, když víte,že jste v situaci, v takové jaké jste byl?  To jste měl na papíry myslet dřív... Potvrzujete, že trest přijímáte, tedy rok si nezajezdíte, odpuštění zbytku  v polovině je nemožné a zopáknutí závěreček v autoškole se nevyhnete, to je Váš osud.
« Poslední změna: 05 Června 2024, 22:06:31 od Lopata54 »
IP zaznamenána

pk202

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 4 926
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #2 kdy: 06 Června 2024, 06:24:45 »

Já myslím, že oddálit by to šlo. Dejte sem svůj výpis bodů s nějakým vysvětlením za co kolik jak a kdy jste platil. Třeba najdeme cestu jak něco z toho napadnout a vyvolat nějaké řízení. Jenom nevím, zda to opravdu má odkladný účinek.
IP zaznamenána

Fogyn

  • Příspěvků: 922
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #3 kdy: 06 Června 2024, 08:31:29 »

Nechci kohokoli urazit, ale obávám se, že člověk, který není schopen svůj dotaz ani správně formulovat a napsat bez mraku chyb, tak složitý proces nezvládne pochopit a cokoli řešit bude jen ztráta času.......
IP zaznamenána

mhepp

  • Příspěvků: 369
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #4 kdy: 06 Června 2024, 11:03:35 »

Fogyn: ano, je to možné, ale... Myslím si, že to bylo zbytečné a urážlivé. Ačkoliv chápu, že to nemuselo být myšleno zle, tak to tak velmi vyznělo.

fandamis: nahrajte anonymizované bločky a popište detaily. Zkusíme něco vymyslet, ale jak tu už zaznělo, šance jsou velmi malé. Berte to jako životní poučení: S fízly se nebavíme, s fízly se nebavíme, s fízly se nebavíme! Nic nepodepisujeme a vše nahráváme.
IP zaznamenána

gumidos

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 671
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #5 kdy: 06 Června 2024, 14:29:58 »

pk202+1
Nabízí se otázka, proč člověk, který má 4 body, příjme blok na další 4 body a hnedle další den přijme další blok na 4 body (rozuměj s 4 bodovými přestupky), čímž se vyboduje a další den se dotazuje, cože jako s tím. Leč po mnoha dotazech na tomto foru již nepřekvapí nic.
Tedy to zkuste nahrát, případně opravdu důkladně popsat. Třeba to bylo trochu jinak a třeba něco udělat půjde. Ale váš kousek provazu, za který taháte, je fakt krátký.
IP zaznamenána

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 323
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #6 kdy: 11 Června 2024, 13:32:12 »

Pokud jde jen o získání trochu času, je to snadné. Tzv. "vybodování" dorazí od úřadu jako tzv. oznámení od dosažení 12 bodů, kde je zároveň výzva k odevzdání ŘP a poučení, že k pozbytí ŘO dojde 5 pracovních dní od doručení oznámení. Nepíšete, zda toto už přišlo, nebo to teprve očekáváte.

Pokud přišlo, podejte námitky proti zaznamenaným bodům. Klidně pro začátek tzv. blanketně, a proti všem záznamům, ze kterých je těch 12 bodů složeno (celý výčet bude v tom oznámení, podle vašeho popisu by tam měly být skutky z 2.6. a 3.6. a něco staršího). Pozor, je na to velmi krátká lhůta, musíte námitky podat v průběhu těch 5 pracovních dní od doručení oznámení, aby to mělo odkladný účinek, tj. ideálně obratem.

Pokud zatím nepřišlo, necelé 2 týdny získáte využitím celé úložní doby (tj. nebrat od pošťačky, vyzvednout na poště nebo z DS poslední den). Opět ale pozor na lhůty, 10. den je doručeno fikcí a pak běží těch 5 pracovních dní na podání námitek, takže nespoléhat na následné vhození do schránky, to by mohlo být pozdě.

O námitkách se vede standardní správní řízení a vydává rozhodnutí, takže i kdyby byly zcela jalové, mělo by proběhnout doplnění blanketu (nebo odstranění nějakých jiných vad), výzva k vyjádření k podkladům, vydání rozhodnutí a celé odvolací řízení. Času lze získat celkem dost. Samozřejmě ideální by bylo najít něco, na čem by to šlo uhrát i věcně, ale to dost záleží na tom, jak vypadají ty podkladové bloky (příkazy na místě), pokud fízli neudělali nějakou školáckou chybu, velké šance tam nebudou.
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #7 kdy: 12 Června 2024, 09:43:43 »

Soustřeďte se na to co psal hh!
2.6. - O jaký přestupek šlo? Nedodržení přestávek?
3.6. - O jaký přestupek šlo? Nedodržení přestávek?
« Poslední změna: 12 Června 2024, 09:50:22 od Panek »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 479
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #8 kdy: 12 Června 2024, 19:48:29 »

V pondělí 10. mu přišlo do DS oznámení a on si ho hned ten den vyzvedl...

Lhůta je 5denní, 17. podá blanketní námitku s žádost o vyžádání všech relevantních bloků do spisu a následné umožnění nahlédnutí emailem.
24. pošle to samé datovkou.
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.

hh

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 6 323
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #9 kdy: 13 Června 2024, 04:13:46 »

V pondělí 10. mu přišlo do DS oznámení a on si ho hned ten den vyzvedl...
Čímž si nejspíš dobu, po kterou ještě bude držitelem ŘO, zkrátil o 10 dní. Ale nevadí, aspoň si bude o to lépe pamatovat, že chce-li získat nějaký čas, využít lhůty na doručování je to nejjednodušší, co se dá dělat, a v součtu to může být nezanedbatelné.

Lhůta je 5denní, 17. podá blanketní námitku s žádost o vyžádání všech relevantních bloků do spisu a následné umožnění nahlédnutí emailem. 24. pošle to samé datovkou.
Ano, námitky podat 17. (tj. ještě ve lhůtě 5 pracovních dní dle § 123c(3) ZPPK, kterou pak podání námitek dle § 123f(4) "přeruší", což je takový lehce zavádějící právní termit, znamená to restartuje, tj. po nabytí právní moci rozhodnutí o námitkách lhůta 5 pracovních dní na odevzdání ŘP a pozbytí ŘO poběží znovu celá). S tím podáním prostým mailem a pak potvrzením datovkou opatrně, jednou to projde, ale pokud by se z toho stal systém, tj. poslední den lhůty učinit podání nepodepsaným mailem a pak poslední den 5denní lhůty potvrdit datovkou, mohl by SO začít rozvíjet teorie o zneužití práva na základě toho, že přece podateli nic nebránilo podat to rovnou přes DS (srov. NSS 9 As 34/2015-25, je to Kocourkovina, kde nebylo uznáno podání učiněné prostým e-mailem a potvrzené poštou podanou v Libanonu, jedním z argumentů bylo, že zmocněnec disponoval uznávaným el. podpisem).
IP zaznamenána

Panek

  • Příspěvků: 678
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #10 kdy: 13 Června 2024, 06:50:35 »

E-mail a následně datovka. Tak pak je vhodné e-mail napsat bez diakritiky a s větou: "Omlouvam se, ale z technickych duvodu mohu momentalne vyuzit pouze e-mail."

EDIT: Žiji na hraně a cestuji... je dobré, vždyť jde o řidiče z povolání.
« Poslední změna: 20 Června 2024, 06:50:36 od Panek »
IP zaznamenána

johncreek

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 1 479
    • Zobrazit profil
Re:Vybodování
« Odpověď #11 kdy: 13 Června 2024, 21:29:13 »

§ 37 odst. 4 SprŘ tedy vícekrát užívat raději nebudem. Díky za tip na judikaturu, o tom jsem vůbec netušil. V minulosti (cca 2021/22) jsem podpis měl a docela jsem to dojil, v rámci jednoho SŘ jsem v podstatě všechna podání činil takto (prostý mail, za týden podepsaný). Tedy zpětně koukám, že jsem měl docela kliku. I když osobně bych očekával, že mě nejdřív taktně upozorní nějakým blábolem a až pak mé potvrzení neuznají a podání vyhodnotí jako nepotvrzené, tedy v podstatě nepodané.

K tomuto případu s datovkou mě napadá jedna relativně legitimní pohádka, nedělám si však iluze, že by to SO i soudy nesmetly ze stolu, kdyby se jim chtělo. Pohádka zní: Žiji na hraně a pendluji mezi státy, doma se vyskytuji třeba jen jednou týdně. Dodržuji striktní OpSec pravidla a přístupy k DS mám pouze na desktopu doma, zatímco podání píšu na notebooku za volantem. Proto jsem nucen posílat podání emailem a datovkou zrovna, když jsem doma...

I když tady proti Kocourkovi těch argumentů prostě bylo hodně (opakování praktiky ve všech řízeních, disponování podpisem atd.).
IP zaznamenána
Všechny moje rady a tvrzení berte s rezervou. Jsem pouze nadšenec, nikoliv právník/advokát.