30kmhcz

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Novinky:

>>DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: ČTOU TO TADY JAK ÚŘEDNÍCI, TAK POLICIE. Neuvádějte nic, podle čeho by protistrana mohla dovodit, o jaký případ se jedná. Jak na to? Pojďte >>sem<<.

Autor Téma: [?] Stání v obytné zóně, Brno  (Přečteno 16420 krát)

Stejk

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
[?] Stání v obytné zóně, Brno
« kdy: 15 Dubna 2015, 22:35:50 »

Přeji dobrý den,
tak už jsem také přišel na řadu (resp. můj asijský kolega) s odevzdáním nemalé částky za bagatelní záležitost. Jsem pevně rozhodnutý jít proti příkazu odporem (v poslední den lhůty), ale byl bych velice rád a neskonale vděčný, kdyby mi někdo ze zkušenějších, brněnských i mimobrněnských, poradil, na čem postavit případnou obhajobu. Prosím o radu a do přílohy dávám anonymizovaný dopis od Magistrátu.

Dovolil jsem si zvýraznit pár věcí, které mi nejsou moc jasné:

Strana 1 - jak je to se lhůtami na projednání? Pokud se nemýlím, tak mají jeden rok od spáchání přestupku? Tento údajný se stal 22.8.2013, ale SPRDEL na 2500,- přišel až teď?

Strana 2 - první zvýraznění - vůbec nerozumím, co chtěl básník říci. Obhajují snad to, že jde o rok a 3/4 starý počin? Druhé zvýraznění - tvrdí, že pokuta je do 2000,-, nicméně dále jsem se dočetl, že mi byla vyměřena pokuta na spodní hranici (viz další obrázky). Spodní hranice je tedy 1500,-?

Strana 3 - "řidič vozidla, který není znám", nicméně já jeho údaje dodal (viz dále). Lež? Teze o dopravní nehodě je evergreen - nemohou to přece takhle tvrdit. Dále oznamují, že zásilka byla "připravena k vyzvednutí na spádové pobočce (...) tamná poštovní úřad nedoručil z důvodu neznámého adresáta". Tuto informaci lze získat od České Pošty? Nebo další lež? Poslední zvýraznění - "bylo nabídnuto"? Toto je skutečně nějaký magistrátní template, nebo básnické střevo?

Strana 4 - jak bylo zmíněno, spodní sazba u pokuty do 2000,- není zřejmě 1500,-...


Kdy myslíte, že je nejlepší zažádat o spis? Ještě nyní, před podáním odporu, po podání odporu, nebo až dojde další předvolání?

Předem děkuji za Váš čas a veškeré podněty.
« Poslední změna: 16 Dubna 2015, 10:33:53 od Stejk »
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #1 kdy: 16 Dubna 2015, 09:03:55 »

Do 2000,- je v blokovém řízení, za 125c/1 k) je rozmezí pokuty 1500-2500, takže v tom problém není. Jestli obeílali toho japonce a vrátila se jim obálka, tak na ní bývá automaticky vyznačeno z jakého důvodu to vrátili. Datum přestupku bude pěkný bod do odvolání :) S tou dopravní nehodou, už se to tu někde řešilo, při stání se to nedá moc použít, protože dopravní nehoda nemůže být způsobena autem které není v pohybu, psal tu o tom jkraus222.
IP zaznamenána

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #2 kdy: 16 Dubna 2015, 09:06:01 »

Pozor na anonymizaci, na první straně máte specifický symbol! :)
IP zaznamenána

Stejk

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #3 kdy: 16 Dubna 2015, 10:36:00 »

Dobrý postřeh - opraveno. Děkuji!
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #4 kdy: 16 Dubna 2015, 12:04:18 »

Zase Kupčík, že jo?
Známá to brněnská figurka — zkouší všechno, ignorujíc zákony (diplomaticky napsáno to, co by jinak imperativní defekací nazváno býti mělo)…  ;)
IP zaznamenána

Stejk

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #5 kdy: 16 Dubna 2015, 13:43:18 »

Ano, pan bakalář osobně...
IP zaznamenána

ViktorN

  • stálý člen 30kmh.cz
  • *
  • Příspěvků: 2 140
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #6 kdy: 16 Dubna 2015, 14:35:29 »

to není bakalář, ale blbec (bc).  ;D

Nyní řeším od něj 4 případy. Postup je jasný. Napřed blanketní odpor a rovnou požádat o spis. Jen si pohlídat lhůty.
Na mně zkouší hned několik triků. Taky je to z roku 2013, řidiče jsem tehdy napráskal (tvrdí že nikoliv) a ve dvou případech se dokonce ani nejedná o mé auto… :-))))
IP zaznamenána

Stejk

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #7 kdy: 16 Dubna 2015, 16:21:09 »

Smutné... Ale děkuji za postup!  :)
IP zaznamenána

Stejk

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #8 kdy: 08 Května 2015, 03:12:57 »

Máme pokračování epizodky. Poslal jsem suchý odpor zároveň s žádostí o poskytnutí kopie spisu (dle šablony) v poslední den lhůty. Toto mi bylo zasláno - viz příloha.

Viděl jsem v jiném vláknu, že na žádost o poskytnutí kopie zasílají "sdělení" (stejně, jako v tomto případě), místo "rozhodnutí". Stalo se to opět. Je tu nějaký progress (v rámci Brna), nebo je to stále šablonová válka? Skutečně nemám čas ve všední dny lítat po úřadech a fotit si spis, dovolenou si brát nechci. Lhůta je stanovená na 10 dní, ale nedozvěděl jsem se, co se stane, pokud nebudu mít v těchto 10 dnech čas, resp. pokud se v těch 10 dnech nijak nevyjádřím.

BTW jak fungujou u SPRDELe lhůty? Proč se vůbec řeší přestupek, který se stal 22.8.2013...?

Děkuji předem za komentáře
IP zaznamenána

Stejk

  • Příspěvků: 28
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #9 kdy: 05 Listopadu 2015, 20:17:39 »

Přeji opět pěkný den,
v úterý mi bylo fikcí doručeno toto psaní. Poprvé v životě jsem se dostal až k rozhodnutí, které mne docela šokovalo. Pokud dobře počítám, lhůta pro odvolání vyprší 18.11. Odvolání se pokusím vytvořit sám s pomocí zde dostupných dat, ale vzhledem k mé nezkušenosti bych předem pokorně poprosil někoho zkušenějšího, kdo by mohl výsledek překontrolovat a poradit - předem děkuji. Snad jen dodám, že jde o našeho brněnského oblíbence (jak jsem pochopil) a obhajobu budu stavět na trojici důvodů - vzhledem k červenému upozornění nebudu konkretizovat. Největší bod bude, proč nenastala prekluze, protože se skutek stal před více než dvěma lety...

PS anonymizaci jsem doufám nezanedbal. Pokud ano, velice děkuji za upozornění.
« Poslední změna: 05 Listopadu 2015, 20:19:40 od Stejk »
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #10 kdy: 05 Listopadu 2015, 20:30:04 »

Přeji opět pěkný den,
v úterý mi bylo fikcí doručeno toto psaní. Poprvé v životě jsem se dostal až k rozhodnutí, které mne docela šokovalo. Pokud dobře počítám, lhůta pro odvolání vyprší 18.11. Odvolání se pokusím vytvořit sám s pomocí zde dostupných dat, ale vzhledem k mé nezkušenosti bych předem pokorně poprosil někoho zkušenějšího, kdo by mohl výsledek překontrolovat a poradit - předem děkuji. Snad jen dodám, že jde o našeho brněnského oblíbence (jak jsem pochopil) a obhajobu budu stavět na trojici důvodů - vzhledem k červenému upozornění nebudu konkretizovat. Největší bod bude, proč nenastala prekluze, protože se skutek stal před více než dvěma lety...

PS anonymizaci jsem doufám nezanedbal. Pokud ano, velice děkuji za upozornění.
Uz Vam dali kopii spisu? Ze bych tu kurvu zitra navstivil?
« Poslední změna: 05 Listopadu 2015, 20:31:47 od fu »
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #11 kdy: 06 Listopadu 2015, 00:08:19 »

přestupek 22.8.2013 , prekluze 22.8.2014
sprdel zahájena příkazem 31.3.2015
Ten Kupčík je žalovatelný za vydírání, pokus o podvod, neoprávněný prospěch, nesprávný úřední postup ...
IP zaznamenána

fu

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 3 188
  • Lidem bez naděje se lépe vládne.
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #12 kdy: 06 Listopadu 2015, 09:11:38 »

přestupek 22.8.2013 , prekluze 22.8.2014
sprdel zahájena příkazem 31.3.2015
Ten Kupčík je žalovatelný za vydírání, pokus o podvod, neoprávněný prospěch, nesprávný úřední postup ...
Zalovatelny je kazdy, otazka  je jestli se najde soudce, co ho skutecne odsoudi, mafie drzi pri sobe.
IP zaznamenána
„Ten, kdo se ve jménu bezpečnosti vzdává svobody, nezaslouží si ani svobodu ani bezpečnost.“ – Benjamin Franklin

Tacecek

  • Příspěvků: 550
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #13 kdy: 06 Listopadu 2015, 09:48:39 »

přestupek 22.8.2013 , prekluze 22.8.2014
sprdel zahájena příkazem 31.3.2015
Ten Kupčík je žalovatelný za vydírání, pokus o podvod, neoprávněný prospěch, nesprávný úřední postup ...
Zalovatelny je kazdy, otazka  je jestli se najde soudce, co ho skutecne odsoudi, mafie drzi pri sobe.
Žádný soudce ho neodsoudí, protože to smetou už u policie nebo státního zastupitelství, stejně jako vždy  :-\
IP zaznamenána

kverulant

  • hard core 30kmh.cz
  • ****
  • Příspěvků: 1 768
  • Ego sum qui sum
    • Zobrazit profil
Re:Stání v obytné zóně, Brno
« Odpověď #14 kdy: 06 Listopadu 2015, 16:06:23 »

přestupek 22.8.2013 , prekluze 22.8.2014
sprdel zahájena příkazem 31.3.2015
Ten Kupčík je žalovatelný za vydírání, pokus o podvod, neoprávněný prospěch, nesprávný úřední postup ...
Zalovatelny je kazdy, otazka  je jestli se najde soudce, co ho skutecne odsoudi, mafie drzi pri sobe.
Žádný soudce ho neodsoudí, protože to smetou už u policie nebo státního zastupitelství, stejně jako vždy  :-\
To já samozřejmě vím, pořád tu ještě žiju. Ale dokáži si představit, že jakákoli, byť neúspěšná žaloba podobné kupčíky vyvede z bohorovného klidu. Stejně jako viditelné nošení zbraní vede k větší zdvořilosti a opatrnosti v jednání mezi lidmi.  :)
IP zaznamenána